Резултати от 1 до 14 от общо 14

Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    26
    #1

    Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    Бих искал да помоля за съдействие относно следния казус:
    Притежавам лаптоп Тошиба с предварително инсталиран Windows 8 и ссд диск, реших да си направя чиста инсталация на Windows 10 след 3 години ползване и ъпдейтване на 8.1 и 10. Проблема е следния позволява ми да инсталирам само през CSM Boot , но при тази настройка може да се форматира само MBR, а аз искам да си използвам GPT формат, но при инсталация на този формат при последната стъпка изписва:" Windows не можа да актуализира конфигурацията за начално зареждане на този компютър. Инсталирането не може да продължи"
    Моля за помощ, към момента съм го инсталирал с тези настройки на биоса, но искам да си е с логото на тошиба и в GPT формат, при оригинален софтуер.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    Мисля, че имаше една опция в BIOS--->Secure boot ., тя disabled ли е?

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    За какво ти е gpt? Разлика няма да усетиш.

  5. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #4

    Отговор: Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    https://www.youtube.com/watch?v=g2iFj56NDg8

    Има доста клипчета в тубето....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    26
    #5

    Отговор: Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    За какво ти е gpt? Разлика няма да усетиш.
    Настройката на биоса е ок, то иначе няма да тръгне инсталацията, формат всичко, но както казах на последна стъпка от инсталацията "завършване" преди рестарт съм посочил какво съобщение ми изкарва! Искам да си е фабрично, а и за ссд диск си е по добър новият формат, както казах лаптопа си беше фабрично с този формат и инсталиран windows, но форматирах всичко за да е на чисто и сега под уефи и гпт формат не завършва инсталацията. Като сменя биоса на gsm boot, няма проблем, но там може да се форматира само в mbr?

    - - - - - - - - - -

    Явно не се разбираме, аз с форматите и тръгване на инсталацията нямам, как да направя боот и на двата формата знам!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6

    Отговор: Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    С каква флашка пробваш? Може да има и нещо криво в инсталацията(не се е изтеглила докрай).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    26
    #7

    Отговор: Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    Здравей, флашката е ок, направена е с програмата на Microsoft, а и както казвам със същата флашка инсталирам но при настройки на биоса CSM, които са за формат MBR, UEFI настроики и GPT формат инсталацията тръгва и стига до края преди рестарта на комп. Колеги все пак съм описал и съм приложил конкретното съобщение, ясно е че не е нито от формата нито от windowsa, говорим за напълно легален софтуер и направена флашка от сайта на Microsoft. Също така инсталацията няма да тръгне при проблем на формата и грешна настройка на биоса! Ясно е че е някаква защита на Тошиба и ако някой може да помогне нека пише,ще бъда благодарен. Излишни отговори некореспондиращи с конкретния казус и въпрос ни вкарва само в излишна полемика!
    Този пост е редактиран от tcvetko; 23-01-17 в 16:39.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    Ако няма да закачаш дискове над 2 терабайта не ти трябва GPT.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    26
    #9

    Отговор: Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    Е аз държа на GPT

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    Еми като държиш, продължавай да се мъчиш.
    Инструментът на микрософт е много смотан. Пробвай да си форматираш инсталационната флашка с последната версия на Rufus и задай в опциите GPT схема за UEFI.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    26
    #11

    Отговор: Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    Пробвал съм и с тази програма, същата работа, въобще не е смотан ако ползваш оригинален софтуер. Колега, като не можеш да помогнеш не е нужно да спамиш

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #12

    Отговор: Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    tcvetko, и аз съм имал подобни проблеми. С една и съща флашка на един компютър се инсталира Windows, на друг не иска. И флашката уж е върха на сладоледа---> Adata s102pro 32gb. Флашката си е здрава и читава.Но имам и друга hama 8gb с която работите винаги се получават. Опитай с друга флашка.Но я направи boot с diskpart и изтегли ISO-то и го пукни върху флашката. Друг възможен проблем е някой компонент да се товари,загрява твърде много и да не може да завърши инсталирането. Какъв ти е процесора?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    26
    #13

    Отговор: Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    Здравей Емил, ясно е че може да има проблем с флашката, но нали точно с нея инсталирам през боот csm, процесора ми е Интел I5. През програмата на Microsoft може да бутнеш и по двата начина, именно с тази флашка на същия лаптоп инсталирам през настройки на биос- csm, но през тези настройки може да се форматира само MBR, и се маха логото на Тошиба като си превкл. на UEFI boot, както си беше фабрик си правш формат и необходимите дялове за GPT, инсталацията свършва и тогава изписва цитираната грешка. На ти съм с инсталации доста съм направил, също така съм чел и опитал всичко изписано, но определено проблема не е нито boot усб, нито във формата. Пиша много рядко във форуми, ако не знам нещо първо чета, за мен проблема е някакъв липсващ файл на Тошиба за да може да ползваш техен възстановяващ диск. И проблема може да се реши с команда в CMD, режим, но тук не съм толко на ти и за това съм писал? Просто OEM , производителите добавят неща в windowsa и не е сток, и поне според мен защото слагам сток ме изхвърля.

    - - - - - - - - - -

    Колеги, никой ли не може да помогне?
    Този пост е редактиран от tcvetko; 23-01-17 в 20:23. Причина: я

  17. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #14

    Отговор: Следвайте това 1 Проблем инсталирането на Windows 10 в GPT формат

    Да аз мога да Помогна че и аз имах доста проблеми но накрая станах спец.
    1. Windowsa се записва на флашка с програмата Rufus 3.3 , за Uefi GPT format.
    2. флашката се слага на USB 2.0 порт на Лаптопа или на Компютъра
    3. от Биос се изключва
    Secure boot > Disabled
    HDD Smart Test > Disabled
    CSM- Disable но може и Enable
    4. Изтриват се дяловете на Диска или SSD NVMe и се правят нови, флашката ще ги направи в GPT format, готови за инсталация на Windows 10
    5. Ако Windowsa не искате да ви е под Uefi, в Биос CSM- Enable трябва да е за да се виждат хардовете.

    Попринцип всичко зависи от как се запише боотващата флашка и настройките на Биос.
    Ето това е мойто лаптопче (Asus Vivobook Pro N580VD): CPU i5 7300HQ ^ RAM 20GB DDR4 2400Mhz ^ Nvidia GTX1050 4GB ^ SSD Crucial MX300 1TB + 250GB SSD Samsung 970Evo
    Имам инсталирани Два Windows 10 различни версии на двата харда, единият е под UEFI, другия е нормално без Uefi.
    Много важно е да не слагате боотващата флашка с Windowsa на USB 3.0 порт защото по време на инсталацията или накрая може да ви изпише някаква грешка.
    Този пост е редактиран от brave; 18-09-18 в 15:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с инсталирането на windows
    От maxx271 във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 11-11-14, 18:25
  2. Отговори: 4
    Последно: 03-06-10, 21:55
  3. проблем при инсталирането на OS
    От devyl във форум Windows
    Отговори: 21
    Последно: 21-04-09, 14:33
  4. Проблем с инсталирането на Acrobat Pro.
    От DerekMTN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 26-07-07, 01:37
  5. SolidWorks2004 проблем при инсталирането
    От brankod във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-07, 19:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе