Резултати от 1 до 8 от общо 8

Kernell.dll

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. djm
    djm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    36
    #1

    Kernell.dll

    голям проблем имам.... вирус ми зарази Kernel.dll файла на Windows какво мога да направя в случая.ПОМОООООООЩ.Вируса се именова VBS.Redlof.A ужас.... ако може да ми кажете мога ли да правя промени в горепосочения файл......

    Искренно благодаря на всички, които ще отговорят......

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    Kernell.dll

    "Горепосоченият файл" съдържа VBScript - т.е. самия вирус. На този адрес има подробни инструкции как да се избавиш от гадинката.



    //offtopic

    Линкът по-долу:

    http://www.google.com/search?q=VBS.Redlof.A

    връща 1580 страници за VBS.Redlof.A. "Експертното" ми познание за VBS.Redlof.A е резултат от прочитане на написаното във втората поред страница. Не ме затрудни особено, пък вероятно и теб не би те затруднило... Ако все пак имаш проблем с английския, обади се - ще преведа инструкциите и ще ги постна тук.

  4. djm
    djm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    36
    #3

    Kernell.dll

    Благодаря ти RAID......... задължен сам ти изчистих гадината но защо трябва да инсталирам Microsoft Patch.... / някакъв *.asp файл/, какво да го правя и защо... ако знаеш отговора.. ще се радвам да ми драснеш два реда

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #4

    Kernell.dll

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Благодаря ти RAID......... задължен сам ти изчистих гадината но защо трябва да инсталирам Microsoft Patch.... / някакъв *.asp файл/, какво да го правя и защо... ако знаеш отговора.. ще се радвам да ми драснеш два реда



    <div align="right">Originally posted by djm*-*16/04/2004*:* 16:03:38</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Конкретната "кръпка" (patch) на операционната система позволява да бъде предотвратен пробив в сигурността на Windows XP. Няма да влизам в подробности за какъв точно пробив става дума (пише го подробно това място, но въпросът ти ме навежда на мисълта, че вероятно не си обновявал Win-а след като си го инсталирал. [xx(]

    Общоизвестно е, че в дистрибутива на тази операционна система просто бъка от "дупки" в сигурността. По тази причина M$ редовно предоставят за изтегляне "кръпки", с които да запушат една или друга от "дупките". Затова, според мен, е силно препоръчително да си обновяваш инсталацията на операционната система. За целта от щракваш върху бутона "Start", след това избираш "All programs", в горния край на списъка с папки и програми намираш "Windows Update" и щракваш върху него. Ще ти се стартира Internet Explorer (или какъвто там браузър имаш инсталиран) и в него ще се зареди началната страничка на сайта на М$ за обновявания на Windows. В тази страничка щракваш върху "Scan for updates" и изчакваш още малко, за да се появи линк "Review and install updates". Щракваш върху него и съдържанието на страничката се променя, като в горния й край се появява бутон "Install now". Щракваш върху него и започва процес на изтегляне на "кръпките" и инсталирането им. В зависимост от скоростта на Интернет-връзката ти и от това, дали си инсталирал Service Pack 1 за Win XP и други "кръпки, този процес може да продължи между 20 мин. и няколко часа... Това е една от причините, поради което бих ти препоръчал да си инсталираш SP1 предварително. Повтори процеса на обновяване няколко пъти, тъй като някои от "кръпките" изискват самостоятелна инсталация и са необходими за инсталирането на други "кръпки". Можеш да смяташ, че горе-долу си приключил с обновяването, когато си инсталирал т. нар "Critical Updates". Лично мнение - не всички "critical updates" са реално необходими и без някои от тях можеш да минеш, но (без да се обиждаш []) ми се струва, че няма да можеш да прецениш кои са такива...



    Също така можеш да прочетеш написаното в тези две теми от форума:



    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=12326

    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=12072



    А най-добре е да помолиш някой с повече опит да ти помогне с ъпдейтите.



    И накрая - минимизирай вероятността за бъдещи проблеми като:



    1. Поддържаш Windows обновен

    2. Инсталираш си антивирусна програма и поддържаш дефинициите й актуални.

    3. Инсталираш си firewall (като помолиш някой спец да ти го конфигурира).



    Ами... успех [].




  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    Kernell.dll

    Аз мога да дам една връзка по въпроса със сигурността:



    http://free.data.bg/slero - точното име на файла ще го напиша после, защото в момента data-та не работи [V]



    Това е image на едно CD, което се казва "Microsoft Windows Security Update CD, v.February 2004" - оригинално, от Microsoft. Съдържа ServicePack1 и всички следващи кръпки, имащи отношение към сигурността.

  7. djm
    djm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    36
    #6

    Kernell.dll

    предварително се извинявам за глупавия въпрос, но какво би могло да стане ако изтрия файла Kernell.dll на Windows... тъй като вируса VBA.Redlof.A е още там и антивирусната иска да я карантинира или да я изтрие

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #7

    Kernell.dll

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...Това е image на едно CD, което се казва "Microsoft Windows Security Update CD, v.February 2004" - оригинално, от Microsoft. Съдържа ServicePack1 и всички следващи кръпки, имащи отношение към сигурността.



    <div align="right">Originally posted by Slero*-*16/04/2004*:* 20:47:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Slero, това ъпдейт само на ХР ли е или са включени и другите ОС на М$, че не ми се дърпат 455Мб за да проверя[8D]

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #8

    Kernell.dll

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">предварително се извинявам за глупавия въпрос, но какво би могло да стане ако изтрия файла Kernell.dll на Windows... тъй като вируса VBA.Redlof.A е още там и антивирусната иска да я карантинира или да я изтрие



    <div align="right">Originally posted by djm*-*21/04/2004*:* 11:46:26</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    1. Както вече писах по-горе, kernel.dll е самият вирус. Ако в регистратурата липсва HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\Kernel, значи вирусът не се стартира. Провери също дали HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\.dll

    и

    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\dllfile

    са премахнати. Ако това е така, то компютърът ти е почти изчистен.



    2. За всеки случай провери дали в Windows\System32 го има kernel32.dll, който е част от операционната система. Ако е така, преименувай kernel.dll на gadenvirus.fu (за да си го запазиш за спомен) и си готов. Или пък разреши на AV-програмата ти да го карантинира...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе