Резултати от 1 до 10 от общо 10

Паразитни процеси в XP?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #1

    Паразитни процеси в XP?

    Вече вдигам ръце... от известно време ми направи впечатление, че exporer-a "харчи" по много странен начин CPU time. Натовареноста на процесора ми никога не ставаше нула. Подскачаше на всяка секунда 3-6-3-6% и т.н. Решавам аз, че нещо се е "напъхало" в експлодера и - формат, чист инстал - Windows Update и след това - пак ми харчи процесор, но този път постоянно - 3%.



    Кажете как да разбера какво не е наред. Съвсем ясно си спомням, че преди си падаше на нула ако застрелям всички процеси дето работят, но сега... Има ли някакъв начин да установя каква част, защо и как exporer-a гълта ресурси. Че е експлорер съм сигурен - едно че го пише и второ че като го затворя като таск машината ми си хвръква и работи перфектно - да не говорим че натовареността пада на 0.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Паразитни процеси в XP?

    Изключи ли System Restore и Indexing-a от всички HDD-та като начало?



    Много често причината за такова държане може изобщо да няма нищо с EXPLORER-a въпреки че изглежда да е от него... Примерно ако някой те браузва по мрежата

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #3

    Паразитни процеси в XP?

    Да, знам, че често няма общо с него - затова махам всичко, за което се сетих. Да, махнал съм мрежата и Рестора, а индексирането го махам още при инсталацията. Аз затова питах ако някой има идея как да разбера кое точно е чудовището.



    Благодаря все пак, приемам всякакви идеи.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #4

    Паразитни процеси в XP?

    Winsight32 ...това е част от Borland Delphi.

    Пусни си го и виж къде ти оттича .... слагам го в моята директория, дано ти тръгне без да иска някой DLL

    http://deathknight.hit.bg/WS32.EXE

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Паразитни процеси в XP?

    Ot dulgo vreme firmata SYSINTERNALS ima dve tri malki progs za takiva problemi, ne pomnya to4no FTP-to no tam gi ima vsi4kite free, 4rez tyah moje6 da sledi6 vsi4ko aktivno v momenta:



    get this one:



    www.sysinternals.com

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #6

    Паразитни процеси в XP?

    Winsight32 само това ще те оправи!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #7

    Паразитни процеси в XP?

    WS32 иска някакъв dll за съжаление. А иначе ей сегичка ще прегледам сайт-а и ще се разтърся из нет-а.



    Благодаря ви

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #8

    Паразитни процеси в XP?

    Свали си някое Borland Delphi от 5 нагоре и няма да имаш никакви проблеми!

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #9

    Паразитни процеси в XP?

    Изчисти си компютъра с Ad-aware - след това със сигурност ще задържиш 0% - Ad-aware is THE award winning, multi-trackware detection and removal utility (designed for Windows 98 / 98SE / ME / NT40 / 2000 / XP Home / XP Pro) that will comprehensively scan your memory, registry, hard, removable and optical drives for known Datamining, aggressive advertising, Parasites, Scumware, Keyloggers, selected traditional Trojans, Dialers, Malware, Browser hijackers, and tracking components. http://www.webattack.com/get/adaware.shtml естествено ъпдейтвай базада данни преди това...успех!


  12. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #10

    Паразитни процеси в XP?

    Не виждам нещо обезпокоително в това че IE заема част от ресурсите, все пак той е част от операционната система.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Софтуер за Бизнес процеси
    От moly във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 02-12-08, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе