Резултати от 1 до 15 от общо 15

640x480 za xp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    6
    #1

    640x480 za xp

    zna4i problemite mi zapo4naha ot tam 4e imam tv card koqto za da raboti normalno bez razmazvane na obraza iska ot sistemata da da poddarja 640x480 vsa6nost da go ima koto opciq v winowsa. Do skoro bqh s winME i namah nikavi problemi poneje toy si go poddarja samo 4e si ka4ih Xp i i ne mi pozvolqva da smakvam rezoluciata pod 800x600 probvah da smenqm driveri na monitora i vsi4ko koeto pi6e6e v helpovete na windowsa to4no po tozi vapros. neznam dali nakoy znae neshto po vaprosa no sigorno sa6testvuva nakva programka koqto re6ava problema no vse oshte ne sam otkril nishto. ako nqkoi znae neshto po vaprosa shte mu bada mnogo blagodaren ako mi pomogne .

    [:I]

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #2

    640x480 za xp

    Опитай най-лесното - compatibility mode

    А по-точно - дай десен бутон върху програмата и избери

    properties/compatibility

    там можеш да избереш по-ранна версия на win под която е

    работила програмата, а също и colors, screen resolution

    например 640 на 480 и т.н.

    ОК и нещата трябва да са наред.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    6
    #3

    640x480 za xp

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Опитай най-лесното - compatibility mode

    А по-точно - дай десен бутон върху програмата и избери

    properties/compatibility

    там можеш да избереш по-ранна версия на win под която е

    работила програмата, а също и colors, screen resolution

    например 640 на 480 и т.н.

    ОК и нещата трябва да са наред.



    <div align="right">оргинално мнение на RISTAKI</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    6
    #4

    640x480 za xp

    Blagodarq ti pi4 oba4e sam go probval tova i vsi4ko drugo po nastroykite na windowsa. celta mi e takava da mi se poqvi kato opciq 640x480 v csreen areata. sega pod 800x600 ne mi pozvolqva da smkvam. raz4itam mojebi na nqkva programa ili neshto ot sorta neznam . Pak blagodarq

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    166
    #5

    640x480 za xp

    Терзай , не можеш да свалиш разделителната на 640х480.Само че се чудя за какво ти е .Би ли ме "светнал"




  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    6
    #6

    640x480 za xp

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Терзай , не можеш да свалиш разделителната на 640х480.Само че се чудя за какво ти е .Би ли ме "светнал"







    <div align="right">оргинално мнение на Waverunner</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Tova nnqkakva obida li beshe ili? Ako e samo moga da kaja 4e molq za pomo6t - nishto drugo!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #7

    640x480 za xp

    странно, това е най-ниската резолюция която се поддържа от

    всички нови видеокарти и win. Имам едно PC от 1997г. много

    слабичко с win98SE и нямам проблем с това. Щом е работило под winME значи проблема е или в драйвъра, но на видеокартата, не на монитора или в ХР-то.

    Преинсталирай драйвъра на видеокартата и виж Mhz на монитора

    да не са много високи.


  10. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #8

    640x480 za xp


  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    640x480 za xp

    май ХР ще те пусне на 640х480 само в SafeMode, кофти

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #10

    640x480 za xp

    решението на варбанчо е точно, но ти пишеш, че си пробвал всичко от хелповете



    това което аз знам е, че

    обхвата на наличните опции се определя от характеристиките на РС-то и монитора. При инсталация ХР-то автоматично разпознава видеокартата и монитора и инсталира драйвъри, но няма драйвъри за всичко и когато не разпознае хардуера, слага универсиален.

    провери видеокартата - advanced properties/adapter - ако ХР-то не е намерил вярната карта, там ще пише напр. Plug and Play Graphics Adapter

    провери монитора - пак advanced properties/monitor - ако има подобно нещо значи е същото



    Решение:

    1. инсталиране на драйвъри за съответните неща, ако са дадени при закупуване на РС-то

    2. посещение на web-сайта на производителя на хардуера и сваляне от там

    ако и това не помогне, съм до тук



    тонка, пиши какво си направил по въпроса - за сведение

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #11

    640x480 za xp

    Значи имам една идея, която може да свърши работа, но в момента не съм с WinXP и няма как да я пробвам. Ако си забелязал след като инсталираш XP при първото стартиране, то тръгва точно под тази резолюция и веднага щом се логнеш те пита дали искаш автоматично да настрой резолюцията и дълбочината на цветовете(или нещо подобно). Не съм го пробвал, но мисля, че ако отговориш с не, ще си остане под тази резолюция. Та мисълта ми е, да си uninstall-неш драиверите на видеокартата или да я махнеш от Device Manager-a(първото май е за предпочитане) и след рестарта би трябвало да тръгне на 640x480.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    6
    #12

    640x480 za xp

    Drayverite na videokartata i monitora sa mi na mqsto poneje sam si gi svalql otdelno rabotqt otli4no namam problemi s igri ili neshto drugo. Kogato instalirah Xp toy pak beshe razpoznal videokartata i motitora (tv cartata mi pak ne raboteshe) i az prosto gi obnovih s nadejda da si re6a problema. 4udq se ako ka4a po stari drayveri za videokartata i monitora dali nama da stane no pyk ot druga strana mnogo stari drayveri za Xp nqma.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #13

    640x480 za xp

    Това, че Windows ти е разпознал видеокартата и монитора няма никакво значение. Просто първия път тръгва в разделителна способност 640x480 и съвсем в началото те пита дали искаш автоматично да ти настрои резолюцията. Ако дадеш Cancel или там каквото беше, той ще си остане в същия режим (640x480).

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #14

    640x480 za xp

    Display Properties/Settings/Advanced/Adapter/List all modes... (бутон) и си избираш. При мен (ATI RADEON IGP 345) има 27 различни комбинации на резолюция 640х480 с различен брой цветове и различни честоти. Пробвал съм на 640х480@100Mhz и 32-bit цвят - става. Драйверът ми е старичък обаче: v. 6.13 от 15.08.2002...

    Довечера ще го пробвам и с nVidia карти, но не виждам причина да не става.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    6
    #15

    640x480 za xp

    Ok 6te probvam poslednite 2 varqnta i utre mojebi shte napi6a za rezultatite. Blagodarq na vsi4ki.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе