Резултати от 1 до 13 от общо 13

Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутващ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    12
    #1

    Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутващ!

    Здравейте,
    след прекъсване на тока през ноща (или токов удар) това не знам, на сутринта при стартиране на компютъра зарежда и искарва надписа: bootmgr is mising
    и до там.След четене в интернет за този проблем се опитах да направя възстановяване с инсталационния диск на Windows 7, но не може да бутне от него след рестарт.Бутващото устройство е CD/DVD проверено.Диска се стартира на друг лаптоп - не е повреден.Опитах с Linux , диска с дистрибуцията се стартира и я инсталирах.Това което не мога да направя е да стартирам отново диска с Windows 7?Какво да направя?Linuxa не ми върши работа поради много причини.Надявам се да дадете съвет как да си стартирам инсталацията.
    В момента е Linux Ubuntu.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутващ!

    Указал ли си от къде да бутне Ос - от хард или от DVD
    повечрто дъна са F12 се вика бутващото меню , но някои като Асрок е F11

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    12
    #3

    Re:Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутващ!

    Здравей,
    указал съм, даже направих бутваща флаш с Windows 7.От биоса указвам откъде да стартира, но не може нито от диск нито от флаш-памет.Както написах по-горе в момента съм инсталирал Linux но не ми върши работа.Чудно ми е защо линукса се инсталира, а 7-та не може, нито от диск нито от флаш?

    п.с
    нито с F12 , нито с F11 мога да извикам бутващо меню.Дъното ми е Epox 8rda, но ми върши работа за програмите с които работя.Все пак ти благодаря
    На това дъно се влиза в бут - меню с АLT+F2, но вътре не реагира на движение със стрелките по менютата.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re:Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутващ!

    Форматирай дяла на който искаш да инсталираш Win7.

    Какво значи не може да бутне от CD/DVD-to? След като зададеш от биоса първото бутващо устройство да е dvd-to какво става? какво се показва на екрана?

  6. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #5

    Re:Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутващ!

    Ресетни BIOS записа като изчистиш с CLRCMOS прекъсвача или чрез изваждане на батерията за 10-15 мин. Задай след връщането и в гнездото в настройките на BIOS failsafe/optimal/default или каквито и да е фабрични като название и рестартирай отново, след което пробвай да възстановиш с диска на бозата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    12
    #6

    Re:Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутващ!

    Здравейте,
    пробвах с изваждане на батерията, но не се промени нищо.Не ми е ясно как мога да го флашна биоса под Линукс.Това е последната идея която се сещам, но н е знам как да стане под тази ОС.Интересно, че FSB то постоянно ми се мени, след всеки рестарт.В биоса първо стартиращо устройство е СД/ДВД, но не мога да стартирам Уиндоус от там.Както написах по-горе бутнах от там само диск с Линукс.Сега като сложа стартиращия доск с Уиндоус 7, посочено е СД/ДВД като първо устройство, зарежда ми пак Линукса все едно няма СД-диск с Уиндовс.
    Незнам какво да направя, а и не знам как да флашна Биоса под Линукс.То и без това е много стара работа това дъно.Благодаря на всички за отговорите.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутващ!

    usb ли е клавиатурата ти - ако да , активирай функцията USB legasy = enable ( или ON ) за да работи под дос режим
    АКо искаш сложи един преходник PS/2 to USB

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутващ!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    usb ли е клавиатурата ти - ако да , активирай функцията USB legasy = enable ( или ON ) за да работи под дос режим
    АКо искаш сложи един преходник PS/2 to USB
    Маи точно там е проблема. Клавиатурата ти е неактивна под "ДОС" и като натискаш key to boot не отчита натискане...
    Иначе ако не си геймър, не виждам с нещо виндоуса да превъзходжа линукс...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутв

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Иначе ако не си геймър, не виждам с нещо виндоуса да превъзходжа линукс...
    Това последното по-добре го махни.

    А към автора- сигурен ли си че DVD ( устройството ) е работещо нормално. С друго пробва ли ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    12
    #10

    Re:Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутващ!

    ДВД-устройството работи , понеже от там качих Линукс.Каква е логиката веднъж да бутва Линукс, след това да не може да бутне Уиндоус?В Биоса клавиатурата работи, но в старт менюто не работи.Там е застанало на "Ремувейбавъл" и не може да се промени с движение на стрелките.В биоса може визуално (движи се по менютата), но явно не променя.Не съм геймър, но работя със специфични програми които изискват Уиндовс среда.
    Примерно трябва ми да кача сега версия на Флаш за Убунту, 32 бит., поне за да работя и не знам коя.На сайта на Адобе версии всякакви.За човек на ти с Линукса това едва ли е проблем, но за мен е голям.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Re:Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутв

    Цитат Първоначално публикувано от ninoBG
    Примерно трябва ми да кача сега версия на Флаш за Убунту, 32 бит., поне за да работя и не знам коя.На сайта на Адобе версии всякакви.За човек на ти с Линукса това едва ли е проблем, но за мен е голям.
    Трябва ти само да знаеш коя дистрибуция с какъв пакетен мениджър работи. Другото е елементарно. Да не говорим, че веднъж инсталирани програмите се обновяват сами през мениджъра. Ако си с Ubuntu търсиш apt пакети.
    http://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/ Отделно, като отвориш software мениджъра, в търсене напишеш Flash ще ти излязат направо пакети за инсталиране с 1 клик, ако искаш от adobe, ако искаш трети разработчици...
    За разлика от Win сега съм сигурен, че 98% от хардуера ти работи безпроблемно( камери, принтери...)

    Има една приказка, всяко зло, за добро.... Може би сега е момента да смениш операционната система. Щом си успял да го инсталираш не си толкова beginer. Гарантирам, ти че след една, две седмици ще си го ползваш, ще си свиркаш, и ще се чудиш защо до сега си ползвал вин... Като стана въпрос wine е емулатор под които можеш да си подкараш почти всяка win програма

    Относно твоя въпрос, решението е PS/2 клавиатура (най-лесното)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    82
    #12

    Отговор: Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутващ!

    Здравейте, съфорумци!
    На стар комп, който рядко го ползвам с дъно ESC слагано около 2007-8 с 2 гига тактова честота на процесора и 1 гига РАМ инсталирах преди година и нещо Уин 7 ултимейд. Обаче наскоро видеокартата - много стара ЕН видия 128 МБ грохна съвсем (бучи грозно от нейния вентилатор и дразни жената). Понеже дъното има вградена видеокарта разкачих от дъното старата ЕН видия, шернах 128 МБ на вградената (повече биоса не ми дава) и ми дойдоха ядовете. Производителността й е по-зле от зае*и, напр. гугъл ърт не отлепва и с OpenGL и с DirectX, дори елементарните Freecell и Solitaire едвам вървят с предупредителни съобщения да инсталирам драйвери или хардуерни ускорители. Драйвери за вградената видеокарта не намерих, от оригиналния диск с драйверите на дъното естествено няма такъв за седмица, стигат до ХР и толкоз. Вградената се оказа SiS mirage, но никой от актуалните драйверни пакетите от сайта на производителя за Уин 7 не даде резултат. Чудих се какво да правя и реших на един свободен дял да инсталирам ХП, да използвам драйверите от ориджинал диска на дъното и т.н, речено-сторено форматирах дяла и дотам. Установих с недоумение (много рядко го ползвам), че оптичното ми устройство LG DVD-RW чете само DVD носители, а инсталационното ХП е на CD. Презаписах инстала на ХП на DVD, обаче то пък не ще тръгне, буутвам го през биоса, върти, мига му леда на LGто, обаче компа или стартира Уина или накрая ми казва да поставя бутейбъл медия и да рестартирам. И така вече два дена, а само преди 1 година от същото LG DVD-RW инсталирах седмицата. Даже днес разкачих единия хард на който физически е инсталирана седмицата, оставих другия дето съм форматирал дяла за ХП и пак не тръгва инстала на ХП, нито този на CDто нито този на DVD диска. Опитах и качих инстала ХП на флаш, от биоса му дадох да бутне от "other devicе", другите ги забраних и пак не става, пак да сложа бутейбъл медия и т.н. На този комп нямам клавиатура, ползвам когато ми трябва безжична клавиатура и мишка и има моменти (при буутването) когато трябва при запускане да натисна F1 (което е стар проблем още от добавянето на втория физически хард диск) и тогава клавиатурата не работи. Взех от сина днес една класическа клавиатура за един час, ама и с нея нищо не стана и той си я взе. Изглежда проблема е в задкомпютърното устойство или в оптичното, или пък да се снабдя с буутабъл версия на инсталационен ХП диск ?? Не знам, ако дадете някакъв акъл ще съм Ви благодарен, най-лесно мога да се отърва от компа и да го дам на някой от дедовците или бабите на сина, ама се заинатих на проблема и искам да го реша...
    Приятен празник, от един час вече е Гергьовден и да Ви е сладко агнешкото, ярешкото и Наздраве!

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Отговор: Невъзможност да се стартира диск с Windows 7 бутващ!

    е кажи поне моделът на дъното. За да се опитаме, поне драйвери за 7 дали има.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с windows -не стартира
    От ggeorgiev във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 27-06-11, 15:35
  2. БУТВАЩ ДИСК
    От Muko във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 11-04-08, 20:45
  3. Windows не стартира ....
    От obshtinska_mishka във форум Windows
    Отговори: 36
    Последно: 06-03-08, 10:08
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-12-07, 10:25
  5. бутващ диск за XP
    От kasis във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 20-01-07, 12:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе