Резултати от 1 до 3 от общо 3

Програма за Backup на Windows сървъри?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    3
    #1

    Програма за Backup на Windows сървъри?

    Hi.

    Трябва да купувам програма, с която да правим backup на няколко сървъра, и съм много затруднен в избора. Спрял съм се на няколко продукта:



    - (Acronis) True Image Server

    - (Symantec/Powerquest) V2i Protector Server Edition

    - (Veritas) Backup Exec

    - (Computer Associates) BrightStor ARCserve Backup for Windows

    - (Symantec) Norton Ghost 8.0 Corporate Edition



    В момента им тествам trial версиите, и не мога да реша. Всяка си има и плюсове, и минуси. Предполагам, че Нортъна ще отпадне, щото прави имиджите под ДОС, а това не ме устройва - сървъри са това, ей! Клоня към първите две, ама много скъпи бе, мамка му! (Не че другите са много евтини)



    Моля, ако някой е ползувал някоя от горните софтинки, да ми даде съвет!



    Благодаря.



    P.S. Предпочитам програмата да прави имиджи, а не само да копира файловете. На сървърите има MS SQL бази данни и се хостват сайтове, затова е препоръчително да не се рестартират.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #2

    Програма за Backup на Windows сървъри?

    Защо си решил да ползваш външни програми ? Щом има бази данни значи трябва да имаш RAID 5 или поне RAID 1. MS SQL може да си архивира сам базите по определен график примерно през ноща, също е препоръчително и shrink да им пускаш преди архива.Даже има опция да изтрива по стари архиви.За web документите - RAR с опция да архивира само променените файлове (гледа им архивния бит в атрибутите). За самата ОС предполагам че имаш UPS и с правилно настоен агент при срив на тока за по дълго време ще изключва машината както трябва. Няма да се налага рестарт нито при архивиране нито при възтановяване. Даже при самото архивиране с базата данни може да се работи.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    3
    #3

    Програма за Backup на Windows сървъри?

    Не съм решавал аз за програмата. Спуснато ми е отгоре.

    И в момента SQL базите се архивират и репликират на няколко места, както и сайтовете.

    Не може да не се съгласиш, че с имиджи възстановяването става максимално лесно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 14-05-11, 18:12
  2. Програма за backup
    От dmitry във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 05-06-08, 10:20
  3. windows 2000 стартиране на windows xp backup
    От spoofer във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 28-09-07, 23:50
  4. сървъри за cs1.5
    От and1-joro във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-05, 10:30
  5. Програма за BACKUP?
    От Tashov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-05-04, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе