Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    113
    #1

    Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    Имам тошиба nb200 - 1.6/1ram/160hdd/256MB vRAM. Сега е със уин Хп ама има нужда от нов и мисля да е 7-ца.4ух 4е има някакъв орязан то4но за нетбук или за десктоп с по слаби характеристики та мисълта ми е ако може някой да ми каже от къде да дръпна подобен уин7 подходящ за дадената конфигурация...

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    Не се занимавай с глупости. Нетбука и без това влачи крилото със XP....седмицата съвсем ще го удуши Преинсталирай си старото ХР и не се мъчи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    113
    #3

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    Предният ми нетбук беше със същите характеристики и беше със 7 ултимейт и си вървеше нормално,е не като десктопа ама...Пък и все пак системните изисквания за 7-цата пише 1 рам и 1 гхз процесор,а нетбука ми ги покрива,даже ще му слагам 2 гб рам като му свърши гаранцията.
    Като цяло кой от седмиците е най-лек? Хоума ли?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    въпросният windows се нарича Tiny и лети на всякакви машинки

    да, има известни ограничения, но обикновен потребител трудно може да се натъкне на тях, а те могат и да бъдат заобиколени при нужда

    http://thepiratebay.se/torrent/51477...ated_(2009x86)

    честно казано си мисля, че и home premium-ът ще ви върви съвсем адекватно..

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    113
    #5

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    Много благодаря,утре ще го пробвам и ще пиша как се държи на нетбука.Ина4е и аз така съм 4увал 4е Хоума е най-лек от стандартните уин7.
    Колкото до този който казваш 4е е орязан смятам 4е няма да има нещо което ще ми липсва,спрямо нормалния уин7.
    Благодаря още веднъж!

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    Цитат Първоначално публикувано от Gencho_izgrev
    Предният ми нетбук беше със същите характеристики и беше със 7 ултимейт и си вървеше нормално,е не като десктопа ама...Пък и все пак системните изисквания за 7-цата пише 1 рам и 1 гхз процесор,а нетбука ми ги покрива,даже ще му слагам 2 гб рам като му свърши гаранцията.
    Като цяло кой от седмиците е най-лек? Хоума ли?
    "Върви нормално" е много широко понятие. За мен нормално вървене е да е бърз ...а нетбука не може да се нарече бърза машина ...но както и да е , не искам да разпалвам безсмисленни спорове.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    И аз нещо не мога да схвана смисъла да се сменя оргиналния XP с неоргинален (че и орязан 7), че и на нетбук на всичко отгоре. Има ли нещо което обективно го налага, или просто за да си в "крак с времето"?
    Имам доста познати ползващи професионално windows XP и нямат оплаквания...

    Моите наблюдения са, че нетбук-четата най-добре (бързо, стабилно) си работят и пригодените линукси...

    П.С. Вече реално има уиндовс 8, така, че ако искаш да си актуален, може направо него да сложиш

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    113
    #8

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    Върви нормално озна4ава 4е е достатъ4но бърз и си отваря вси4ко с по4ти никакво забавяне,стандартните неща - скайп,филми,моят комп.,браузване и други такива.Със домашната кошница от подписами всияки тези нормални неща ги отваря една идея по бързо,но като цяло няма голяма разлика а и все пак разликата в производителността на 2-те машини е огромна.
    А колкото до това за Крак в модата дале4 съм от тази мисъл,просто експито зе да се бави и да прави 4алъми а и одавна е с този уин и някакси е нормално да се е скапъл,може и да има вирус не го знам.Ако исках да съм с крак в модата може би щях да съм с уин8 и с по яки4ък нетбук-не това ми е целта,ако беше щеше ве4е да е така,искам уин7 защото смятам 4е е най-подходящ за мен и има доста предимства от ХР и най ве4е това 4е намира вифи УСБ адаптера ми без да му търся драйвери и други дребни такива предимства.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #9

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    На стария ми лаптоп и аз слагах 7-ца ultimate поради проблем с драйвери за WiFi-то. На прясно инсталирана ОС вървеше доста прилично, но беше с 1 Gb рам.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #10

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    Някак си не може да ме убедите че на такива кошници върви win7 "нормално". вкъщи имам точно такава щайга и то с 2 гб рам приличен интелски процесор (за нетбук) и е със някаква седмица мисля че точно (tiny) и не не върви добре дори и на чиста инсталация

    Ps gencho моя комп е подобен на този който имаш ти в подписа и е самолет. Изобщо няма база за сравнение с тези нетбуци

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    113
    #11

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    Е то наще машини ко да ги коментираме,ама не съм съгласен 4е нетбуците ни са прекалено слаби дори и за Tiny.Пак казвам стария ми нетбук беше като сегашния,само 4е беше 667 шина и 1.66 процесор с HT технология и вървеше както ХР на стационар и не ми се спори пове4е.Ина4е понеже нямам време и не съм пробвал още Тини-то,но тези дни ще го пробвам и ще споделя.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    lamehelper, дефиницията на "нормално" може да бъде доста разтеглива, но в подкрепа на твърдението си ще повторя неоспорим факт:

    на нетбук с atom 270 се гледа HD филм на 720, като процесорът не се товари на 100%. има леки забележки от време на време, дължащи се на слабото видео. видео на 1080 товари проц-а на макс. това го споменавам просто за да не каже, че поставям атомчето на пиедестал

    вкъщи имам HP Mini 210 Vivienne Tam. това е лимитирана дизайнерска серия с atom 470 и 2 гига рам. разликата с обикновените нетбуци са двата гига рам. преди него имах един aspire one 8.9" с 1 гига. разликата между тях под 7 home prem е само в гъвкавостта поради повечето рам, иначе всичко ежедневно си върви безпроблемно. Aspirе-ът беше и с XP, и със 7, по-комфортен ми беше със 7. за HP-то няма какво да говоря, там е извращение да слизаш до XP...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    113
    #13

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    Един да ме подкрепи...аз неспоря,защото съм имал и съм видял с очите си и знам как върви!

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    Ако изобщо слагаш Уин 7, то според мен Уиндоус 7 Стартер е твоят уиндоус.
    Орязан е от всички "дизайнерски екстри", но е почти същата функционалност.

    Според мен оригиналният Уиндоус си върви най-гладко и безпроблемно.

    И наистина защо не пробваш Уиндоус 8 ??? Макар и потребителски преглед...

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re:Препоръ4айте ми Уин7 за нетбука ми ?!

    starter да е със същата функционалност?!

    той има ограничение за максимум 3 програми, вървящи едновременно...

    само веднъж го сложих на една машина от любопитство, дали заради "същата" функционалност, дали заради частен случай на проблемност, постоянно ми вадеше някакви предупреждения, спираше ми програми... безумие някакво...

    8 още не става за безпроблемна пълноценна работа. маса програми не са съвместими все още

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 18-01-15, 12:04
  2. Oracle 10g client за Уин7 64 битов!!!?
    От backinblack във форум Поддръжка
    Отговори: 1
    Последно: 08-06-14, 16:15
  3. Отговори: 0
    Последно: 08-01-14, 22:28
  4. Кой от двата нетбука да избера ?
    От mimo1975 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-12, 22:22
  5. Прецахах си тотално нетбука! Моля за помощ!
    От ivanivanivan във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 09-03-10, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе