Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем с пермишъни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #1

    Проблем с пермишъни

    Откакто почистих компа от една досада (дето уж сканира и казва, че имам вируси), нямам достъп до някой папки - Windows, Program Files, Program Files(x86), а сигурно и други, за които не знам. Т.е. имам, но при опит да запиша или изтрия файл или папка, ме пита дали съм сигурен, трябвало да имам администраторски права.Clipboard01.jpg
    Ползвам програми, които се опитват да си направят временни файлове някъде и като не успяват, не тръгват.
    Windows-а съм го инсталирал преди около 2 години и не си спомням да е имало такъв проблем.
    Как да разкарам това? Windows 7 Ultimate 64bit

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #2

    Отговор: Проблем с пермишъни

    100% "досада"-та си е още при теб

  4. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #3

    Отговор: Проблем с пермишъни

    вероятно е повишено UAC нивото оттогава, затова преди не си виждал подобни предупреждения. за мен изглежда нормално юзърите да нямат права за запис в тези директории (и при мен е така). затова и ОС си изкарва с годинки като пич, а "администраторите" си я преинсталират всеки 4-5 месеца ако искаш да дадеш юзърски достъп до конкретна поддиректория / файл трябва като админ да й редактираш security свойствата - да не наследява родителските права, демек да е с индивидуални, добави права запис за юзърската група и няма проблем. ако някой ти се опъне - take ownership първо. за да ги бъзикаш тия работи първо махни "simple file sharing". приемам, че гадината е изчистена/неактивна все пак...

    ПП https://www.youtube.com/watch?v=jGzbMQJJqsI 0:43 ->
    Този пост е редактиран от XIIID; 29-09-12 в 16:38. Причина: ПП

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. IUSR_ Проблем с пермишъни
    От DLT във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 05-12-10, 12:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе