Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

MS Exchange Server

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #1

    MS Exchange Server

    Въпроса ми е следният: Имам пуснат Exchange server с pop3 и Imap проколи.Интересува ме къде се записват писмата на юзерите защото искам да ги трия или преглеждам. Появава се някакво устройство М: в което има уж пощенските кутии на потребителите но не ми дава достъп въпреки че съм с администраторски акаун и дори немога да сменям премишаните. Това М: е явно виртуално но все пак тези писма трябва да са записани някъде. Ако някой знае ще съм благодарен да ми каже

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    163
    #2

    MS Exchange Server

    Ами то по принцип така трябва да е.. за да не се чете кореспонденцията на потребителите.. то ако всеки можеше да чете пощата кой ли щеще да ти използва SMTP/POP3.. има начин разбира се.. но просто предпочитам да не ти казвам, щото ми писна моята да я четат..

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #3

    MS Exchange Server

    Това е служебна поща. Един управител на фирма трябва да знае каква кореспонденция водят служителите защото може да се окаже после нож в гърба ... но на мен ми трябва основно да трия стари писма на акаунти на който и без това знам паролата но понеже станаха повечко ми писна с outlook да се занимавам а си мислех за вариянт с някакъв bat file. Незнам що ти се извинявам въобще нито ти си длъжен да ми кажеш нито пък аз ще спра да се интересувам



    P.S SMTP/POP3 се снифят както си пойскаш от всеки който ти е в мрежата и през всички рутери където минаваш и от администратора на мейл сървъра. Ако искаш да не ти четат пощата си криптирай писмата даже в Outlook expres я има опцийката , сложи си PGP или нещо подобно и няма да ги четат. И да почт ивсеки може да ти прочете пощата стига да пожелае.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    MS Exchange Server

    Човека, който ти е инсталирал Exchange Server-а ще ти е най-полезен, за това, което питаш.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #5

    MS Exchange Server

    Аз си го инсталирах. Толкова ли е секретна тая информация че не искате да я кажете ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #6

    MS Exchange Server

    Permissions на потребителските кутии във виртуалния драйв М се наследяват от Mailbox Store / Exchange System Manager-->Administrative Groups-->First Administrative group-->Servers-->tvoia_server-->First Storage Group-->Mailbox Store-->Properties-->Security. Като се аднеш тук ще можеш да пипаш виртуалния драйв М и папките вътре. Но не те съветвам да го правиш по този начин защото ще си омажеш базата на Exchange-a.

    Коректният начин е през Active Directory Users and Computers-->Properties на user-a-->Exchange Advanced-->Mailbox Rights

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #7

    MS Exchange Server

    по 1. Отидох там и администратор си беше адднат с full control като и Domain admins i Enterprise admins групи като administrator им е член но въпреки това немога да вляза в папките в виртуалния драйв продължава да ми дава acces denied като дам на секюрити на папката няма добавени никакви юзери и групи и немога и да добавам.

    2. След като дам пропартис на юзера имам Exchange General и Exchange Features убих се да търся но не намирам Exchange Advanced i още по малко Mailbox Rights

    Това го пробвах на два различни сървъра и двата инсталирани от мен с вин2000 адвансед сървър и ексчейндж 2000 като по ексчейнджа не е пипано нищо само е инсталиран по подразбиране немога да разбера аз ли бъркам нещо или версията на ексчейнджа ми не е същата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #8

    MS Exchange Server

    По N01 - прiлича ми на скапана база на Exchange-a

    По N02 - В Active Directory Users and Computers snap-in-a View--> Advansed Features и ще видиш Exchange Advanced TAB-a

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #9

    MS Exchange Server

    Намерих и това и там положението е същото администратора си има права да ги чете но в М: пак нямам достъп ако е скапана базата данни има ли начин да се поправи или преинсталаця ще свърши работа. Аз никога не съм имал достъп до М: даже и след първата инсталация затова използвах аутлука но пощенските кутии станаха повечко.Като гледам администратора си е по подразбиране сложен навсякъде да гледа. Значи ли това че е инсталиран неправилно ексчейнджа? Това нещо ми го дава на два абсолютно отделни сървъри и започвам да се усъмнявам как съм го инсталирал но доколкото си спомням стандарт инсталация пуснах.

    Благодаря предварително

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #10

    MS Exchange Server

    Ха ха ха.

    Четенето на е-маилове, е незаконно в РБ

    Вервай ми!

    За да избегнеш съдебно преследване(до 2г, и минаваш условно ако те хванат , трябва са имаш писмено разрешение от узерите( баси и глупстта: минаваш с една тетрадка от тези за противопожарна безопасност и всички ти се разписват .


  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #11

    MS Exchange Server

    Do kolkoto mi e izvestno administratora moje da teikne ownershipa na vsqaka papka ili drive v windows 2000 osven pri bug v failovata systema taka che ne se pritesnqavai da go napravish...[:D]

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #12

    MS Exchange Server

    alexandro да принципно е така но тук не става защото това М: е виртуално устройство има големината и файловата система на ситемния дял обаче вътре са пощенските кутии само и предполагам за това не мога да им взема оунершип-а.Появява се след инсталацията на ексчейнджа



    klamer това ми прилича "Приехме тука един закон колкото да отбием номера с електронните престъпления" това изобщо няма доказване пък и абв и мейл.бг каква им е ползата от тези пощи ако не да имат достъп до информация ... както и да е не ми трябва за да чета лична кореспонденция няма лични пощенски кутии просто се прехвърлят файлове чрез тях и като поостареят трябва да ги трия. Мерси за уточнението все пак добре е да се знае да не стане някоя неприятна издънка

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #13

    MS Exchange Server

    ami dokolkoto se seshtam ima edin variant ako znaesh parolite na userite s outlook ili prez web interfeisa mojesh da gi karash nared ...

    Ne e nai udachniqa variant obache kakvo da se pravi.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #14

    MS Exchange Server

    ами аз така правех до сега но се натрупаха много пощенски кутии. Та вече пробвах какво ли не администратора е адднат навсякъде включително и двете групи които екчейнджа с инсталацията си прави Exchange Doamin Server и Exchange Enterprice Server но немога да вляза в никоя пощенска кутия освен на администратора и това се случва на 2 сървъра без никаква връзка по между им ... нещо пропускам и незнам какво ако някои се сети ще съм му признателен да ми каже

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #15

    MS Exchange Server

    Ima edin variant deto shte ti ulesni rabotata trqabva samo da si napravish edna malka baza dani s user parola i edin asp script koito da ti gi izrejda s linkove kum weba na exchange... taka nqama da ti se nalaga da pishesh paroli ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. POP3 connector(downloader) в MS Exchange
    От MitkoS във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 16-04-07, 20:00
  2. Анти Спам софтуер за Exchange 5.5
    От babangina във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 05-02-07, 09:46
  3. Exchange и Outlook Web Access
    От MitkoS във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 06-04-06, 02:48
  4. Entourage и MS Exchange
    От MitkoS във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 25-12-05, 20:56
  5. MS exchange server
    От glarus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-05-05, 00:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе