Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree2Одобрявам

Windows 8.1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    Windows 8.1

    Windows 8.1 Preview - Microsoft Windows
    (copy/paste)
    " ...
    Be one of the first to try it

    Windows 8.1—a free update to Windows 8—is coming later this year, and a prerelease version is available now for you to try. Windows 8.1 has new ways for you to personalize your PC and includes a wave of awesome new apps and services.
    This preview is mainly for experienced PC users, so if you're not sure whether it’s right for you, read the FAQ.

    Get it now
    ..."

    ДОБАВКА
    " ...
    Important
    If you decide that you want to install Windows 8.1 Preview using the ISO, you won't be able to uninstall it. If you decide to go back to your previous operating system, you'll need to reinstall it using
    ... "
    Този пост е редактиран от MitkoS; 01-07-13 в 11:53.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #2

    Отговор: Windows 8.1

    Ето и езиците на които може да се свали ISO-то /ако не искате да го сваляте директно от магазина им/ и предварителен преглед на туй-онуй в сегашният му /не окончателен/ вид на 8.1 /Windows Blue/.

    Изтегляне на Windows 8.1 Preview - Microsoft Windows

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #3

    Отговор: Windows 8.1

    Метнах го на виртуалка... не е лош.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Отговор: Windows 8.1

    Т.нар. "Start" бутон е голяма тъпня! Това първо.
    За второ уточнявам видимо по-бързата работа на системата като цяло спрямо Windows 8.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Отговор: Windows 8.1

    Ами всеки си има препочитания.На мен пък старт бутона ми харесва повече от всичко останало.
    Аз не обичам да имам икони които през цялото време стоят на екрана на компа.И сега съм с ленти горе и долу, които след 1-2 секунди се скриват и излизат само когато мишката е поставена на мястото на което са.

    Екрана ми е максимално изчистен от икони.Имам 4 икони на екрана като в тях включвам и кошчето.
    Този пост е редактиран от justify; 04-07-13 в 11:51.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Отговор: Windows 8.1

    От няколко часа съм с Win Pro 8.1 (временно за два дни ползвам чужд редовен лиценз).
    Няма го дискомфорта, такъв какъвто го усещах при чистото 8.
    Няколкото дребни промени са си точно на мястото. Предполагам сега вече "бизнеса" няма да е толкова критичен към тъпата новаторска визия на Win 8 и ще почне по-серозно да пазарува, без да се вълнува от опциите за даунгрейд. А пък ако се появи подходящо аспиринче и за домашните потребители, набързо ще стане най-ползваната ОС за дескопи и лаптопи.

    Миналата седмица в Поликомп имаше МС-семинарче (включващо и Wn 8.1) и сега ме е яд, че не отдох.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Windows 8.1

    Според моето скромно мнение, всеки един уйндоус без аспиринче е обречен. Вярвам, умните глави са го проумели това.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #8

    Отговор: Windows 8.1

    Аз от няколко месеца съм с уин8, сега чакам коректен аспирин и за 8.1. Като цяло 8-та имам чувство че по-добре се държи от 7. Не усещам липсата на старт бутона, шът даун също не ме интересува къде е наврян защото и без това машината ми работи non-stop. Иконите по десктопа ми също са 3-4 на брой с кошчето, всичко което ми трябва като иконки съм го сложил на бара в Тотал Командера.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: Windows 8.1

    Pat, те интересните клиенти за Майкрософт са в корпоративният сектор и държавните администрации. В белите страни между другото, дяла на марковите машини с предварително инсталирана ОС (разбира се, включена в цената) е по-голям от събери чарковете.
    Този пост е редактиран от stenly; 29-10-13 в 10:20.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: Windows 8.1

    Да, ама решенията какво да се вземе да не мислиш че се вземат от някакви гурута на компютрите... ....оня поръчва онова на което разцъква в къщи.... Бели черни..... стане ли въпрос за пари - всички са еднакви

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: Windows 8.1

    Няма да отговарям, защото накрая пак ще се завъртим в един затворен кръг отностно манталитета, заплатата и наднорменото тегло при гърбатите китове

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Отговор: Windows 8.1

    ае аз ще отговоря. 8.1 ще види толкова бял свят, колкото и 8. Спрямо истинският интерес на тая фирма. Демек тоя, дето стенли го обяви в по предният си пост... Кофтито е, че тъпата империя мс повлече много други такива, в черната дупка, спрямо продажбите, като dell и hp... Готиното е, че поне се създава работна ръка, за дауна. Която се изпълнява, точно след разопаковката на продукта. Като се пуска директно инсталацията на имиджът съдържащ вече нужните програми, за работа, плюс платеният офис под 7/хр.

    Светът е пълен с хора, които не искат да си усложняват работният ден с глупости. Те са тук, за да работят и нямат желанието да бъдат спъвани от излишни глупости.


    А при домашните продажби, въпросът е много по зле. Тъй като изобщо не се стига до там. Просто хората връщат масово продукта. Ако не са имали шанса някой да ги светне, че могат да се адресират към фирма, която да и драсне осмицата и сложи желаното.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Отговор: Windows 8.1

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    ае аз ще отговоря. 8.1 ще види толкова бял свят, колкото и 8. Спрямо истинският интерес на тая фирма. Демек тоя, дето стенли го обяви в по предният си пост... Кофтито е, че тъпата империя мс повлече много други такива, в черната дупка, спрямо продажбите, като dell и hp... Готиното е, че поне се създава работна ръка, за дауна. Която се изпълнява, точно след разопаковката на продукта. Като се пуска директно инсталацията на имиджът съдържащ вече нужните програми, за работа, плюс платеният офис под 7/хр.

    Светът е пълен с хора, които не искат да си усложняват работният ден с глупости. Те са тук, за да работят и нямат желанието да бъдат спъвани от излишни глупости.

    А при домашните продажби, въпросът е много по зле. Тъй като изобщо не се стига до там. Просто хората връщат масово продукта. Ако не са имали шанса някой да ги светне, че могат да се адресират към фирма, която да и драсне осмицата и сложи желаното.
    Пацо , само 1 може ли да допълня ?
    От както излезе Windows 8.1, Windows- 7, взе да се бъгясва много често. Е как човек да не остане на WIndows XP . А как върви на Haswell i5
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 29-10-13 в 21:30.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #14

    Отговор: Windows 8.1

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията

    А при домашните продажби, въпросът е много по зле. Тъй като изобщо не се стига до там. Просто хората връщат масово продукта. Ако не са имали шанса някой да ги светне, че могат да се адресират към фирма, която да и драсне осмицата и сложи желаното.
    Хъм..Когато си купувах лаптопа, във всички фирми във Варна,предлагащи тогава модела, категорично ми отказаха да заменят при продажбата 8-та с предпочитаният от мен /дотогава/ Win 7 Ultimate. И така ще плащам за лицензирана ОС, очаквах да имам избор на такава. Да ама не. Така наречените им ъъъ консултанти повтаряха като папагали сходни оправдания за задължения, забрани и тем подобни глупости. А тъпата защитата в BIOS за инсталиране и /или зареждане на друга ОС, различна от Win 8, се преодолява с два клика на плъха. Ала-бала-...!
    Като всеки регистриран ползвател на лицензиран Win 8 си получих мейла с безплатно надграждане към 8.1 и си го свалих от магазина. Първоначалните негативни емоции към 8-цата отдавна са минало. Не само че й посвикнах, ами взе и да ми харесва, дотолкова, че 7-цата от месеци стои забравена на втория хард.
    Работният ми ден не е свързан с компютри, като негативно настроените колеги тук. Почивката и забавленията ми обаче често са. Не само че не ме затруднява с глупости и усложнения ами напротив - стабилна е, бърза и редовно се актуализира, особено драйверите за видеокартата /включително 3D контролера/. Докато тези на сайта за поддръжка не са мръднали от февруари, последната ми актуализация преди дни е v. 331.65.
    За повечето от вас, това едва ли е сериозен довод, но за мен като геймър и кино маниак в 3D, определено е от значение "играчката" ми да е тип-топ във всяко отношение.

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #15

    Отговор: Windows 8.1

    @raziel66
    чакай сега, аз не изказвам лично мнение в случая. Базирам се на глобални статистики, като личният ми пример, за мен е трите държави, с които работя. Не знам, от къде си правиш изводът, че съм от негативно настроените колеги тук. Честно да ти кажа мен толкова ме засяга какво ще пусне Майкрософт или която и да е друга фирма, колкото дали ще вали сняг тази зима. Единственото от което се вълнувам е, верижната реакция, спрямо грешката на някои големи акули. Която води до това, че тези от петият етаж ще са принудени да слязат на третият, тези от третият на първият, а такива като мен от първият в мазата, там дето са боклукчийските кошчета. Сам си го разбирай...


    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Хъм..Когато си купувах ...стабилна е, бърза и редовно се актуализира, особено драйверите за видеокартата /включително 3D контролера/. Докато тези на сайта за поддръжка не са мръднали от февруари, последната ми актуализация преди дни е v. 331.65.
    За повечето от вас, това едва ли е сериозен довод, но за мен като геймър и кино маниак в 3D, определено е от значение "играчката" ми да е тип-топ във всяко отношение.
    А колкото до това нещо, просто няма как да ме убедиш в него. Тъй, като си "геймър" трябва да знаеш, че Майкрософт няма как да е по бърз, от онова нещо наречено "Nevidia GeForce Experience". Следващият път не го отчеквай при инсталацията на драйвера.

    Въпреки, че честно да ти кажа аз не го ползвам, защото се информирам директно от сайта и. И тъй информиран, мога да ти заявя, че вече втора седмица съм с 331.65, под форма на WHQL, теглен директно от сайта. Не знам къде точно гледаш тази информация, която не е възобновявана от февруари и не виждам смисълът, самият производител да го пуска първо при другите, вместо на неговият си личен сайт...

    @techno
    брато, ти още ли се мъчиш с това XP бре?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3DMark за Android и Windows Mobile (Очаквайте скоро за iOS и Windows RT)
    От stenly във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-13, 21:22
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:35
  4. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  5. Windows Genuine Advantage разпозна Xubuntu като легален Windows
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-07, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе