Резултати от 1 до 11 от общо 11

HP LaserJet 1018 -как да го инсталирам под Win98

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #1

    HP LaserJet 1018 -как да го инсталирам под Win98

    На работно място с Win98 има инсталиран HPLaserJet 1018,който поради лошите условия на работа,е с износени зъбни колела и ако трябва да се ремонтира,ремонта ще излезе по-скъп от нов принтер.Поради тази причина закупих друг принтер HP1018,но изненадата ми беше много голяма след като монтирах принтера не заработи,намира го като ново устройство.Явно има някаква разлика във формуера,единият е произведен в Виетнам а този който закупих в Китай.След много часове проби не успях да инсталирам новозакупеният принтер под Win98.Принтера работи без проблем под WINXP!
    Mоля за помощ,предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #2

    Отговор: HP LaserJet 1018 -как да го инсталирам под Win98

    Под уин98 няма да може сам да тръгне , виж дали на сайта на производителя има драйвъри за твоята ОС.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,168
    #3

    Отговор: HP LaserJet 1018 -как да го инсталирам под Win98

    Щом досега е работил поиграй си с всички USB портове на компютъра.Ако това не помогне опитай дали ще можеш да го излъжеш с някой НР от списъка в Windows 98. Този принтер изисква от Windows 2000 нагоре.

    - - - - - - - - - -

    Може да пробваш да минеш през SAFE MODE(може да поправи драйвера).Да смениш USB кабела и т.н.Варианти много.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #4

    Отговор: HP LaserJet 1018 -как да го инсталирам под Win98

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Щом досега е работил поиграй си с всички USB портове на компютъра.Ако това не помогне опитай дали ще можеш да го излъжеш с някой НР от списъка в Windows 98. Този принтер изисква от Windows 2000 нагоре.

    - - - - - - - - - -
    Може да пробваш да минеш през SAFE MODE(може да поправи драйвера).Да смениш USB кабела и т.н.Варианти много.
    Колега явно не си ме разбрал,говорим за едно работно място на коeто има инсталиран принтер HP1018 който и в момента си работи безпроблемно.Проблемът е в това,че закупеният принтер HP1018 не мога да подкарам на същият компютър.Инсталиран е от друг човек.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,168
    #5

    Отговор: HP LaserJet 1018 -как да го инсталирам под Win98

    Добре съм те разбрал, като го открива като ново устройство, опитай се да му смениш драйвера с някой от вътрешния списък на Windows 98 . Под този windows съм подкарвал Canon,Xerox с драйвери за HP които са налични в windows.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #6

    Отговор: HP LaserJet 1018 -как да го инсталирам под Win98

    Намерих оригинален диск с драйвери за HP1018, и така успях да го инсталирам под Win98 на пробен компютър.Когато отидох на работното място пак "зациклих",та се наложи да деинсталирам драйвера и отново да го инсталирам с оригиналният диск.Явно и win98 е доста "омазан".
    Благодаря на всички които се отзоваха на моята молба за помощ!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #7

    Отговор: HP LaserJet 1018 -как да го инсталирам под Win98

    Да попитам и аз , но да не пускам нова тема
    Малко предистория. Купих си рециклиран принтер Хюлет пакард фотосмарт 7850. Е да де обаче той работи само със стари системи уиндоус-98, хп милениум и други такива. Процесора не поддържал някаква виртуализация/ хардуеризация и не може да стане само с програма от ХП Разбрах че трябва да инсталирам виртуалка и вътре да инсталирам хп. До тук добре, но живея в германия, ако тръгна да търся хп и да го тегля дали няма да ме дръпнат за авторски права, глобите са много яки над 1000евро винаги. Иначе намерих откъде да го изтегля- софтвиста и други такива. Струва ли си да се занимавам или да го хвърлям- платил съм общо около 35 евро. Принтера е като нов- рециклиран от фирмен сервиз , всичко свети, това е единствената причина която ме спира да го засиля на боклука. Драйверите съм ги намерил, но когато се опитам да ги инсталирам ми казва че не работят с уиндоус 7




  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #8

    Отговор: HP LaserJet 1018 -как да го инсталирам под Win98

    В сайта на HP показва че има драйвер за win 7 за този модел.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #9

    Отговор: HP LaserJet 1018 -как да го инсталирам под Win98

    Тегли драйвери от сайта не HP.

    Поне при тях поддръжка има.Ама тоя който ти го е продал е за... Да ти бяха изтеглили и драйверите+програмата.

    Аз така като се бъгне нещо и тегля от нета.Мързи ме да ходя до дома за дисковете.

    Преди 6 години купих един скенер Епсън и от фирмата ми казват- няма дискове, ама ще си изтеглиш от интерент.Аз ще си изтегля и ги изтеглих и повече от вас няма да закупя нищичко...

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Отговор: HP LaserJet 1018 -как да го инсталирам под Win98

    Инсъалирал съм ъакова жияотно на вин 7. С малко шашми. Не тръгнаха нещата от пъряия път...,

  13. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #11

    Отговор: HP LaserJet 1018 -как да го инсталирам под Win98

    Грешен пост - смесил съм запитванията на двамата колеги.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LaserJet HP1018 драйвер за win98
    От slave във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 27-05-12, 20:02
  2. Продавам HP LaserJet 1018
    От zaho_baho във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 22-11-10, 12:54
  3. HP 1200 LaserJet + Win98 = проблем с кирилицата
    От petkov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-07-09, 23:43
  4. Проблем с копир Kyocera Mita FS-1018.
    От mirinda във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-06, 11:26
  5. Friends 1017-1018 субтитри
    От dimi във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 14-05-04, 17:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе