Резултати от 1 до 6 от общо 6

Barracuda и WinXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    348
    #1

    Barracuda и WinXP

    Имам следния проблем:

    Имам едно дискче Баракуда 20GB. Минава всички тестове на Seagate Diagnostic. BIOS си го разпознава като 20GB ATA100. Дъното е с КТ133А. fdisk-a си го разпознава и си го цепи, дели, трие и т.н. норамално. Форматирам под ДОС, пак няма проблеми. Инсталирам Win98, всичко идеално си работи. Но дотук с идеалните работи. Закачам го към PC с WinXP и хоп, диска според WinXP бил 8GB и то неформатиран и иска да го форматира, няма проблеми форматира си го на 8ГБ и си го ползвам, ама като 8ГБ. Общо взето всяка програма(PMagic7,8/Disk Manager) под WinXP си го разпознава като 8GB, даже и най-новата инсталационната програма на Seagate за Windows. Програмата под ДОС на Seagate го разпознава като 20GB и си го инсталира като 20-ка, даже ме пита каква операционна система ще слагам, казвам XP, пускам ХР-то от другия диск и пак 8GB, неформатиран?!?!?! Направо недоумявам програми на Seagate си казват че всичко е наред, но явно не е - Windows-ката - 8GB, DOS - 20GB. Bиждал съм disk limit на някой по-стар BIOS, ама за диск лимит от 20GB ?!?!?!?! на Windows XP , не бях си помислял даже. Явно има някъв проблем, но къде? Пробвах и на друго РС с ХР, но пак същата работа, значи остава диска или WinXP-то. Голяма лудница. Мисля си че едва ли това е само мой проблем и направо недоумявам какво става. Ако някой има представа какво става нека пообясни.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #2

    Barracuda и WinXP

    principen problem s baracudite i WinXP nqma. az polzwam 40, 60, 80 pod xp i nqma problemi.

    2te mashini, na koito si probwal PCto kakwi sa, opishi po-podrobno (i wtorata)

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    348
    #3

    Barracuda и WinXP

    znam che nqma principen problem zashtoto sym instaliral dosta i zatowa mislq che problema e stranen. A PC-tata sa s nqkwa KT133. Bios-a pone moq e predposleden shtoto posledniq e za support na XP2600+

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    23
    #4

    Barracuda и WinXP

    vij jumperite otzad. niakoi ot diskovete (za ibm-skite naprimer znam) mogat hardwareno s jumper da im byde namalen kapaziteta. onia den se mychih s edin 80 gb ibm, na edin star komp, ne iskashe da trygva. kato go ogranicha na 32gb niama problemi (pod dos pishe che e 80 ama ne e, winxp go dava viarno 32)

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    348
    #5

    Barracuda и WinXP

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by misi


    vij jumperite otzad. niakoi ot diskovete (za ibm-skite naprimer znam) mogat hardwareno s jumper da im byde namalen kapaziteta. onia den se mychih s edin 80 gb ibm, na edin star komp, ne iskashe da trygva. kato go ogranicha na 32gb niama problemi (pod dos pishe che e 80 ama ne e, winxp go dava viarno 32)

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Towa mi e izwestno, ne e towa. BIOS-a si go razpoznawa idealno

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #6

    Barracuda и WinXP

    update bios-a s posledniq. mnogo pati spisaka s updates ne e palen. bez da se spomenawa nikade se otstranqwat oshte kup bugowe, no se premalchavat za da ne ostane losho wpechatlenie.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам HDD Seagate Barracuda АТА
    От Dangelo във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-09, 21:28
  2. Търся електроника за Barracuda ST380817AS
    От SeT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-08, 22:55
  3. Maxtor или Seagate Barracuda 80 GB
    От did във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-01-04, 15:53
  4. HDD Seagate Barracuda 4 - Vapros ??
    От Vency във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 14-01-03, 15:18
  5. Barracuda
    От Stealth във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 26-11-02, 13:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе