Резултати от 1 до 14 от общо 14

Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1

    Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

    От известно време се опитвам да разбера как се променя капацитета на тая машина (баща ми има такава). Това което изрових е

    http://store4.data.bg/bashticata/Pic...9_12DKE_SM.pdf
    и

    http://www.nettovarmepumpar.se/suppl...-e9.e12dke.pdf

    на първия линк на стр.80 има диаграма според която на -5 отдаването пада до 0.8кв (супер странно!)
    на втория линк на стр 2 има същата диаграма само че според нея на -5 отдаването е малко повече от 2кв

    Кое от двете е вярно и някой има ли преки наблюдения?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Re:E9-DKE - документация за мощноста

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    От известно време се опитвам да разбера как се променя капацитета на тая машина (баща ми има такава). Това което изрових е

    http://store4.data.bg/bashticata/Pic...9_12DKE_SM.pdf
    и

    http://www.nettovarmepumpar.se/suppl...-e9.e12dke.pdf

    на първия линк на стр.80 има диаграма според която на -5 отдаването пада до 0.8кв (супер странно!)
    на втория линк на стр 2 има същата диаграма само че според нея на -5 отдаването е малко повече от 2кв

    Кое от двете е вярно и някой има ли преки наблюдения?
    Не си разчел таблиците както трябва, а именно:


    -първата(от първия линк) е н а стр.81 най-долу вляво (на екрана и страницата ти) при 5 метра тръбен път, външна температура -5 градуса, вътрешна 20 градуса зададена, тръбен път 5 метра , вентилатор на High, остава малко над 2 кв(около 2.2-2.3 кв отоплителна мощност)

    -втората е дадена със същите параметри, като единствената разлика е че тръбния път е 7 метра и тогава остава около 2.7-2.8 кв отоплителна мощност.По големия тръбен път с около 2 метра "дава" около 500-600 вата допълнително отоплителна мощност.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

    Има логика. Колкото отдадената топлина от климатика е по-голяма толкова по-голяма е ефективността на системата.

    Ако този тръбен път е отвън няма полза от тази по-голяма ефективност. Тази топлина я взимаме от външният въздух, ако пак я връщаме на външния въздух чрез дълъг тръбен път файда йок.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #4

    Re:Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

    Простете неграмотника пишещ тези редове… ама четейки написаното от Justify и гледайки heating characteristics на 81 стр от първия линк (долу в ляво) имам чувството, че май не съм се научил достатъчно да чета. Аз поне виждам четири графики обединиени от обща координатна система по температура. Търсейки капацитета на отопление се спирам на втората графика според която при външна температура 7*С Q=4,5 kW, а при външна температура -5*С Q=0,6kW???
    Прехвърлям се на същата х-ка от вторият линк и О…..О чудо там топлинният капацитет изведнъж станал приблизително 2kW при -5*С.

    Поглеждам към графиките в двата линка относно зависимоста на Топлинния капацитет от дължината на тръбния път и се убеждававам, че ще се връщам в първи клас да се уча да чета. Ами че аз не виждам нищо общо между двете графики. Извинете кощунствените ми думи на неграмотник ама на мен даже ми се привижда, че двете графики са с различен наклон. Тоест на графика от първия линк с увеличаване на тръбният път Q се увеличава, а на графиката от другия линк топлинния капацитет намалява. Гледайки характеристиките от първия линк веднага се замислям да си купя този модел и да закача външното тало на съседния блок с тръбен път 30метра и при това параметрите му ще бъдат по-добри от тръбен път 7 метра.

    Valen1, би ли обяснил на лаиците в което число попадам и аз, къде е логиката описана в първият линк- топлинния капацитет да се повишава с увеличаване дължината на тръбния път? Какво става с хидравличните съпротивления? Компресора в по-благоприятен режим ли работи, че параметрите се подобряват, а налягането на фреона в газова фаза се повишава?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #5

    Re:Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Не си разчел таблиците както трябва, а именно:


    -първата(от първия линк) е н а стр.81 най-долу вляво (на екрана и страницата ти) при 5 метра тръбен път, външна температура -5 градуса, вътрешна 20 градуса зададена, тръбен път 5 метра , вентилатор на High, остава малко над 2 кв(около 2.2-2.3 кв отоплителна мощност)

    -втората е дадена със същите параметри, като единствената разлика е че тръбния път е 7 метра и тогава остава около 2.7-2.8 кв отоплителна мощност.По големия тръбен път с около 2 метра "дава" около 500-600 вата допълнително отоплителна мощност.
    Sorry justy ама не разбирам защо да не съм разчел правилно графиките - както и ИМонев е написал според графиките на стр. 80 (за 9-ка) и стр. 81 (за 12-ка) спада в отдаваната мощност (Q на графиката) пада под 1кв (колко точно 0.8 или 0.6 ми е трудно да "видя"). Къде ги видя тия "малко над 2кв при -5"?

    Също така не мога да разбера защо по дългия тръбен път повишава мощноста - дори и тръбния път да е вътре и тази топлина да се отделя в стаята то как за 2 метра път с изолация ще се отдели 500-600 вата повече - егати абсурда! Дали ще я отделим топлината от тръбния път (вътре в стаята) или от вътрешното тяло едва ли има разлика за да се повиши капацитета с 0.5кв. Също така на втория линк за 9-ката при -5 мощността е малко над 2кв за 12кат отиват на 2.8кв.

    Според мен има нещо сбъркано в една от двете документации - някой има ли "достоверна" такава?

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6

    Re:Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Sorry justy ама не разбирам защо да не съм разчел правилно графиките - както и ИМонев е написал според графиките на стр. 80 (за 9-ка) и стр. 81 (за 12-ка) спада в отдаваната мощност (Q на графиката) пада под 1кв (колко точно 0.8 или 0.6 ми е трудно да "видя"). Къде ги видя тия "малко над 2кв при -5"?

    Също така не мога да разбера защо по дългия тръбен път повишава мощноста - дори и тръбния път да е вътре и тази топлина да се отделя в стаята то как за 2 метра път с изолация ще се отдели 500-600 вата повече - егати абсурда! Дали ще я отделим топлината от тръбния път (вътре в стаята) или от вътрешното тяло едва ли има разлика за да се повиши капацитета с 0.5кв. Също така на втория линк за 9-ката при -5 мощността е малко над 2кв за 12кат отиват на 2.8кв.

    Според мен има нещо сбъркано в една от двете документации - някой има ли "достоверна" такава?
    СЪГЛАСЕН!!!
    ГРЕШКАТА е МОЯ.
    РАзчел съм таблицата за амперите като отдаване мощност, тъйкато на една и съща таблица са дадени няколко характеристики в горната и долната част.

    ПРАВ си има нещо гнило в някоя от двете таблици, а можеи двете да не са верни, но по принцип донякъде се доверявам на Вамерпумпен форума.Там поне с еправят и тестове в реални условия на климатиците.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #7

    Re:Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    ПРАВ си има нещо гнило в някоя от двете таблици, а можеи двете да не са верни, но по принцип донякъде се доверявам на Вамерпумпен форума.Там поне с еправят и тестове в реални условия на климатиците.
    И аз съм склонен да приема че при -5 отдаваната отива около 2кв - звучи "разумен" спад - тия 800 вата изглеждата "абсурдно малко".

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #8

    Re:Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

    Това сервизно е от немски сайт и е същото като първото, което е дал sunmanbg и би трябвало да е вярно.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #9

    Re:Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

    Цитат Първоначално публикувано от techno
    Това сервизно е от немски сайт и е същото като първото, което е дал sunmanbg и би трябвало да е вярно.
    Мерси за линка - обаче какво излиза - че e9dke при -5 отива на номинал 800 вата? Че то незнам дали има по "слаб" климатик от този тогава? Да не говорим за потреблението от около 200 вата (малко под 1 ампер) и тогава работи с невероятното COP от около 4... Вече тотално се обърках...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #10

    Re:Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

    Добре че кума като си купува климатик преди години не е знаел, че си взима "най-слабия". Ама на, вече ~5 години си топли добре семейството с него и го чака да му изпука компресора. angel
    Само ГАЗ на машината и като му доскучае на човек през дългите зимни нощи - да си чете сервизното и параметрите.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #11

    Re:Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    Добре че кума като си купува климатик преди години не е знаел, че си взима "най-слабия". Ама на, вече ~5 години си топли добре семейството с него и го чака да му изпука компресора. angel
    Само ГАЗ на машината и като му доскучае на човек през дългите зимни нощи - да си чете сервизното и параметрите.
    Аз не казвам че е най слабия - казвам че според тия графики има абсурдно голям спад в мощноста (което ги прави съмнителни според мен) - иначе и баща ми се топли вече 5-та зима (Варна) и е доволен (аз нямам преки наблюдения върху машината).

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

    Наистина номиналната мощност спада много. От +7° до -5° коефициента на трансформация при номинална мощност става единица, тоест колкото консумира толкова и отдава. Но това е нормално и е валидно за всички инвертори изпълнени с капилярка.

    Има хидравлични съпротивления, като при фреон R410a са най-малки в сравнение например с R407c, при който са много по-големи. Производителят е направил тези тестове, при които се вижда, че с увеличаване на тръбния път се повишава отдаваната мощност, повишава се и температурата на издухваният въздух. От графиката се вижда и как се изменя налягането по тръбата с по-голям диаметър.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #13

    Re:Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

    Чакай сега - аз верно че съм лаик в тая сфера ама все пак мога да чета графики. Според графиката при -5 номинала е около 800 вата (Q кривата) а тока е малко под 1 ампер (I кривата). - или около 200 вата. Каква е тая трансформация от 1-ца за която говориш?

    а по кривата за налягането (GP кривата) - как така намалява от 5 до 15 метра а след това се увеличава от 15 до 30 м? - Има нещо тотално сбъркано в тези графики

    а за кривата на топлия въздух (O кривата) - пък е тотално несвързана с тази за налягането спрямо дължината на тръбния път. Как така налягането пада а се вдига температурата между 5 и 15 метра на тръбния.

    И като последно безумие - как така се повишава капацитета с увеличаване на тръбния път между 25 и 30 метра (Q кривата) като в този случай температурата на топлия въздух не се променя!

    Тия графики все едно са рисувани от някой пиян китаец по време на коледните пости

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #14

    Re:Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността

    sunmanbg не си единствения който се мъчи да разгадае тези графики.
    Шведите са се мъчили още през 2005г. Ето виж тук

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E9DKE - нещо му стана
    От Plamen11 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 27
    Последно: 18-02-09, 12:39
  2. Panasonic CS/CU-E9DKE и CS/CU-E12DKE - списък с кодовете за грешки
    От imarh във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 21-12-07, 12:35
  3. Panasonic CS/CU-E9DKE - грешка F99
    От gunyo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 24-05-07, 02:08
  4. Panasonic CS/CU-E9DKE - грешка F11
    От Freestyle във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 20-12-05, 10:31
  5. Panasonic - след преместване намаля мощността му
    От radev13 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-05, 23:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе