Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 65
Like Tree5Одобрявам

пелетна горелка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #16

    Отговор: пелетна горелка

    Какви са цените на тези горелки?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    64
    #17

    Отговор: пелетна горелка

    С риск някой да ме обвини, че съм свързан с Ерато и им правя промоции, GP SC са около 2000лв а Bisolid HC 1300-1500.

  4. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #18

    Отговор: пелетна горелка

    Аз както се вижда се спрях на Greyko RB 5-20 kW. за 2200лв., но що се отнася за котел на твърдо гориво на който трябва да се присажда горелка по-удачния вариант според няколко мнения в нета не е горелката на Ерато. Има се впредвид че когато се монтира на долната врата на котела разстоянието до долната скара е малко, а както се вижда самопочистването на Ерато става като пелетите падат сами надолу. Другия вариант за монтиране на горна врата на котела пък води до намаляване на КПД-то и т.н.
    Този пост е редактиран от warm; 25-10-13 в 09:45.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    64
    #19

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от warm Виж публикацията
    Аз както се вижда се спрях на Greyko RB 5-20 kW. за 2200лв., но що се отнася за котел на твърдо гориво на който трябва да се присажда горелка по-удачния вариант според няколко мнения в нета не е горелката на Ерато. Има се впредвид че когато се монтира на долната врата на котела разстоянието до долната скара е малко, а както се вижда самопочистването на Ерато става като пелетите падат сами надолу. Другия вариант за монтиране на горна врата на котела пък води до намаляване на КПД-то и т.н.
    Може би е така, когато имаме някакъв котел на който да му се слага горелка. В моя случай, аз нямам котел и се чудя дали новите котли на Ерато, които са с тези горелки не е най-удачния вариянт за под 4000лв (от които може да се вземат 20 % обратно чрез REECL). Имам предвид Бисолид с горелка с ръчно почистване и ДаконЕра LT ( с горелка с автоматично почистване). Кой от тях е по-добър за евтино и ефикасно гориво? Бих дал повече , но да не съм зависим от цената на качествените пелети.

  6. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #20

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от orlie Виж публикацията
    Може би е така, когато имаме някакъв котел на който да му се слага горелка. В моя случай, аз нямам котел и се чудя дали новите котли на Ерато, които са с тези горелки не е най-удачния вариянт за под 4000лв (от които може да се вземат 20 % обратно чрез REECL). Имам предвид Бисолид с горелка с ръчно почистване и ДаконЕра LT ( с горелка с автоматично почистване). Кой от тях е по-добър за евтино и ефикасно гориво? Бих дал повече , но да не съм зависим от цената на качествените пелети.
    Да тук си прав! В нашата страна последното на което можеш да разчиташ е Качеството, затова добре си се ориентирал към непретенциозна горелка

  7. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #21

    Отговор: пелетна горелка

    Здравейте, отново. Както обещах след първото застудяване се включвам с информация относно разхода. При външна температура от 0 до -5 градуса С и поддържана температура в къщата 23 С през деня и 19 С през ноща - разхода ми е около 7,5 кг. /половин чувал/ дървесни пелети от иглолистна дървесина за денонощие /24ч./. Нямам никакви забележки към начина на работа и функционалността на горелката. Просто станах БЯЛ човек. Всичко това което се пише по форумите че с пелетна горелка имаш комфорта на отоплението на газ, но в пъти по-ниски цени е вярно.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #22

    Отговор: пелетна горелка

    Браво, аз моята още не съм я пуснал. Учудващо малък разход, ама изолацията си казва думата. Тези сглобяеми къщи са с много добра изолация

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #23

    Отговор: пелетна горелка

    Колега Warm какъв вид е сглобяемата къща, фирма изпълнител ако има сайт или координати,зинтригуван съм, защото ми предстои строеж и се двуомя монолит или сглобяема. Наистина много добър разход. Калоричността на пелетите прочетох е 5Кв/Ч за кг при 0.3 кг за час прави 1.5 Кв/ч за 104 м2 е изключителн добре. В нета видях цени на сглобяеми къщи от 60 лв без довършителни работи до 560 лв готова завършена. При монолит ми казаха цена 240 лв/м2 груб строеж и наистина съм на кръстопът.

  11. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #24

    Отговор: пелетна горелка

    Прави сглобяемата и няма да сбъркаш.Само внимавай да си там докато я правят-да ти сложат всички материали както се трябва а не да излъжат с ватата или с нещо друго.Какво да се прави Българи сме си и това е.Някой пишат за някакво ехо и т.н.
    При мен ако не знаеш в каква къща влизаш никога няма да разбереш че не е монолит.
    Пропуснах да кажа, че преди 6 години ми излезе по 530 лв на кв.м. при цена на дървения материал 350-400лв. за куб.м., като външно беше завършена изцяло - ПВЦ дограма Трокал - 5 камерна, външна мазилка, покрива с цигли на керамична къща "Стралджа", модел "Европа"/по мое настояване/. Вътре имах налепен ХPS 2 см. навсякъде по пода и всички стени боядисани в бяло, но без врати и подови настилки. Двете бани също съм ги лепил аз.
    - - - - - - - - - -

    Къщата е от така наречения Американски тип конструкция:
    Дървени греди 10х10см., OSB, фибран, вата и гискартон от които се прави панел, като външната стена става с размери около 21 см. и е изцяло от изолационни материали. При външна температура около -3 градуса С, когато е пусната фурната за около час, температурата в хола и кухненския бокс към него се вдига с 1 градус а помещението е около 40 кв.м.По-късно ще приложа и снимки ако някой се интересува.

    Ето скица на материалите от които е изработена външната стена:
    външна стена.JPG
    Този пост е редактиран от warm; 02-12-13 в 15:02.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #25

    Отговор: пелетна горелка

    warm, давай отзиви как са нещата, аз вече пуснах моята:rolleyes:

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #26

    Отговор: пелетна горелка

    Колега warm предполагам, където са гредите 10х10 е запълнено с вата? Ако може някакви снимки в процеса на строеж ако
    имате Благодаря!

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #27

    Отговор: пелетна горелка

    След някой друг ден. Сега съм страшно зает.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rgadzhev Виж публикацията
    Колега warm предполагам, където са гредите 10х10 е запълнено с вата? Ако може някакви снимки в процеса на строеж ако
    имате Благодаря!
    Да там е пълно с вата. Снимки след няколко дни.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    warm, давай отзиви как са нещата, аз вече пуснах моята:rolleyes:
    Всичко е перфектно. Дано да я ползваш безпроблемно дълго време. Убеден съм че и ти няма да имаш проблеми. Както се казва: Дай Боже всекиму такава горелка!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    warm, давай отзиви как са нещата, аз вече пуснах моята:rolleyes:
    - - - - - - - - - -

    Колко киловата е твоя котел и би ли ми написал какви са ти настройките за трите режима Setup P3, Setup P2 и Setup P1. При мен стойностите са следните:

    Setup P3
    -Loud 7 s.,
    Cycle 45 s.,
    Fan 48%

    Setup P2 -Loud 4,5 s.,
    Cycle 45 s.,
    Fan 44%

    Setup P1 -Loud 3 s.
    Cycle 45 s.
    Fan 41%
    Този пост е редактиран от warm; 17-01-14 в 17:24.

  16. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #28

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    warm, давай отзиви как са нещата, аз вече пуснах моята:rolleyes:
    Колега, дай и ти отзиви как са нещата като разход при това продължително застудяване.

  17. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #29

    Отговор: пелетна горелка

    Извинявам се за закъснението. Като цяло разхода си е направо без разход.
    От началото на зимата имам предвид от 14 октомври 2013год. до средата на април 2014год. съм изгорил 2/два/ тона иглолистни пелети с горелка Greyko RB. Няма аналог на комфорт, удобство, лесно обслужване и всичко най-най. Мога само да сравня пелетите с комфорта на газов котел но в пъти по-евтин и наистина достъпен за по-голям кръг потребители. Не зависиш от Газ пром или някой си там доставчик и т.н. и т.н. Единствено задължение за да си на топло да не оставяш бидона с гориво празен. . Препоръчвам горещо.

  18. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #30

    Отговор: пелетна горелка

    Здравейте отново. Не пропускайте сезона на евтините пелети. Пазарувайте а на зима ще се топлим и ще споделяме мнения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Котел и горелка TORCH
    От Nedelcho D. Nedelchev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 10-12-14, 21:08
  2. Съвет за пелетна камина с въздуховоди
    От ЗорницаЗ във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 28-11-14, 17:19
  3. Мнение за пелетна камина ЗОТИ
    От ppt75 във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 28-12-12, 13:25
  4. Избор на горелка за пилети
    От bozan във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-12, 08:25
  5. Продавам нафтова горелка Ламборджини
    От vanko68 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-08-10, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе