Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

WinXP Setup

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #16

    WinXP Setup

    Незнам от какво е проблема но мoже да си чекнеш рама много лестно има такива програмки които ти правят тази услуга ето ти линк за една такава която ми свърши работа на мен

    http://www.memtest86.com/

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    23
    #17

    WinXP Setup

    Извади си едната плочка 128 SDRAM и после след като завърши инсталацията я сложи отнова и вскичко ще ти е наред повярвай ми !

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #18

    WinXP Setup

    Тествай една по една паметите с МЕМТЕСТ 86, после и заедно ги тествай.Махни в БИОСа ACPI function и пробвай пак.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    54
    #19

    WinXP Setup

    Po wsqka weroqtnost problema e w rama i to ne w ediniq 4ip a i w dwata. Drypnah si programkata i testwah i dwata 4ipa pootdelno na ediniq mi dade 27, a na drugiq 28 gre6ki sled koeto kompa blokira6e. Taka, 4e zasega predpo4itam da ne ka4wam XP pred towa da si kupuwam nowa ram. Imam drug wypros tazi ram moge li da raboti o6te ili da o4akwam skoro da "izpu6i" i kato si kupuwa 4owek ram kakwa marka da wzema 4e da ne go porazqwat podobni iznenadi.



    <font color="maroon">Malone Edit: Използвай кирилица Paco!</font id="maroon">

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #20

    WinXP Setup

    Постъпи малко по-професионално и самостоятелно,защото колкото вида хардуер, толкова и съветници Погледни си дъното, виж кой е модела, ( www.acorp.com.tw) влез в сайта на производителя и потърси "compatibility tests" или подобно...там обикновенно се дават резултатите от тестовете с различни периферии включително и памети...опитай се да закупиш от тези марки които препоръчват. Никой не знае повече от производителя и всички други съвети ще са само субективни. Аз лично съм имал Kingstone памети дефектирали, а на тях им дават доживотна гаранция Но на каквото и и да се спреш, не купувай и инсталирай в къщи...вземи пс-то си и помоли фирмата която ще ти продаде паметите да ги инсталира и тества пред теб. Това ще ти спести много разправии ако имат дефекти...ще те обвинят във всички грехове на земята...задължително и пусни low/high bit write/read test - пише 1 във всяка клетка и после проверява клетката държи ли 1-ца, после пише 0 и проверява същото...отнема време но си заслужава. прекрасен инструмент за това е Fix It 4.0 или Smartsuite 4.0 на Ontrack...

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #21

    WinXP Setup

    Нова памет едва ли ще тръгне на твоето дъно!(Освен ако не е с 16чипа)Не съм сигурен, но мисля че VIKING SDR пмаетите бяха точно такива.Поразтърси се за такава памет, защото иначе остава варианта да търсиш на старо памет с 16 чипа, която задължително трябва да тестваш с МЕМТЕСТа на твоето дъно.

    Също така виж си версията на БИОСа и ако има по-нова я сложи.Можеш да пробваш да намлиш настройките на памета в БИОСа и да тестваш пак !

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    5
    #22

    WinXP Setup

    Изключи си ASPI то в BIOS-а

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #23

    WinXP Setup

    Абсолютно същия проблем имах от скапан преходник Slot1->Socket370. Разполагам с перфектен Celeron 333/Slot1. Ако си от София заповядай - прати ми писмо на пощата, ще се разберем нещо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    54
    #24

    WinXP Setup

    За това не се бях сетил. И аз имам един на 333 за слот1, като намеря време може да го сложа и да пробвам пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Програма сьздаваща setup файл!
    От slav4opk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-05-10, 08:37
  2. BIOS Setup на дъно
    От boishin във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 28-09-08, 11:52
  3. Лаптоп AMILO PRO v2060 - WinXP Setup
    От anton4444 във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-06, 22:32
  4. Windows XP Setup симулатор
    От Edin_Lud във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 12-08-06, 09:06
  5. laptop Compaq - setup passord??
    От tomito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-10-05, 21:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе