Резултати от 1 до 12 от общо 12

Въпрос за ресийвър и колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    12
    #1

    Въпрос за ресийвър и колони

    здравейте
    както сте разбрали от заглавието - нищо ново
    но няма как - трябва и аз да намеря сигурна информация от някъде
    преди да попитам искам да спомена, че нямам НИКАКВИ познания в областта, за която става дума
    наскоро се обзаведох с 46W4000 и сега съм решил да допълня с някакъв ресийвър и тонколони
    както се досещате, въпросът е "какви?"
    като насока мога да спомена цената - 800(+/-50) за ресийвъра и 400(+/-50) за колоните, но както казах нямам никакви познания, така че не мога да поставя друго изискване, което да ограничи избора...
    ще се радвам да ме насочите към няколко модела в тези граници и да ми споменете техните предимства и недостатъци

    имам и още един въпрос, за който реших да не правя нова тема
    отделил съм към 250(+/- малко) лева за аудио плеър
    подчертавам АУДИО, само музика ще слушам и държа на качествения звук, нямам нужда от голям дисплей, на който да гледам снимки и други, а просто мъничък, стандартен, на който да виждам името на песента
    други изисквания са ми - 2 ГБ и презареждаща батерия
    към слушалките имам изискване единствено за басите - може да не са върхът, но да са на ниво
    моля, предлагайте варианти

    пп ако предлагате плеър и отделно слушалки, общата цена си остава същата

    ще съм благодарен на каквито и да е мнения и помощ



  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re: Въпрос за ресийвър и колони

    Ами има няколко такива теми-прочети ги.400лв за колони са крайно недостатъчни,умножи ги поне по 2.Ресийвър Sony,Denon,Yamaha за тези пари.
    За аудио плеър - мп3 ли имаш предвид - Creative,Iriver търсиш и си харесваш,слушалки - Sennheiser CX300,Creative EP-630,AKG K324P - около 60-80 лв са ,баси имат много.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    12
    #3

    Re: Въпрос за ресийвър и колони

    да, преди да постна забелязах, че има около 300230 теми, които четох и реших, че не отговарят на въпрса ми...ако не бях чел, нямаше да поствам

    за ресийвъра - насочих се към сони 1200ес, гледах разни ревюта, но както вече казах - хич не съм в час, затова ще съм доволен на някое мнение на простоват език
    какви колони бихте препоръчали към този ресийвър, ако предположим, че мога да отделя не 400, а да кажем 600-700 лева ?

    за плеъра - creative слушалките ми хванаха окото, но въпросът за плеър остава
    харесаха ми някои модели на iriver, но колкото и да се ровя из гуугъл не можах да намеря това, което търся, просто защото във всеки отделен сайт има различна информация...това беше и причината да пиша тук и да искам сигурно мнение...та, още веднъж - може ли някой да предложи плеър с минимум 2 ГБ памет, презареждаща се батерия, дисплеят е без значение(стига да го има) и цена максимум 200 лева ?

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re: Въпрос за ресийвър и колони

    Цитат Първоначално публикувано от chech0

    имам и още един въпрос, за който реших да не правя нова тема
    отделил съм към 250(+/- малко) лева за аудио плеър
    подчертавам АУДИО, само музика ще слушам и държа на качествения звук, нямам нужда от голям дисплей, на който да гледам снимки и други, а просто мъничък, стандартен, на който да виждам името на песента
    други изисквания са ми - 2 ГБ и презареждаща батерия
    към слушалките имам изискване единствено за басите - може да не са върхът, но да са на ниво
    моля, предлагайте варианти



    пп ако предлагате плеър и отделно слушалки, общата цена си остава същата

    ще съм благодарен на каквито и да е мнения и помощ


    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09021426

    Това те устройва на 100% а и е с поддръжка на ATRAC3, става и за флашка, в интерес на истината - 22-24 ( не 50) часа свирене с едно зареждане. OLED дисплея пък е видим на всякаква светлина, а консумацията нищожна. Имам такова от 2 години и съм повече от доволен. Свири с walkwan качество, но слушалите в комплекта са слабички и като свирка и като параметри - препоръчителна замяна. Избор на слушалки - много.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re: Въпрос за ресийвър и колони

    Sony 1200 беше доста приличен ресойвър, но не съм сигурен къде ще го намериш вече. Виждам, че пише, че го има на 1-2 места, но на доста неадекватна цена. За тези пари наистина е по-добре да видиш нещо на Yamaha/Denon и в краен случай Pioneer.

    Не разбрах за 2 колони ли става дума или за цял комплект за кино+субуфер. Втория вариант при първоначалния ти бюджет е почти невъзможен. За 600-700 лева може да натъкмиш нещо в ниския клас на Eltax/Thunder/Koda/Elite. Другия вариант е някакъв комплект от Pioneer, но при тях не очаквай голяма разлика с една обикновена система за домашно кино.
    Иначе за 600-700 лева може да започнеш с 2 съвсем прилични колони и в последствие да добавяш докато постигнеш пълен комплект.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #6

    Re: Въпрос за ресийвър и колони

    Тук го има http://www.dekom.bg/?page=product_de...8fa7a856731644 и наистина е много добър.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    12
    #7

    Re: Въпрос за ресийвър и колони

    мисля че ще успея да намеря ресийвъра, ако не - тогава ще му мисля
    колоните за сега ще бъдат само 2

    за плеъра - аз също имах такъв докато...не ми го откраднаха сега като гледах ревюта и мнения, видях че има по-нови модели с подобни цени и характеристики(примерно NWZ серията)
    някой да има впечатления от въпросните по-нови модели?или да се мятам на сигурното старо

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    58
    #8

    Re: Въпрос за ресийвър и колони

    YAMAHA RX-V663TI и тонколони JAMO S-606 HCS 3 BLACK ASH .Сонито е стар модел и не е актоален за парите .YAMAHA е по нов модел и подържа HD AUDIO ФОРМАТИ:а тонколоните за парите си звучат повече от перфектно.http://www.areadvd.de/hardware/2008/...606_hcs3.shtml http://www.areadvd.de/hardware/2008/..._rx_v663.shtml

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    12
    #9

    Re: Въпрос за ресийвър и колони

    днес видях тея тонколони, май те ще са мерси за помощта

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    12
    #10

    Re: Въпрос за ресийвър и колони

    реших да си взема nw-e005, но се сблъсках с един проблем - искам син или черен, в техномаркет намерих само зелен, а навсякъде другаде са прекалено скъпи
    някой може ли да ми предложи сайт, откъде да си го поръчам(не зелен!) и да не е 170 лева

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    4
    #11

    Re: Въпрос за ресийвър и колони

    добре де, колко пари ти излезна или излиза такава музика.Че и аз мисля да си правя музика но за се га проучвам нещата.интересуваме ресивъра и колоните колко лева са.мерси

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    12
    #12

    Re: Въпрос за ресийвър и колони

    посоченото сони е 1000 лева, но не него избрах
    колоните са 800


    за съжаление не успях да си намеря nw e005 в желания от мен цвят на поносима цена
    ако някой може да ми помогне във въпросното начинание - моля
    ако някой може да ми препоръча друг модел - пак моля

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.
    От Arkadietz във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 01-12-16, 09:54
  2. Питане за ресийвър и колони
    От mazev във форум Аудиотехника
    Отговори: 17
    Последно: 28-05-14, 05:39
  3. Колони едновременно към ресийвър и усилвател
    От kraskj във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 23-04-12, 15:25
  4. съвет за ресийвър и колони
    От kukurumukuru във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 23-01-12, 06:39
  5. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 09:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе