Резултати от 1 до 7 от общо 7

Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    3
    #1

    Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ

    Здравейте,

    Преди около месец си монтирахме климатик Мидеа MSG12- AR във Варна.
    От седмица го ползваме за отопление досега не беше студено и не можех да прецена дали тополи достатъчно, но тази седмица направо замръзнахме, въпреки че работи постоянно. Стаята е 26 кв.м първи етаж на къща. Понеже досега не съм ползвал климатик и не знам на какво се дължи това , че дори и 10-на часа да работи пак не може да стигне 20 градуса и духа
    леко топъл въздух (довечера мисля да измеря колко точно градуса издухва), когато включа pawerfull започва да духа съвсем малко по - топло. Чудя дали този климатик не идва малък за това помещение или е проблем с климатика, между другото напрежението в мрежата варира от 190 до 210 w макс.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Проблем MIDEA MSG -12 AR

    Че е малък, малък е, и то доста.Замери температурата на потока и ако е над 40 градуса, причина е недостатъчното топлоотдаване за това помещение.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Проблем MIDEA MSG -12 AR

    Иди да го удариш в главите на тези, които са ти го продали. 3.8 kW (или 4, срещам различни данни) номинално отопление при това на конвенционален климатик е крайно недостатъчно за стая 26 м2 в къща.
    Пробвай с включен нагревател, ама за сметката за тока не ме търси.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    3
    #4

    Re:Проблем MIDEA MSG -12 AR

    Май наистина ще трябва да им го ударя в главите, а се доверих на мой познат, който има фирма за климатици да ми го слага, сега да се чудя какво да правя.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    3
    #5

    Re:Проблем MIDEA MSG -12 AR

    Измерих температурата на потока 35 до 36 градуса без да е пуснат нагревателя. В стаята е 12, а навън 5-6. Все си мисля, че колкото и малък поне 17-18 би трябвало да поддържа.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Проблем MIDEA MSG -12 AR

    Този климатик не е ли конвенционален? Ако е така, тези градуси са твърде ниски и нещо му има. Измери колко е входящата температура и колко е изходящата при зададени 30°.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ

    Май си плаче за проверка на количеството фреон. При тези положителни температури отвън трябва да духа поне с 45°. А че е малък за тази стая спор няма...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MSF6-12AR-има ли достоен заместник?
    От naydenov69 във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 14-07-12, 22:33
  2. Отговори: 10
    Последно: 27-02-12, 17:55
  3. Midea MSF6-12AR - заслужава ли си?
    От towko_aa във форум Климатици Midea
    Отговори: 84
    Последно: 08-01-12, 20:19
  4. Нова Midea MSG-12AR - май не е наред
    От kebo във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-09, 22:12
  5. Midea MSF6-12AR - настройка на въздушната клапа?
    От rumo във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 31-12-07, 12:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе