Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с DVD-то

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #1

    Проблем с DVD-то

    Имам следния проблем с DVD-to в компютъра:

    Когато пусна да гледам DVD диск, след 1-2 минути започва да накъсва, DVD устроиството започва непрекъснато да чете и CPU скача на 100%. Колкото и да го чакам, не спира докато не изключа player-a.

    Този проблем ми го дава независимо дали съм с WMP, Media player Classic ili WINDVD.

    На чисто инсталиран WIndows няма проблем, понеже и друг път ми се е случвало и след преинсталация на XP се оправя... явно временно



    Пробвал съм да изключа антивирусната да не би тя да влияе, махал съм кодеците от k-lite и т.н. обаче не мога да разбера от къде идва този проблем. Със сигурност DVD-то е наред.



    С Windows XP SP1 съм. Лаптоп ACER Aspire 1600DLC, Celeron 2.4, 512 RAM, ATI Radeon 9000 със собствени 64 Mb, DVD-CD-RW.



    Някой да има идея от какво може да става така?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    Проблем с DVD-то

    Ако DVD-to е надраскано, ефекта е същия.

    Позапрашено устройство, ефекта е същия.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #3

    Проблем с DVD-то

    нито диска е надраскан, нито устройството е напрашено

  5. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #4

    Проблем с DVD-то

    Да не му е малко кешта, или да е даден по-голям приоритет на програмата с която го ползваш?



    Ползваш ли някакъв туикър?



    Опитвам се да помогна само с догатки, но май се изчерпах...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #5

    Проблем с DVD-то

    помогна ми един пич от форума на techbg оказа се, че някакоя програма е скапала драйвера на secondary IDE channel кадето е въразно CD-to и то работи на PIO вместо на DMA. Деинсталирах драйвера и оставих windows-a да си го открие сам. Това върна настройките на DMA Mode 2 и реши проблема....



    не съм сигурен коя програма е осрала системата... подозирам NTI CD Mаker, който си идва с лаптопа....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе