Резултати от 1 до 11 от общо 11

SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #1

    SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.

    Здравейте! Може ли да ми предложите няколко модела ресийвъри от тези марки или поне тези, които си заслужават ( или да се насоча към друга марка). Също не знам, каква е точно дилемата от 6 до 8 ома. Защото гледам масово са взели да ги правят по 6.
    - ресийвър до 900 лева
    - тоноколони до 700 лева.

    Това е модела на SONY , който съм харесал. http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ONY-STR-DN1040

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.

    За 700 лева предполагам, че искаш да си вземеш само чифта фронтални колони.?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #3

    Отговор: SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    За 700 лева предполагам, че искаш да си вземеш само чифта фронтални колони.?
    Да, стерео.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.

    Скоро пазарихме от Технополис за един мой колега чифт Boston Acoustic A26. За цената си мъниците свирят изненадващо добре. Ако имаш възможност отиди да ги чуеш.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...S-A26-BK-CHIFT

    За ресийвър ...може би Denon AVR-X1000 ако все още го има в наличност.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5

    Отговор: SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.

    Ако ще е само стерео , защо ти е ресивър , ще има ли ъпдейт до 5.1 ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #6

    Отговор: SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.

    Сигурно ще има, а може и директно да пребегна към 5+1. Все пак да се върнем към темата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #7

    Отговор: SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.

    То си е в темата - ако ще е само стерео ти е достатъчен стерео усилвател , а в бюджет до 900лв доста по-вероятно е да свири по-добре от колкота ресивър за същите пари .
    Предполагам Сони-то ще ти свърши работа (не съм го слушал ), също може да погледнеш и YAMAHA RX-V577 , а и споменатия Денон + предложения на Онкио в тоя клас (но не и цените им в България) .
    За колони е доста специфично - трябва да си ги чуеш сам , а и в бюджет 900лв за ресивър , колоните ми се струва ,че трябва да са към 1000/1200 (2-те основни) ...
    Не си писал и помещението колко е голямо , възможност за отстояние от странични и задна стена ...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #8

    Отговор: SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.

    4 на 4 е стаята.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #9

    Отговор: SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.

    Според скромните ми познания за такова помещение ще е по-добре букшелф и преден басрефлекс - може да погледнеш Focal Chorus 705V , Klipsch Reference RB-61 II или Dali Zensor 3/5 ... мен лично най-много са ми харесали (в клас до 1000лв) KEF Q300 . Абе слушане му е майката ама малко е сложно , особено ако не си от София .

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #10

    Отговор: SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.

    Аз съм със Zensor 3 фронтални (1ки съраунд и център) и усилвател Onkyo NR 535 - готино е, но не очаквай чудеса в стерео звука. Този ресивър на Sony има добри отзиви на ревютата, има доста "екстри", въпросът е дали ще ги ползваш. Pioneer в този клас е VSX-923-K, т7.1 канален и определено по-висок клас от моето Onkyo и от предложения Denon X1000, най-малкото и двете са 5 канални (по-скоро да се сравнява с X-2000). Onkyo-то в този клас е TX-NR626

    Подкрепям svetlio1, KEF Q300 свирят уникално с хубав стерео усилвател. Казват, че Marantz NR1403 свири хубаво (не силно), така че ако не държиш на екстри като DLNA и тн., вземи Marantz NR1403 + които ОТ си решиш (за парите на Q300 можеш да вземеш Zensor 3 + Суб 2.1)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #11

    Отговор: SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.

    Аз съм с Boston Acoustics А26 които ползвам за предни (А25 за задни + център и субуфер) и ги захранвам с Denon X2100. Свирят мекичко - ако слушаш Dire Straits, Roxette, Scorpions - много добре се справят, супер ме кефят, но до там. При други музики ... не чак толкова. За хард рок не е добре.
    Но като цяло аз съм сглобил системата повече за кино и игри и по-малко за музика и не съм разочарован, защото очаквах не толкова добро стерео.

    И за това те съветвам да решиш за какво ще ползваш системата. Ако киното ти не е такъв приоритет и ще се слуша повече стерео - ами вземи се стерео усилвател. Защото ще стане сега даваш 1600 лв. за ресивър + 2 колони, после ще купиш и 2 задни и един център и един субуфер и едни стойки и тя цифрата ще нарастне доста и няма да си доволен от стереото.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с ресийвър Pioneer VSX-322-K
    От Loner във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 05-04-14, 19:51
  2. съвет за ресийвър и колони
    От kukurumukuru във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 23-01-12, 06:39
  3. Отговори: 0
    Последно: 16-11-10, 22:39
  4. Отговори: 0
    Последно: 19-01-10, 13:46
  5. Въпрос за ресийвър и колони
    От chech0 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-08, 22:50

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе