Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Помощ за избор на матрак.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. alex84
    Guest
    #1

    Помощ за избор на матрак.

    Здравейте!
    Решил съм да си купувам матрак за леглото, но съм абсолютно незапознат със видовете и марките на пазара. Приемам всякакви преложения и споделяне на опит.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2

    Re: Помощ за избор на матрак.

    Значи биват еднолицеви и двулицеви,с пружини и без пружини.Меки и твърди.Не се хващай за антибактериалните им реклами и прочие глупости.Просто отиди в някой голям магазин и лягай наред докато си харесаш по удобство и цена и поръчай,аз поне така направих.Отдели си няколко часа да огледаш на две три места.Колкото до това кой е удобен и кой не е въпрос на личен избор,аз лично предпочитах да не е с пружини и да не е мек.Леглото се купува по удобство,а не по брой антибактериални пластове и разни глупости.Гледай дамаската да е такава че да не стане на "топчета" след една година.

  4. alex84
    Guest
    #3

    Re: Помощ за избор на матрак.

    А как ще я рабера дали ще стане не топчета

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Помощ за избор на матрак.

    Не е лошо да забереш и некоя мома, да го тествате как е на друсане

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: Помощ за избор на матрак.

    Цитат Първоначално публикувано от alex84
    А как ще я рабера дали ще стане не топчета
    Гледай да е по-твърда дамаската.Има една подобна на брезент,не е брезент разбира се.Има едни меки такива на пипане ама стават на топчета и след година изглеждат износени.

  7. alex84
    Guest
    #6

    Re: Помощ за избор на матрак.

    Та значи еднолицев ще е, защото ще го слагам на мястото на старата пружина. След малко research разбрах, че двулицевите не са твърди отдолу и не стават за тази цел. За с пружини или без и меки или твърди ще се решава с лежене Само не съм много убеден, дали антибактериалните не са за предпочитане, макар че силно се съмнявам такива антибактериални свойства да се запазят за повече от година.

    /edit
    @Black Adder - ами тя момата е ясна, ама ако ни осигурят и отделен кът за тестване ...
    @dragozow - Благодаря за всички съвети и най-вече за дамаската.

    /edit 2
    Някакви мнения за Пенолатекса като материал за матраци. "Нани" твърдят, че е "материалът на бъдещето". И май за последно - какво е предимството на двулицев матрак с подматрачна рамка пред еднолицев. Доколкото ми беше обяснено еднолицевите са с твърда основа и могат директно да се сложат на мястото на старата пружина, докато на двулицевите им трябва подматрачна рамка. С 2 думи се чудя с какво толкова двулицевите си заслужават разликата в цената.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #7

    Re: Помощ за избор на матрак.

    Код:
    Някакви мнения за Пенолатекса като материал за матраци. "Нани" твърдят, че е "материалът на бъдещето".
    Не вярвай на приказки за бъдещето,това са рекламни трикове.Двулицевия има "лятна" и "зимна" страна които се ползват според сезона,някои са от двете страни еднакви,няма голямо значение(пак празни приказки).И двулицевите могат да се сложат там където и еднолицевите,просто на тях може да се спи и от двете страни.По-скъпи са защото е вложен повече материал.Освен Нани погледни и Тед макар че има доста по-евтини от тях,просто тия са силно рекламирани и човек като чуе думата "матрак" веднага се сеща за Тед.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #8

    Re: Помощ за избор на матрак.

    Един глас в полза на пенолатекса, имам такъв на Тед и е невероятно удобно да се спи на него - но ти трябва подматрачна рамка. Самият матрак си има нещо като калъф, който е с цип и може да се сваля и да се пере.

    По-скъп е, с подматрачната рамка може би излиза колкото 2 обикновени матрака, но тялото си почива много по-добре. Най-важното обаче, както каза dragozow, отиди в някой магазин и пипни матраците. Ако не греша, в Лабиринт в Люлин на втория етаж има разопаковани матраци, които може да пипне човек.

    За пенолатекса по-конкретно: това което на мен ми харесва, за разлика от тези с пружини, е че се огъва по-локално. Не знам как да ти го обясня това, и понеже не мога да рисувам, ще пробвам с един леко комичен пример

    Представи си че лежиш по гръб в леглото. Задника ти е най-изпъкналата част и оказва най-голям натиск върху матрака. При обикновения матрак, дъгата, която се получава е по-малка и кръста ти леко остава във въздуха - натиска върху задника и кръста ти е различен, което не е добре. При пенолатекса, съпротивлението на материала е локално и натиска се разпределя по-добре.

    И още едно пояснение - пенолатекса НЕ е същата материя, като една друга, за която разправят че е "материала на бъдещето", MemoryFoam или нещо подобно. Тези вторите уж били разработка на НАСА и ги продават навити на руло, а те поле магически се разгъват. Ама тях ще ги познаеш по цената, защото и тя е от НАСА... Пенолатекса е ужасно тежък, не искам да си спомням как си качвах матрака до осмия етаж по стълбите, защото не влезе в асансьора

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #9

    Re: Помощ за избор на матрак.

    alex84 ,
    лично на мен латексов матрак ми е по-удобен от всякакви други, за които имам наблюдения. Предимството на латекса (доколкото не е ракламен трик) е, че матрака поддава от тежестта на тялото само в зоната на натиск. Така ако спят 2-ма човека не се получава "събиране" на 2-та в средата. Имай предвид, че латексовите са по-скъпи от тези с пружините.
    Разбира се най-важното е матрака да е удобен на теб, така че избирай по този признак. Всеки за себе си може да определи най-доброто. Има хора които обичат да спят на водно легло, други които предпочитат пода.
    Що се отнася до подматрачната рамка, като заместител можеш да ползваш "дъска" от Бриколаж или Практикер. Така се получава малко по-твърда основа спрямо ламелите на подматрачната рамка. Имай предвид обаче тежестта и големината на дъската - ако се налага предвиди някакво укрепление в средата. Също така е хубаво (дори задължително) да има отвори в дъската на няколо места, през които матрака "диша". Разбира се такова решение на някои може да стори "измислено", но пък е бюджетно за хора с по-ниски възможности.

    Дано да съм ти помогнал и успех в избора!

  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #10

    Re: Помощ за избор на матрак.

    Ако си в София можеш да гледаш/пробваш много матраци в Лабиринт(Люлин) и Айко(това на околовръстното).Имай предвид че обикновено нямат в наличност това което търсиш и ще трябва да поръчаш и да чакаш.

  13. SAGE
    Guest
    #11

    Re: Помощ за избор на матрак.

    Още един глас за латексов матрак.
    Преди един месец си купих такъв от "Мебелна къща Люлин".
    Размери 164/190/16 латексов двулицев с цип за 355лв. не е на ТЕД и затова цената е доста по-добра, но в момента не мога да кажа на коя фирма е, защото не мога да намеря фактурата.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: Помощ за избор на матрак.

    Цитат Първоначално публикувано от wolf
    .........
    Разбира се най-важното е матрака да е удобен на теб, така че избирай по този признак. Всеки за себе си може да определи най-доброто. Има хора които обичат да спят на водно легло, други които предпочитат пода.
    ..........
    Дано да съм ти помогнал и успех в избора!
    Грешиш! По-важно е да е удобен за партньорката ти, да не ти плаче някой ден колко сантиметра е загубила...

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #13

    Re: Помощ за избор на матрак.

    Ма да. Даже и е хубаво да го пробвате с партньорката

  17. alex84
    Guest
    #14

    Re: Помощ за избор на матрак.

    Мда - това със предотвратяването на събирането на 2ма в средата не го отчитам като плюс Определено реших да е с пенолатекс, но ще е еднолицев, без цип - има си чаршафи . А ще се купува от Стара Загора.

  18. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #15

    Re: Помощ за избор на матрак.

    Като каза чаршафи в Метро има много хубави долни чаршафи с ластик от чист памук които са много хубави и не се "пързалят" по матрака.Аз купувах 164/200 за 20 лева,имаше поне 7-8 размера.Има и същите хавлиени.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Матрак - предпочитания
    От john3v във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 22-01-15, 00:15
  2. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  3. Матрак с нестандартни размери???
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 24-02-13, 16:03
  4. Мебели Виденов, матрак с дървояди.
    От valerko във форум Черен списък
    Отговори: 5
    Последно: 30-10-12, 10:39
  5. Продавам легло с матрак
    От lorams във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-09, 21:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе