Резултати от 1 до 2 от общо 2

Проблем с Panasonic E9DKE - грешка Н16

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    20
    #1

    Проблем с Panasonic E9DKE - грешка Н16

    Здравейте,
    въпросният климатик съм го купувал в далечната 2005 г. от Ефендулов-Варна, и от тогава (вече 11 години) си работи без проблеми. Но така до тази зима, когато започна в големите студове (по-ниски от -3/-5 градуса) да спира и да мига TIMER-а. След бърз check на системата, се оказа грешка Н16. Изпрочетох почти всичко на тази тема във форума и съм наясно, че проблема е в компресора и имам няколко варианта:
    1. Смяна на компресора с чисто нов - според мен твърде скъп и леко безмислен вариант.
    2. Рециклиране на стария компресор - приемлив вариант, ако ремонта излезе до около 200, най-много 300 лв. и най вероятно ще е без гаранция, което си е лека пр**бавка, защото може да изкара още 5 години, но може да са и само 5 дни.
    3. Купуване на нов климатик - идеалният вариант, но към момента нямам готовност да отделя между 1000-1300 лв. за климатик средна хубост.
    Другият момент е, че разполагам с абсолютно същия резервен климатик, на който обаче незнам какво му има, тъй като роднините от които го взех, решили да го сменят с Дайкин, защото просто "вече не духал достатъчно топло".
    Така, според разбиращите тук (защото аз не съм от тях), има ли някакъв начин да се разбере, дали компресора на резервния климатик е здрав, и ако е здрав просто да се смени, респективно и с някоя друга част, ако е развалена евентуално.
    Другият ми въпрос е, някой тук рециклирал ли си е разваления компресор и дали е доволен от работата на климатика след тази процедура и последно, може ли да ми препоръчате сервиз във Варна, който да извърши качествено тази "манипулация".
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Отговор: Проблем с Panasonic E9DKE - грешка Н16

    Цитат Първоначално публикувано от joroboy Виж публикацията
    може ли да ми препоръчате сервиз във Варна, който да извърши качествено тази "манипулация".
    Ефендулов-Варна

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността
    От sunmanbg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 13
    Последно: 23-12-10, 17:30
  2. Panasonic CS/CU-E9DKE - нещо му стана
    От Plamen11 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 27
    Последно: 18-02-09, 11:39
  3. Panasonic CS/CU-E9DKE и CS/CU-E12DKE - списък с кодовете за грешки
    От imarh във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 21-12-07, 11:35
  4. Panasonic CS/CU-E9DKE - грешка F99
    От gunyo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 24-05-07, 01:08
  5. Panasonic CS/CU-E9DKE - грешка F11
    От Freestyle във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 20-12-05, 09:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе