Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Panasonic CS/CU-E9DKE - нещо му стана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #1

    Panasonic CS/CU-E9DKE - нещо му стана

    Здравейте!Днес нещо му стана на климатика.Вече не е в гаранция.Преди 1 месец мина през последната профилактика.Сутринта станах и видях,че не работи.Мигаше лампичката, на която пише timer (мига в оранжево).Изключвах,го вадих щепсъла,давах му ресет от дистанционното.След тези неща тръгва,работи малко и пак става така.Моля някой,който има идея какво може да му е да ми помогне.Ще звъня и на сервиза,но не знам дали днес работят,а и да имам поне малка представа за какво става въпрос.Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #2

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    1. Пусни климатика и вземи кламер
    2. има долу бутонче check на дистанционното – натисно го и задръж докато се смени дисплея на дистанционото
    3. натискаш стрелките на таймера и се появяват различни кодове на грешки, там където изпищи 3 пъти това е грешката – запиши я и я пусни във форума – най-честа болест – компресор за този модел

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #3

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Като стигна H16 и писука.


    Видях,че най-вероятно е компресора.Гаранцията е 2г. за климатика и 5г. за компресора.2г. вече минаха.Не знам обаче дали бавно става.И не знам какво ще правя,ако ме забавят много.Ще ги търся пак.Дано да го оправят.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #4

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Външна платка или IPM пак отвън или подава грешна грешка и е компресор, при вички случаи викай техници, да го свалят и да го носят в сервиз

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #5

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Благодаря!Оф дано да го оправят,че иначе лошо.А изобщо не съм го товарил.Държа го на 21-22 зимата,а лятото дори работи няколко дена само.Късмета явно е такъв.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #6

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Ако ще ходи в сервиз в СФ дай някой лев на Деди всеки знае кои е той да ти смени и компресора също, докато е в гаранция (D-тата са с проблем там)
    BTW пробва ли да го изключиш от мрежата за около 10 мин и след това пак да го включиш? Опитай да го включиш на студено за малко също и след това го върни на топло

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #7

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    В момента точно това съм направил.Оставил съм го малко да поседи изключен.След това ще пробвам и това за студеното.Аз съм от Плевен.Купил съм го от фирма,която продава климатици,но сервиза е K&K.Предполагам,че трябва тях да търся за отремонтирване.Иначе,дори и в най-голямия студ никога не се и обледявал или да е имало друг проблем.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #8

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Ами там по ме скромно мнение има един читав, но си търси фирмата извършила монтажа – Тя има отношение със КК сервиз не ти – това трябва да gо пише и в гаранционната карта

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #9

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Аз не се изразих правилно.Имам предвид точно това.Фирмата е Меркурии тд.Дано са коректни.Иначе направих тези неща,които ме посъветва.Беше изключен 30-ина минути,след което го пуснах на охлаждане около 10 мин. и след това пак на отоплениеСлед известен период от време започна да духа топло.Нарочно го сложих на 27о.В момента духа топло и чакам да видя какво ще стане.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #10

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Щом ти излиза грешка H16 компресора е заминал.Само няма да се плашиш.Звъниш на фирмата,която ти го е монтирала и в срок до 1 месец климатика трябва да е с нов компресор.Това е серията на Panasonic с дефектните компресори,така че проблема рано или късно е щял да изкочи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #11

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    А възможно ли е да се е ошашавил нещо,защото вече 20мин. работи и яко грее.Преди това тръгваше,но за кратко и спираше.Дали,защото сега навън е по-топло!?!Шума от външното тяло си е нормален.Като го сравня с климатика на съседите моя е направо тих.За съжеление фирмата днес явно не работи,но пък за сега климатика проработи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #12

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Ами по-принцип е възможно да се ошашави ,но щом ти е мигал таймера и ти е показало грешка H16 значи има проблем и той е този ,който ти казах.Сега,че работи не значи нищо.Проблема го има и ще се появи пак ,когато климатикът започне да се размразява.Няма какво да му мислиш и да се притесняваш,въпреки че е неприятна работата,имаш си гаранция от 5 години на компресора и до 1 месец по закон трябва да са ти го отремонтирали.Късметът ти е такъв,че си попаднал на дефектната серия.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #13

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Сега,като прочетох мнението ти се сетих,че точно в момента,когато тръгна да се размразява предния път излезе грешката.Значи си има проблем,който иска сервиз.Лошото е,че точно в отоплителния сезон се яви този проблем.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #14

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Да,неприятна работа е ,но и съмият проблем при тези дефектни бройки се появява точно през зимата,когато климата почне да се размразява.През лятото е нямало как да стане това

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #15

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Да,неприятна работа е ,но и съмият проблем при тези дефектни бройки се появява точно през зимата,когато климата почне да се размразява.През лятото е нямало как да стане това
    Да,проблема се явява при температури около 0*С и по-ниски,и по-добре,че ти се е появил докато ти е в гаранция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността
    От sunmanbg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 13
    Последно: 23-12-10, 18:30
  2. Малайзийски инверторен Panasonic - нещо му стана
    От Shar4o във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 13
    Последно: 31-12-07, 17:19
  3. Panasonic CS/CU-E9DKE и CS/CU-E12DKE - списък с кодовете за грешки
    От imarh във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 21-12-07, 12:35
  4. Panasonic CS/CU-E9DKE - грешка F99
    От gunyo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 24-05-07, 02:08
  5. Panasonic CS/CU-E9DKE - грешка F11
    От Freestyle във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 20-12-05, 10:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе