Резултати от 1 до 6 от общо 6

NKVD?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #1

    NKVD?

    Днес бях при един клиент, та там е инсталирано нещо, което те не знаят какво е и кой го качил, още по-малко пък как да се махне. Стартовата страница на IE може да се сменя, но след това каквото и да се напише, се отваря едно и също. Сайтът е http://www.nkvd.us/neshtosi.. Ако се напише примерно www.google.com, URL-то се преобразува автоматично във www.nkvd.us/neshtosi/www.google.com, и пак се отваря същото. Поразрових се из търсачките, но така и не разбрах това вирус ли е някакъв, и има ли програма, която да го маха? Намерих описание къде и какво трябва да се изтрие, но ако на хората там им дам това описание и те тръгнат да се оправят сами със сигурност положението ще стане много по-лошо[]. А аз имам достатъчно негативен опит с подобни клиенти и вече не барам нищо дори и срещу заплащане, защото после като се скапе нещо друго се оказва, че аз съм бил виновен, тъй като последно аз съм пипал, затова не оправям проблеми и инсталирам само нещата, които са свързани с достъпа до Интернет, и то само на нови клиенти. Та търся някоя страница, където има обяснение за този ефект и евентуално програма за оправянето му, за да им я посоча, и ако искат - да се оправят.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    NKVD?

    Препоръчай им HijackThis. Програмата би трябвало да открие ключ, който да съдържа посочената от теб връзка - просто да я изтрият! И непременно ги предупреди, че инструментът се препоръчва за напреднали потребители [8D]

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    42
    #3

    NKVD?

    Отвори си регистрите и потърси Defaul URL след това махни адреса от там

  5. Gadget
    Guest
    #4

    NKVD?

    Освен Default URL мини и с Ad-aware, щото има и още боклуци, но може и регистрите да са по-омазани и маханeто само на Default URL да не е досатъчно. Пробвай...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #5

    NKVD?

    Преди време бях попадал на подобна боза. Погледни за прокси в Internet Options.

  7. Gadget
    Guest
    #6

    NKVD?

    Не е от проксито, то няма нищо общо, реално като отвориш IE трябва да гепиш първия сайт, към който се свързва IE, защото той те препраща и ти се отваря съвсем друг сайт, който и да го търсиш в регистрите, няма да го намериш

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе