Резултати от 1 до 8 от общо 8

Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    11
    #1

    Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ

    здр. тази тема е за хора ползващи климатици HAIER.Споделете как са вашите машини в тоя студ. Аз ползвам HSU 12 HA 103 R2 DB и за сега е добре.Монтиран е в стая 20 КВ. панел външен с кофти дограма с вътрешна изолация 5 см стиопор.Днес в Русе беше -20 ако може да се вярва на термуметара на терасата зададени 22 градуса в стаята 21-22.В момента-12 на дистанционото 22 в стаята 24 градуса . Почти не размразява.няма натрупан лед марка си и си топли.Та ми е интересно как работят вашите машини.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    1
    #2

    Re:Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ

    HSM12HEA/HUM12HB 03/R2(DB) това имам монтирано в нас. В интерес на истината не го ползвам постоянно а само от 04.00 до 08.00 т.е. докато запаля парното. Монтиран е в хол 20кв.м., панелка, сменена дограма и усвоена тераса, изложение северозапад, 1 етаж. При зададени 24 градуса държи 22-25, външна -18-22, не трупа много скреж(то това си зависи и от влажноста на въздуха).
    Напук на всички коментари че "Хайер и Циганин зиме не топлят" - този работи перфектно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    11
    #3

    Re:Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ

    за сега сме двама доволни от марката . Хаиде други няма ли :rolleyes:

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #4

    Re:Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ

    При хаерите проблебма е в качеството на вложените части в електрониката, иначе като цяло е много добре замислена машина-инжинерите са си свършили добре работата. В повечето случаи съм се сблъсквал със "студени спойки" По SPDU модула, явно ползват кофти припой. Заради тези студени спойки, при температурните разлики се получават прекъсвания и машината забива. И самите елементи (резистори на пр.) са под всякаква критика.
    Тези модули са залети с подобно на силикон вещество, и докато го отчопля падат 2-3 елемента, да не говорим, че повечето клеми се клатят в спойките. Така става като се ползват некачествени материали...


  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    11
    #5

    Re:Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ

    Съгласен сам за чарковете.Исках да видя има ли доволни потребители на тази марка клими като мен.То е ясно на всеки че HAIER неможи да стане Fujisu .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    11
    #6

    Re:Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ

    никои ли не се топли с HAIER бре . Хаиде бе коментираите . За о се притеснявате

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #7

    Re:Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ

    Аз имам два Хаера .
    1: HSU-18RE в 35м2 последен етаж без изолация пвц-дограма от 2007г.
    2: HSU-09HVA103 в 14м2 последен етаж без изолация пвц-дограма от 2008г.
    Не знам колко бяха най-ниските температури -20°Ц или -25°Ц в Пловдив тази година, но и двата климатика не са спирали работа.
    Първия проблема му е, че при под -15° започва да влиза в дефрост без причина, вероятно защото става много неефективен и си мисли, че е замръзнал.
    Втория от -20° на долу при зададени 23° поддържаше 20°.
    Ето как размразява при -10° https://www.youtube.com/watch?v=QS8Aa99uIqU#
    Недостатъка и на двата е, че са малко по-шумни от колкото трябва, но все пак са машини за под 1000лв.Не са се разваляли .
    Този пост е редактиран от avenger; 13-08-16 в 17:55.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    11
    #8

    Re:Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ

    а така.моя при -22 не заскрежаваше но и не се размразяваше.това сигорно е така заради ниската влажност.Тези снимки са преди няколко дена когато в русе беше - 17
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Заледяват ли се вашите LG
    От petro във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-13, 18:11
  2. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  3. Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 286
    Последно: 25-02-10, 20:23
  4. Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ
    От actorman във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-09, 02:13
  5. Отговори: 1
    Последно: 12-01-09, 16:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе