Резултати от 1 до 13 от общо 13

Липсващ UpdateLogon.dll ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    6
    #1

    Липсващ UpdateLogon.dll ?

    Здравейте! Имам следният проблем.. Използвам Windows 7 и от скоро при стартирането ми изскача прозорец в който пише, че въпросния " UpdateLogon.dll " не може да бъде открит. Ще съм много благодарна ако ме посъветвате откъде мога да го изтегля (ако това е решението на проблема) или въобще как да го оправя... Благодаря!

  2.  
     
  3. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #2

    Re:Липсващ UpdateLogon.dll ?

    Съмнява ме нещо за атака. Свали Malwarebytes' Anti-Malware (синьото бутонче по-доло от този линк), инсталирай я и сканирай системата! Пиши после и ще му мислим. Програмата е на български и има безплатна версия, която да ползваш!

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Липсващ UpdateLogon.dll ?

    да, мисля че става въпрос, за троянец.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Липсващ UpdateLogon.dll ?

    Или е троянец или ако е нелегално копие е някой лош опит за активация.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    6
    #5

    Re:Липсващ UpdateLogon.dll ?

    Ами ето това ми излиза Сега ще погледна линка по-горе и ще пиша пак.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    6
    #6

    Re:Липсващ UpdateLogon.dll ?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    да, мисля че става въпрос, за троянец.
    Прав беше..Троянци са.

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Съмнява ме нещо за атака. Свали Malwarebytes' Anti-Malware (синьото бутонче по-доло от този линк), инсталирай я и сканирай системата! Пиши после и ще му мислим. Програмата е на български и има безплатна версия, която да ползваш!
    Много ти благодаря

  8.  
     
  9. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #7

    Re:Липсващ UpdateLogon.dll ?

    Само за статистиката, какъв антивирусен софтуер ползваш?

  10. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    6
    #8

    Re:Липсващ UpdateLogon.dll ?

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Само за статистиката, какъв антивирусен софтуер ползваш?
    Avast. А мога ли да разбера откъде съм ги прихванала тия троянци? Не ми е важно..Просто любопитство

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #9

    Re:Липсващ UpdateLogon.dll ?

    Също ползвам Avast и при мен има троянци. За това на 10-15 дни си пускам Malwarebytes' Anti-Malware. Avast няма Malware модул, което не е проблем.
    Доколкото от къде идват, ами не знам. Торенти, сайтове инсталирани програми и подобни. Malwarebytes има раздел "Дневници", където е записана историята, също и директориите където с били шпионите. Можеш да погледнеш там, вероятно ще те насочи от къде са дошли!

    Ако не те затруднява би ли пуснала какво пише в този текстов файл. Просто за статистиката, да видим къде се мушкат спайовете!

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:Липсващ UpdateLogon.dll ?

    за целта си свали Ad-Aware Free и Spybot
    И двете са безплатни, при Spybot има решение, за моментно премахване на троянци, тоест модул които работи в реално време, и просто няма как да хванеш троянец.
    За AD-Aware бих казал, че е много добра програмка, премахва също гадинки, и двете нямат нищо общо с антивирусна програма, въпреки, че са на базата на такава, сработват се без проблем с Avast, и имат редовни ъпдейти.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    6
    #11

    Re:Липсващ UpdateLogon.dll ?

    Заразени ключове в регистратурата:
    HKEY_CLASSES_ROOT\Interface\{2e9937fc-cf2f-4f56-af54-5a6a3dd375cc} (Adware.MyWebSearch) -> Quarantined and deleted successfully.
    HKEY_CLASSES_ROOT\Interface\{741de825-a6f0-4497-9aa6-8023cf9b0fff} (Adware.MyWebSearch) -> Quarantined and deleted successfully.
    HKEY_CLASSES_ROOT\Interface\{cf54be1c-9359-4395-8533-1657cf209cfe} (Adware.MyWebSearch) -> Quarantined and deleted successfully.
    HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{147a976f-eee1-4377-8ea7-4716e4cdd239} (Adware.MyWebSearch) -> Quarantined and deleted successfully.
    HKEY_CLASSES_ROOT\Typelib\{d518921a-4a03-425e-9873-b9a71756821e} (Adware.MyWebSearch) -> Quarantined and deleted successfully.
    HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{56256a51-b582-467e-b8d4-7786eda79ae0} (Trojan.Vundo) -> Quarantined and deleted successfully.
    HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{00a6faf1-072e-44cf-8957-5838f569a31d} (Adware.MyWebSearch) -> Quarantined and deleted successfully.
    HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{07b18ea1-a523-4961-b6bb-170de4475cca} (Adware.MyWebSearch) -> Quarantined and deleted successfully.
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{56256a51-b582-467e-b8d4-7786eda79ae0} (Trojan.Vundo) -> Quarantined and deleted successfully.
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\RunDll32Policy\f3ScrCtr.dll (Adware.MyWebSearch) -> Quarantined and deleted successfully.
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Multimedia\WMPlayer\Schemes\f3pss (Adware.MyWebSearch) -> Quarantined and deleted successfully.

    Заразени стойности в регистратурата:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\msupdate (Trojan.Agent) -> Quarantined and deleted successfully.

  14.  
     
  15. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #12

    Re:Липсващ UpdateLogon.dll ?

    Благодаря.
    Интересно всички са в регистъра. IE ли ползваш? Ако да пробвай Mozilla огнената лисичка, може да ти допадне, а е и по-сигурна!

  16. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    6
    #13

    Re:Липсващ UpdateLogon.dll ?

    Там е работата, че използвам Firefox.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Липсващ конектор за хард диск
    От bojinov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 16-03-12, 23:06
  2. Помощ за липсващ драйвър
    От loshdancho във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-12, 20:47
  3. захранване - липсващ кабел
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 11-07-09, 23:23
  4. Липсващ бутон Disk Cleanup
    От zaqq във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 14-07-05, 14:03
  5. Липсващ кодек?
    От Raid във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 28-10-03, 11:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе