Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18

Нов процесор и winXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    3
    #16

    Нов процесор и winXP

    И аз съм минавал без преинсталация на XP-то,при смяна на процесора (последното което правихт-t-bred2400+,видеокарта и дори при смяна на дъно,но признайте,че наистина "начисто" си е по друго!

    P.S.но все пак аз наистина нямах проблеми при смяната само на процесора.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #17

    Нов процесор и winXP

    Съвета ми е преди някой да пише глупости за вземе да прочете малко рисорс кита на МС!!Имам чувството че тук бъквално гъмжи вече от ламери!



    Иване!!!!!Какво си писал бре брато!!!Каква активация по интернет бе[:D]....боже,боже.....това не е щатите бе брато,нещо си объркал географската ширина[]

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    88
    #18

    Нов процесор и winXP

    DPetrov,

    Не знам от къде си черпил информация - твоите твърдения също не са съвсем точни...макар горе долу да си схванал идеята.

    MPA (Microsoft Product Activation) в частта си за хардуерните компоненти в компютъра, нуждата от преактивация на Windows при евентуалната подмянана някой от тях или пък като последица блъскането на сини екрани... се раличава от това, което описваш - не казвам, че е много различно, но е добре да се обясни какво става действително.

    Малко по отдалече, относно активацията - при инсталирането на оригинален Windows XP се генерира Instalation ID (IID - да го преведем инсталационен идентификатор или номер), който е 50 цифрен код (54 цифрен при ХР с SP1), който се изпраща на Бил Гейтс и той ни активира уиндоус.

    IID се състои от Product ID, който се генерира при въвеждането на Product Key и Hardware ID, който се генерира при сканирането на хардуерните компоненти. От двете се образува този инст. идентификатор.

    Ние говорим за второто - хардуерния идентификатор (ХИ) - как и по какви алгоритми се прави е друга тема - важното е от крайния код да не може да се достигне по никакъв начин обратно до оригиналната стойност.

    За да се генерира първоначалният ХИ се използват 10 хардуерни характеристики. След евентуална подмяна (upgrade) на някой компонент оригиналния ХИ сравнява с новополучения.

    Използва се точкова система за сравнение изградена на базата на тези 10 характеристики.

    Критерий за сравнение са по-скоро кои компоненти НЕ СА подменени, отколкото кои са.

    По памет характеристиките са: Видео, HDD, HDD Volume Serial Number, Памет, процесор, сериен номер на процесора, мрежова платка, CD/DVD/CDRW или подобно, IDE контролер и SCSI контролер...май станаха 10.



    Всяка характеристика е 1 точка като само мрежата е 3 точки. За да е всичко наред - от тези 10 характеристики - 7 трябва да съвпадат ... с други думи може да подменяш разни неща, но винаги да оставяш поне 7 компонента от оригиналната инсталация.

    Например: ако сменим мрежовата платка (3 точки) - останалите 7 трябва да съвпадат, което не означава , че не можем да си я подменим N пъти (както пише Миланов).

    Или пък ако тя остане, имаме право да подменим 3 компонента по желание - хард, цд и видео например.

    Промените се записват натрупват, но ако се стигне до преактивация

    хрдуерния профил се ресетира.

    При лаптопите даже е още по разхлабено - там се искат не 7, а само 4 съвпадения.

    Това е общо взето истината, може да съм пропуснал нещо....сега не мога да се сетя.



    П.С.

    Какъв е проблема да се активира XP по интернет, че не разбрах. Аз лично съм активирал 100-тици уиндоуси по този начин...с много редки изключения (на пръстите на едната ръка) по телефона.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 25-07-09, 18:30
  2. WinXP SP2 ICS/NAT
    От GreenOreh във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-06, 03:33
  3. Замяна на WinXp Pro с WinXp Home
    От skaishev във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-06, 09:29
  4. WinXP
    От abv във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 12-02-03, 22:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе