Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

window <-> linux

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #1

    window <-> linux

    накратко, MS започват много да ме дразнят с монополното си държания и имам желание да мина на linux. За целта, потърсих вариант при който да мога да стартирам някакъв линукс под windows, за да мога в свободното си време да го поразуча и свикна. Вариант, при който трябва да рестартирам и да работя или под линукс или под уиндоус не ме кефи.



    Оказа се, че има решение, и това е CoLinux (www.colinux.org). Проблема е , че не поддържа графична среда. На сайта им има новина, че някакви японци са успели да подкарат Knoppix под CoLinux, но не обясняват как.



    Какво ще ме посъветвате? Някой има ли мнение по въпроса?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #2

    window <-> linux

    WmWare be 4ovek, staritrash Linux s kvato iskash serda, ako iskash i marsianka konzola...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    window <-> linux

    Knoppix-a е бутващо CD, слагаш - зареждаш - работиш ..

    като ти писне рестарт и пак си в Windows.



    Няма какво да се чекнеш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #4

    window <-> linux

    DeathKnight, знам че KNOPPIX е boot CD, но не искам всеки път да рестартирам едната ОС или другата то когато да рестартирам, дали ще съм с knoppix или някакъв инсталиран linux на диска няма кой знае каква разлика...

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #5

    window <-> linux

    rums,



    Съветът ми може да ти прозвучи глупаво и непрактично, но недей да го отхвърляш изцяло, а го обмисли.



    Сглоби си някоя стара машинка за $100-$120 и си пускай Linux върху нея. Това е най-смисленият начин да разучиш Linux, като в същото време запазиш работоспособна Windows система. Моите изисквания се удовлетворяват идеално от машина с Pentium MMX 200 MHz, 192 MB RAM, Matrox Millennium II 8MB и 4.3 GB HDD.



    Това, което ти искаш (едва ли не Alt+Tab между Linux и Windows) не му виждам смисъла. Ти искаш ли да се научиш да работиш на Linux или не?



    []



    Хващай бика за рогата, това е начинът... Knoppix е забавна играчка, но при него не можеш да правиш множество неща, които са essential за Linux - редактиране на конфигурационни файлове, настройка на firewall, пускане на различни видове сървъри (Apache, MySQL, sendmail...) Да не говорим да тръгнеш да прекомпилираш ядро.

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    window <-> linux

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">накратко, MS започват много да ме дразнят с монополното си държания и имам желание да мина на linux. За целта, потърсих вариант при който да мога да стартирам някакъв линукс под windows, за да мога в свободното си време да го поразуча и свикна. Вариант, при който трябва да рестартирам и да работя или под линукс или под уиндоус не ме кефи.



    Оказа се, че има решение, и това е CoLinux (www.colinux.org). Проблема е , че не поддържа графична среда. На сайта им има новина, че някакви японци са успели да подкарат Knoppix под CoLinux, но не обясняват как.



    Какво ще ме посъветвате? Някой има ли мнение по въпроса?



    <div align="right">Originally posted by rums*-*20/03/2004*:* 01:57:24</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Сещам се за поне три Линукса, които могат да се стартират във Windows среда, но резултата е жалък. Получаваш бъгав Линукс, който се влачи. Ако Win-a те изнервя, то за Линукса ще ти е нужно много повече здрави нерви. Иначе KNOPPIX-а е златната среда за това, което искаш, както ти препоръча DeathKnight. Буутваш от диска, бачкаш, после си го прибираш в чантата и няма и следа от Линукс. А да се държат Линукс и Уиндоус на един хард съвместно си е главоболие, доста често, особенно, ако обичаш експериментите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #7

    window <-> linux

    това което казвате е така, но аз нямам никакво време и желание да конфигурирам скриптове и комплилирам ядро искам да свикна с интерфейса и особеностите на линукса като ПОТРЕБИТЕЛ, а не като програмист освен това работя със специфични програми под уиндоус (статистика, невронни мрежи и т.н.), така че искам да намеря подобни алтернативи за под linux и да ги тествам за съвместимост.

    съвета за една втора машина е добър но трудно приложим, понеже доста пътувам и съм фен на мобилните компютри...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    20
    #8

    window <-> linux

    Моето решение на този проблем е следното:

    Инсталираш си някакъв софтуер за виртоални машини и си инсталираш къвто си искаш линук или юникс

    Моя личен опит е RH9.0 подкаран под Win XP

    но графичната среда не тръгна

  11. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #9

    window <-> linux

    Списание Download.BG брой 3/2004 стр.68

    "Безплатен начин за едновременна работа на Windows XP и Linux-проект CoLinux"

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #10

    window <-> linux

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Списание Download.BG брой 3/2004 стр.68

    "Безплатен начин за едновременна работа на Windows XP и Linux-проект CoLinux"



    <div align="right">Originally posted by Vandal*-*20/03/2004*:* 15:44:39</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    да... CoLinux-a тръгва като пич обаче няма графична среда...

  13. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #11

    window <-> linux

    Ами инсталирай си Линукс, и в-у него си пускай Уин приложенията

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #12

    window <-> linux

    [quote] MS започват много да ме дразнят с монополното си държания и имам желание да мина на linux.

    <div align="right">Originally posted by rums </div id="right">



    Ми мен и БТК и ВиК ме дразнят ама това не е причина да карам на свещи или да си зкопая кладенец


  16. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #13

    window <-> linux

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">но аз нямам никакво време и желание да конфигурирам скриптове и комплилирам ядро искам да свикна с интерфейса и особеностите на линукса като ПОТРЕБИТЕЛ, а не като програмист <div align="right">Originally posted by rums - 20/03/2004 : 13:32:35</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Мразя да те разочаровам, но според мен Linux още не е напълно готов за чисто "потребителска" употреба. Освен това силата му (отново все още) не е в приложния софтуер и графичните приложения.



    В същото време всякакви комбинации от Windows и Linux по търсения от теб начин според мен само ще ти влошат неоправдано впечатленията от Linux като стабилна операционна система.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #14

    window <-> linux

    Dark Skywalker е абсолютно прав. Най -добре на отделна машинка инсталваш си го и гепваш korn и bash за рогата това е силата на линукс барабар с възможността да променяш всичко за което се сетиш Има много работа по X

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #15

    window <-> linux

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    освен това работя със специфични програми под уиндоус (статистика, невронни мрежи и т.н.), така че искам да намеря подобни алтернативи за под linux и да ги тествам за съвместимост.



    <div align="right">Originally posted by rums*-*20/03/2004*:* 11:32:35</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Какви са тези програми за невронни мрежи и windows ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Problem s window-sa
    От freeeZe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 18-05-09, 09:50
  2. Ден на Linux в БСУ
    От Nistel във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 14-04-05, 11:13
  3. търся скрипт за window close
    От zoro във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 28-11-04, 10:15
  4. Output cmd window
    От Hamy007 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 02-08-04, 16:09
  5. WinGate, WinRoute ili ICS na Window$?
    От SHIFT™ във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 01-04-04, 17:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе