Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45
Like Tree15Одобрявам

Премеждия с нов Хайер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #1

    Премеждия с нов Хайер

    Здравейте, искам да опиша какво се случва с един относително нов модел на климатик HAIER AS12GB3HRA/1U12BE6ERA.

    Август месец имаше прИмоция в техно... и съответно при положение, че в офиса имаме 4 климатика хайер на по 4 години и нямат никакви проблеми, реших да мина "тънко". Взех го за хола, не гледах шум на вътрешно тяло и тн. Просто исках нещо което да хлади и топли .

    Знам че по принцип не стават тия климатици. За спалнята си взех MHI SRK 25ZM-S просто няма база за сравнение.

    Та обратно на темата... Стана малко по-студено и пускам климатика да топли. Включва се външното тяло, след малко и вътрешното, достигат заложените 24 градуса и се изключват и 2те. Има си дисплейче на което показва каква е темп. в стаята. Следва интересното. Темп. спада до 23 градуса, включва се външното тяло, но вътрешното не. Перката - имепелъра не тръгва и дисплея започва да отчита стойности до 43градуса. и се изключва външното. Съответно в стаята си е студедно, но климатика показва 40+ градуса

    Обаждам се на фирмата, която дойде да го монтира(не знам дали е добре да казвам коя е, но такъв монтаж няма. Кочина след тях, външното тяло на една страна. Нивелиране е чужда дума и куп други проблеми след монтажа.) Та идват момчетата и ми казват, че знаят за проблема и от други клиенти, пуснаха климатика и веднага той си показа проблема. Записаха в протокола и ми казаха, че не се знае какво е и кога ще го оправят и да бъда търпелив. Най-хубавото, е че ми казаха да не го пускам, защото има опасност да се спукат тръбите и да стане всичко в масло, защото климатика като се бъгне вдига много високо налягане.

    Натам става по-интересно Реших че няма какво да чакам все пак нова техника взимаш, каквато и да е и тя не работи от ден 1ви. Отивам в техно... и им показвам всички документи, разказвам цялата история и даже на тях не им се вярваше. Съответно те ми казват че не знаят каква е тая фирма дето ми е монтирала климатика. Да кажа, че климатика го купих от един магазин а сега ходих в магазин в един мол. Та явно всеки магазин си работи с различни фирми.


    Та развитието, поне до момента... След като се иззвъняха множество телефони се разбра, че китайците са признали, че са объркали софтуера - фърмуера на климатика и сега се чака да пратят платки и да започне подмяната. Та много е възможно цялата серия да е проблемна.

    Ами това е за момента. Надявам се скоро да ми оправят климатика.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    Еми примоцийте са за това да се продава скапана техника.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    и аз имам същия проблем

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #4

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    Развитието е такова:
    Китайците са пратили нов фърмуер. Сега фирмите, които са монтирали климатиците ще минат да свалят всички платки, да ги пратят за презаписване във фирмата представител на хайер - мисля че са роял електроникс. Те като презапишат платките, ще ги върнат на фирмата за гаранционно обслужване и те вече обратно да дойдат и да монтират платките.
    При мен днес сутринта дойдоха и взеха платката, но ми казаха, че не се знае кога ще бъде оправена и кога ще я монтират.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #5

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    Да им имам поддръжката на китайците!
    Да бяха пратили програмирани чипове или ако не могат да се сменят на място - оборотни платки!
    Не вярвам да са хиляди продадените климатици с този проблем.
    Докато върнат контролерите, клиентите могат да се намръзнат доста. А пък ако са като мен - направо им връщам боклука!

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 19-10-15 в 21:24. Причина: Лесно да се пре беж.
    Mega одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #7

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    Ако наистина става въпрос за този модел и тази цена - оле-мале!
    Бих написал още нещо, но се опасявам да не засегна собствениците на Haier. И на останалите марки в този ценови клас.
    tanatos одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #8

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    Явно климатиците трябва да имат Lan порт и връзка с нета за да се ъпдейтват сами поне USB или Wi-Fi...
    Mega одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    При Самсунг климатичната техника, която е закачена към корейските сървъри автоматично се ъпдейтва до най-новия софтуер, но това става доста рядко, тъй като не излизат нови версии често, изключително рядко има бъгове (в общи линии незначителни), откакто се практикува онлайн обновяването и имам преки наблюдения (последните 3-4 години)

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    Ако ъпдейтите са както при телевизорите им, вместо да ги ъпдейтват по-добре направо да ги мятат в контейнерите за боклук.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #11

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    Не са. Профи нещата нямат общо с битовите, важи и за климатиците и за телевизорите. Иди в ретро музея във варна, освен VRF има и 80 професионални монитора.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #12

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    Ситуацията с телевизорите не е по-различна. За цепениците от ниските класове, марката няма никакво значение. Що за купувач е този, който си купува телевизор с надеждата, че някакъв проблем ще се оправи след ъпдейт?!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #13

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    Колеги, малко помощ ми трябва.

    След всичките проблеми покрай Хайера, от магазина се съгласиха да ми го заменят с друг климатик с доплащане. Избрах си TOSHIBA RAS-13N3AV2-E1/B13N3KV2-E1.
    От магазина ми твърдят, че само свалят хайера и слагат тошибата. Аз не съм много наясно, но до колкото знам всеки климатик си има нужда от определен диаметър тръби.
    Искам да попитам, ако някой може да каже, дали може да стане това наистина? Има ли проблем, че 3 месеца са използвани тези тръби? Вярно малко са използвани, щото в повечето време беше разглобен.

    Просто останах с впечатление, че така смятат да направят и не знам дали е правилно...

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #14

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    Абе то може да стане макар че е добре да се сменят .. Гледай поне да го вакуумират.
    Този пост е редактиран от avenger; 09-11-15 в 21:21.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #15

    Отговор: Премеждия с нов Хайер

    Тези от технополиса, пак са го пуснали боклука на промоция. До колкото дочух, май в магазините имало готови платки, та тези бройки може и да са със сменен фърмуер, но дали е така.... Поне сега е студено и проблема веднага ще се прояви. Дано да не се набутат много други като мен с този климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. мотор на турбината за хайер 22
    От mjechev във форум Климатици Haier
    Отговори: 0
    Последно: 05-09-11, 15:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе