Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Проблем с дос промпта в XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. SeT
    SeT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    32
    #1

    Проблем с дос промпта в XP

    Проблема в това че съм на НТФС ли се дължи или на нещо друго

    Не мога да пускам стари досовски програми при опит да стартирам изпълнимия файл си ме пуска на нов ред и толко

    Според мен е от това че съм с НТФС

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Проблем с дос промпта в XP

    проблема е в самия УИН ХР, може да има някакъв чалъм, ама не го знам все пак е писан 2001 а тия досожски програми са писани опреди 6 години .... кой ли мисля за тях вече

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #3

    Проблем с дос промпта в XP

    Прочети темата "Choosing between NTFS, FAT, and FAT32" в help-а на WinXP

  5. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #4

    Проблем с дос промпта в XP

    Опитай с DOSBox (http://dosbox.sourceforge.net/). Той е попринцип за стари досовски игри, но може и да стане.



    Инфо:

    DOSBox is a DOS-emulator that uses the SDL-library which makes DOSBox very easy to port to different platforms. DOSBox has already been ported to many different platforms, such as Windows, BeOS, Linux, MacOS X...



    DOSBox also emulates CPU:286/386 realmode/protected mode, Directory FileSystem/XMS/EMS, Tandy/Hercules/CGA/EGA/VGA/VESA graphics, a SoundBlaster/Gravis Ultra Sound card for excellent sound compatibility with older games...



    Download page:

    http://dosbox.sourceforge.net/download.php?main=1


  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Проблем с дос промпта в XP

    И аз съм на WinXP, само че FAT32. Имам доста досовски програми (служебни) които вървят без никакъв проблем. Едната от тях е писана през "далечната" 1991г.[]. Но не е от това че съм на FAT32. Другите компове около мен са на NTFS i същите програми вървят и при тях. Погледни си настройките на шорткътите или ".bat" файловете с които ги стартираш.

  7. SeT
    SeT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    32
    #6

    Проблем с дос промпта в XP

    ами имам някой програми които работят

    ще пробвам с това http://support.microsoft.com/default...b;EN-US;314106

    и със досбокс не знам но чак довечара

  8.  
     
  9. SeT
    SeT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    32
    #7

    Проблем с дос промпта в XP

    аа с нищо не става

    кво става не знам как сее преебал пак изобщо не ми е ясно



    да не е нещо SATA диска

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    71
    #8

    Проблем с дос промпта в XP

    А пробвал ли си с run/command подобно е на cmd?

    При мен така върви една досовска програма.

    Ето и какво пише в shortcut-a:



    CMD line: C:\Windows\system32\command.com /e:2048 /c C:\doc_sys\exe\MENU.BAT



    П.С. Пробваи като искараш един Shortcut и препишеш редът в пропертис/програм естествено заменяки ги със съответният път до програмата.

    Под CMD line има ред working при мен пише следното:

    C:\doc_sys\exe като doc_sys e програмата

  11. SeT
    SeT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    32
    #9

    Проблем с дос промпта в XP

    ами то при мен само cmd работи

    command.com като напиша се появява за момент и изчезва

    а от cmd не мога да пускам почти нищо даже edit не мога

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Проблем с дос промпта в XP

    Да не би да имаш някакъ софтуер за ограничение на правата на юзера. Всъшност с какви права си? Щом си на NTFS това има голямо значение. Виж в "properties -> Security" какви са ти правата за директорията и файловете където е програмата. Ако има други директории които се използват в процеса на работата - виж и за тях. За да ги направиш тия работи трябва да си с администраторски права.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #11

    Проблем с дос промпта в XP

    Hi SeT.Доколкото разбирам имаш проблеми с ДОС промта "ами то при мен само cmd работи

    command.com като напиша се появява за момент и изчезва

    а от cmd не мога да пускам почти нищо даже edit не мога".Няма значение дали си на НТФС или ФАТ-а, просто cmd и command.com стартирани от Run трябва да работят (ако си с права на администратор!!!!! за НТФС-а говоря).Честно казано незнам защо при теб е така, но ще ти подсказа един трик (образно казано де) относно XP-to и досовските програми: трябва да имаш поне един дял на диска, който трябва да ФАТ.Правиш си дистрибутивна дискета за боот от някакав WIN98,рестарт на машината, боот на ситемата от дискета,и влизаш в емулацията на Дос-а.....и виждаш единствено този дял от НДД-то ти, който е ФАТ.От тук нататък си ти ............

  14.  
     
  15. SeT
    SeT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    32
    #12

    Проблем с дос промпта в XP

    ами с администраторски права съм

    всичките 3 дяла са ми нтфс

    не знам кое не работи и кво става

    ама ще направя един нов дял и ще сложа на него фат32 и вин98

    та като ми трябва дос от там ще си боотвам




  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #13

    Проблем с дос промпта в XP

    Мисля,че грешно ме разбра.Правиш само дистрибутивна дискета и при нейното боотване изпълняваш, квото те пита (направо отиваш на третата опция от нейното меню).тя тогава емулира Дос и требва да видиш командният промпт на флопито(т.е. A.Оттам вече може да изпълняваш Дос команди.Требва като напишеш dir c:\ и да видиш фат дяла и там си разполагаш Дос програмите.НИКАКВО ИНСТАЛИРАНЕ НА WIN98 не ти трябва.Това просто е една елементарна емулация на Дос, с която си решаваме проблемите

  17. SeT
    SeT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    32
    #14

    Проблем с дос промпта в XP

    ами може и така

    ама трябва да го накарам и на принтера да може да печата на български

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #15

    Проблем с дос промпта в XP

    Щом ти се показва промпта , значи имаш права иначе изобщо мисля няма да те допусне до там , и че емулацията на дос върви без проблем . Но при опит за старт на дадена програма скача на нов ред без да показва някакво съобщение ,мисля че нещо килва процеса . Или пък програмата се изпълнява без проблем но резултата не се визуализира .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе