Резултати от 1 до 6 от общо 6

Мишка и клавиатура - проблем?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    4
    #1

    Мишка и клавиатура - проблем?!

    Имам следния проблем: Във всички приложения на MS Office2007 /използвам Windows 7 Ultimate инсталиран чрез Parallels Desktop на Mac/ в таскбара се появява следното указание:„Натиснете „Ctrl”+ „Alt”, за да освободите/деблокирате/ мишката и клавиатурата”. На практика, за да използвам мишката след като съм писала с клавиатурата ми се налага да натисна горната комбинация и обратно. Откъде може да се получава проблема? В настройки? Кои? Благодаря.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Мишка и клавиатура - проблем?!

    Инсталирал ли си Parallels tools ? Обикновенно когато не е инсталирано прави подобни простотии.

    Install Parallels Tools
    1. Press the CTRL + ALT keys to release the keyboard and mouse from being captives of the Vista virtual machine.


    2. From the Actions menu, select Install Parallels Tools.


    3. Parallels will warn you that you must be logged in to your Vista account (which you are at this point) to proceed with the Parallels Tools installation.


    4. Click the ‘OK’ button.


    5. Vista will warn you that the publisher of PTStart.exe isn't specified. That’s OK, because you know that PTStart.exe is the Parallels Tools installer.


    6. Click the 'Run PTStart.exe' button.


    7. Vista’s User Account Control feature will rear its ugly head and warn you that you're about to run an application that comes from an unidentified source.


    8. Click the ‘Allow’ button. Finally, after all those warnings, the Parallels Tools setup wizard will make its appearance.

    Туториала е за Виста, но е същото и със седмицата.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    4
    #3

    Re:Мишка и клавиатура - проблем?!

    Благодаря за насоките. Parallels Tools са инсталирани, но проблема остава. Имам подозрения, че мъжът ми не е сътворил правилно инсталацията на Parallels Desktop 7 и след това на Mac OS X Lion, или пък двете не се "погаждат" съвсем. Вероятно проблемът е някъде по-надълбоко тъй като при стартирането на Win7 се появява съобщението: "Fatal error: No free memory for XSDT. Press any key to continue booting." Четох за тази грешка тук http://kb.parallels.com/en/111406. Обаче не мога да изключа WAЕT, тъй като при мен Boot order не е активна. Над папките ми се появява надпис: „Някои от настройките на тази страница не могат да бъдат променени, докато виртуалната машина беше изключена”.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Мишка и клавиатура - проблем?!

    Добре, аз да задам въпрос ...защо пускате уиндоус с виртуална машина а не ползвате Boot camp и не инсталирате седмицата по ...стандартнят за мак начин ?

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    4
    #5

    Re:Мишка и клавиатура - проблем?!

    От самото начало ползвахме Parallels Desktop 5. Тези дни решихме да го сменим със седмицата, като му дойде идеята, че ще инсталира и Lion. Със сигурност не е чел много кое, как и какво, а и няма търпение сега да поправи нещата. Мен ме дразни това състояние и ми се наложи да почета повече, но съм аматьор. Ако не се справя, ще ползваме boot camp.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:Мишка и клавиатура - проблем?!

    За Lion ще пада много четене ако ябълката ви е по-старичка

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Toshiba46tl938 Мишка и клавиатура
    От alkustev във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-03-14, 22:14
  2. Безжична клавиатура и мишка - тишина...
    От Aleksandars във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 20-11-13, 16:56
  3. Продавам безжични клавиатура и мишка
    От kocetoMR във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-09, 14:19
  4. Проблем с Wareless клавиатура и мишка
    От Petkoff във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 19-09-05, 16:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе