Резултати от 1 до 14 от общо 14

VPN i NAT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    79
    #1

    VPN i NAT

    Izpolzvam win2000 server i pravq localna mreja ot 10 comp-a. Imam 2 mrejovi karti kato na lan1 mi idva cabela ot dostavchika, a na lan2 mi e kabela za localnata mreja. ISP-to mi dava internet chrez VPN po lan1. Iskam da izpolzvam vgradeniq router na windows-a i da prysna vryzkata. Rutiram paketite, kato ot local comp. pingvam ISP-to si i gateway-a /local server/ no ne moga da se opravq s vpn-a. Kakvo da napravq, che da pusna net-a. 10x

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    VPN i NAT

    Techno-Link a! []

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    79
    #3

    VPN i NAT

    Ne e teshno-link. No imam chustvoto che win-a ne moje da se spravi s tozi problem.

    Davajte idei

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #4

    VPN i NAT

    Опитвал ли си с някое малко proxy дали ще го избегне ? Те мисля че точно затова (че internet-sharinga ne go retranslira) са го направили?!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    79
    #5

    VPN i NAT

    ne e v tova problema. az go pravq s winroute no ne moga da go napravq s nat-a na windows-a. mnogo typa rabota no si stryva chovek da nablegne na tova. interesen sluchaj e.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #6

    VPN i NAT

    Ахааа, значи - ти даваш sharing на мрежовата карта нали?

    отделно нямаш ли едно като DialUP connection за да се вързваш с него? (ако имаш дай му sharing на него)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    24
    #7

    VPN i NAT

    ami ako probva6 w network... conections da si markira6 dvata lan-a i da im dade6 bridging ili ne6to takowa ... ima6e mislq 4e towa 6te oprawi problema... Uspeh!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #8

    VPN i NAT

    DHCP, аз имам нет точно по този начин. И двете PC-та са с WinXP Pro, но не би трябвало да има голяма разлика. Работата става като share-неш външната мрежа ( от която идва нет-а ). На PC-тата от вътрешната мрежа се наглася default gateway твоето вътремрежово IP, например 192.168.0.1 . Така определено трябва да стане. Не е необходим никакъв допълнителен софт, нито пък трябва да слагаш прокси. Всичко върви перфектно

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #9

    VPN i NAT

    DHCP всичко тва го разбрах, само не разбрах за какво ползваш XP-то.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    79
    #10

    VPN i NAT

    klamer: az polzvam win2k AS clientite kakvo polzvat si e tqhna rabota. wireman nqma kak da resha problema sys sharing, zashtoto imam 2 vpn-a i user-a trqbva da se rutira, za da vijda vynshnata mreja.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    79
    #11

    VPN i NAT

    sys sharing na VPN-na ne se postiga syshtiq efekt. Na men mi trqbva routing da mogat user-ite da vijdat drygata mreja. Dajte info za chetene ili edeq

    10x

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #12

    VPN i NAT

    Нищо не мога да разбера какво се опитваш да правиш(дай конкретен пример)!? Реално рутиране без IP-та истински не става! Nat-рутиране става с ISA, sharing-a върши работа само донякъде...



    Ти какво Webserver във вътрешната мрежа ли искаш да пуснеш и да се вижда от вън!? Може но-нали това е NAT и Port Mapping.. за това с ISA e най-добре.




  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    79
    #13

    VPN i NAT

    DeathKnight imam 2 mrejovi karti kato ednata mi e kym ISP-to a drygata mi e za localnet. Vryzkata s internet q pravq s VPN. IP-to na ISP-to mi e 192.168.236.1 /na moqta karta e 192.168.236.100/ IP-to koeto mi idva ot VPN-a e 10.100.12.5, a localnite mi ip-ta sa 192.168.100.x. Iskam vsichki user-i ot 192.168.100.x da mogat da vijdat 192.168.236.x i da polzvat net ot VPN-a. No trqbva localniq trafik da ne minava prez VPN-a zashtoto imam shaping. Sega tova go pravq s winroute obache toj se dyni jestoko. Nastrojkite mi na winroute-a sa NAT na VPN-a i NAT na 192.168.236.100. Ne sym polzval ISA server. Moje li da napravq tova neshto s nego? Moga li da go napravq s Routing and Remote Access?



    10x

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #14

    VPN i NAT

    Малееее... баси мешавицата, със ISA според мен можеш да го направиш и това е най-лесния начин (предвид че може и само да си тръгне), по същия начин както с Winroute Обаче стабилно. Но според мен не това е начина за твоя случай... (как може да нямаш нито едно реално IP [] Намери си някой който е много наясно с routing да ти състави таблицата както си трябва (моите познания в тази област са чисто теоритични, не искам да те насочвам погрешно) ... и после през Routing & Remote Access.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе