Страница 2 от 28 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 418
Like Tree348Одобрявам

Спи града

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #16

    Отговор: Спи града

    Ако има много голяма вертикална разлика в температурите, може просто до климатика да е топло и да изключва по тази причина. В стаята където е моя Дайсекай се случва при настроени 23 да подържа около 20 (просто горе се задържа топло и го лъже). Не го знам този модел как е..но сигурно и той вдига клапите при офф. Като казвате, че е спрял в какво положение са клапите? Като казвате, че не възприема от дистанционното какво точно имате предвид...не писка че приема командите или ги приема, но не се включва? Дайсекай като се успи винаги може да се разбуди от ДУ, но с 2-3 градуса нагоре. Не изключвам да има подобен проблем като Дайсекай, но от това което е описано е много прибързано да се каже.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #17

    Отговор: Спи града

    Интересно, а моята Тошиба мултисплит поддържа с около 2 градуса по-висока температура и в 2-те стаи. Дано да се държи толкова добре и в големите студове.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #18

    Отговор: Спи града

    Ще го погледам още малко, може да се разработи... или пък да паднат температурите. Лягам си и ще видя дали ще ме изненада тази вечер.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    Ако има много голяма вертикална разлика в температурите, може просто до климатика да е топло и да изключва по тази причина. В стаята където е моя Дайсекай се случва при настроени 23 да подържа около 20 (просто горе се задържа топло и го лъже). Не го знам този модел как е..но сигурно и той вдига клапите при офф. Като казвате, че е спрял в какво положение са клапите? Като казвате, че не възприема от дистанционното какво точно имате предвид...не писка че приема командите или ги приема, но не се включва? Дайсекай като се успи винаги може да се разбуди от ДУ, но с 2-3 градуса нагоре. Не изключвам да има подобен проблем като Дайсекай, но от това което е описано е много прибързано да се каже.
    Точно тази описана "индикация" за "успиване" на тошибата е по-скоро проблем с изтощени батерии на дистанционното.

    И при мен когато се изтощят батериите на фуджицуто като го натиснеш независмо кое копче не реагира изобщо или ако реагира на дистанционното то е в автоматичен режим, тоест превключва на автоматичен режим.

    Аз този проблем го реших с поръчката на 16 презареждаеми/акумулаторни батерии заедно със зарядно за 12 лева от Китай.
    Изключително доволен съм от резултата.

    С подовия дайкин имах същия пробелем.От три седмици му сложих китайските батерии и няма проблем.
    SPSt и djenev харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #20

    Отговор: Спи града

    Човека преди 2-3 дена купи климатика и батериите на дистанционното вече изтощени?
    Тази хипотеза звучи доста недостоверно.
    Mega и rosswen харесват това.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #21

    Отговор: Спи града

    estqwerty, я погледни моля те, температурния датчик като на 8-ма серия ли е горе над питата? Sorry, но не ги монтирам тези машини и не знам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #22

    Отговор: Спи града

    А знаеш ли батериите преди колко петилетки са произведени? Особено ако са в комплекта.
    dizela одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #23

    Отговор: Спи града

    Дистанционното на моя климатик (както и климатикът) си работят безпроблемно дори когато едвам се четат цифрите по дисплея. Тогава хваща само директно насочено към климатика от макс 2м, но няма "успивания" нито други аномалии. Климатикът от подписа не се успиваше дори когато комшиите отгоре пускаха подовото, така че всякакви опити да се търси под вола теле като вертикални разлики и т.н. са просто всичко друго, но не и същинската причина за успиването.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #24

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    Ще го погледам още малко, може да се разработи... или пък да паднат температурите. Лягам си и ще видя дали ще ме изненада тази вечер.
    А дано, ама надали . Нещата не се случват от самосебе си и изненади едва ли ще има, докато не паднат значително температурите, за да нараснат топлозагубите и да възникнат течения в помещението

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #25

    Отговор: Спи града

    Само да вметна, че моя Дайкин дойде с батерии на Тошиба в дистанционното. Аз лично го намирам за иронично стечение на обстоятелствата.
    Този пост е редактиран от kokovox; 18-10-16 в 02:42.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #26

    Отговор: Спи града

    7:05 - момата го го рестартира с офф-он от дистанционното и сега щастливо духа топло. още съм в леглото не съм гледал температури.

    Датчика ще го видя какъв е. не знам какъв е на дайсекая - ще проверя по сервизните. Поне съм спокоен че софтуера е като на топ модела...

    Днес ако го хвана спрял ще го тествам да разтворя вратите да видя дали ще се пусне отсамосебе си.

    От фирмата която ми го монтираха ми казаха да не ги занимавам тошиба имали национален телефон - да им звъня да им се оплаквам на тях...

    Седя и си мисля едно рекламно клипче с брадва и климатик тошиба, колко добра пр рекламна кампания ще стане само за хилядарка.
    mkukas и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #27

    Отговор: Спи града

    Добре дошъл на стръмната пътека. Пожелавам ти бързо и леко да я извървиш.
    mkukas одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #28

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    7:05 - момата го го рестартира с офф-он от дистанционното и сега щастливо духа топло. още съм в леглото не съм гледал температури.

    Датчика ще го видя какъв е. не знам какъв е на дайсекая - ще проверя по сервизните. Поне съм спокоен че софтуера е като на топ модела...

    Днес ако го хвана спрял ще го тествам да разтворя вратите да видя дали ще се пусне отсамосебе си.

    От фирмата която ми го монтираха ми казаха да не ги занимавам тошиба имали национален телефон - да им звъня да им се оплаквам на тях...

    Седя и си мисля едно рекламно клипче с брадва и климатик тошиба, колко добра пр рекламна кампания ще стане само за хилядарка.
    Ти така и не отговори дали е вдигнал клапите като не работи. Едно е да стои изключен защото смята, че е достигнал заданието (тогава естествено че стои с изкючени турбина и компресор) друго е да е "забил" по подобие на проблема с Дайсекаите. Много прибързано му сложи диагноза...аз преди да споделя за проблема го бях обследвал една цяла зима, докато разбера какво се случва!
    Този пост е редактиран от MisterT; 18-10-16 в 09:48.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #29

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    ... друго е да е "забил" по подобие на проблема с Дайсекаите. Много прибързано му сложи диагноза...аз преди да споделя за проблема го бях обследвал една цяла зима, докато разбера какво се случва!
    И какво установи, успиването е заради хардуерен проблем или забива заради бъг в софтуера?

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #30

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Дистанционното на моя климатик (както и климатикът) си работят безпроблемно дори когато едвам се четат цифрите по дисплея. Тогава хваща само директно насочено към климатика от макс 2м, но няма "успивания" нито други аномалии. Климатикът от подписа не се успиваше дори когато комшиите отгоре пускаха подовото, така че всякакви опити да се търси под вола теле като вертикални разлики и т.н. са просто всичко друго, но не и същинската причина за успиването.
    То и при мен "е така" (и при слаби батерии едвам "мъжделее" екрана и цифрите и нищо не се вижда та трябваше да "въртя" дистанционното под всякакви ъгли белким видя нещо), ама и на двата климатика - подов дайкин и дженерал фуджицу, фуджи илектрик самото дистанционно по някакъв начин се рестартира и не си знае нито часа, нито че климатикът е включен, камо ли в какъв режим работи ...


    И аз дълги години(4-5 поне) "чаках" да се реши този проблем, но единственото решение е нови батерии или презареждаеми такива.

    На някои климатици изрично е записано в упътването, да не се ползват презареждаеми батерии .Защо ли?!!!

    Не твърдя, че точно такъв му е проблема, но да вземе да пробва и по този начин ако не е тази причината да я отстрани като вероятна такава.

    Нямам тошиба климатик и не съм имал.Ползвал съм.

    По-нататък може да имам, а може и да нямам - ако реша да живея в къща(няма да имам). И без това вече има нова технология за отопление която ползва слънчевите лъчи за нагряване на панели по покрива и стените на къщата.Отделно тези панели са и като термоизолация на външните стени по които са поставени(на северна страна няма смисъл да се поставят).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 28 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разстояние между два града ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 12-06-08, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе