Резултати от 1 до 14 от общо 14

Мнение за пелетна камина ЗОТИ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #1

    Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    Здравейте имате ли наблюдения върху пелетна камина ЗОТИ
    и въобще върху тази фирма, понеже предлагат много евтини камини

    http://zoti.hit.bg/

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    Не виждам да са им толкова евтини продуктите, но поне са грозни. Като техника не мога да кажа какво представляват, но ми изглеждат на нискотехнологични. Ако трябва да се съди по броя на лъжите в сайта им, би трябвало да заключим, че са мошеници, ама ние няма да го направим

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #3

    Re:Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    че са грозни, грозни са
    но може ли малко повече инфо за лъжите
    и по-добре да ги отпиша така ли

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    Ами тук долу са само лъжи и заблуди:
    В резултат на многогодишна практика и теория, се е доказало, че водотръбните котелни установки са със най-високо КПД / коефициент на полезно действие / . Или по-просто казано - да получиш най – голям топлинен поток в системата с най – минимален разход на гориво.
    У нас производителите на камини /печки/ с водоотоплителни системи, предлагат два вида:
    - водна риза с горна козирка / или без / и само в някои случаи горе една тръба, свързваща двете страници на ризата. /, където съотношението на нагревна повърхност към водосъдържание се движи около 1м? към 35-45л.
    - водотръбна колекторна система / прототип на водотръбните котли в бойните кораби / , където преимуществата са следните:
    1. Съотношение на нагревната повърхност към водосъдържание - 1м? към 11.3 до 12.3л.
    2. КПД над 80%
    3. Нисък разход на гориво за единица топлоносител
    4. Изцяло топлоагрегата е облицован с огнеупорни тухли,
    което води до малки разлики в синусоидата на най- високата и
    най- ниската температура.
    Това е различното в производство на фирма “ЗОТИ”, за разлика от другите аналози не само у нас.
    Използването на нисковолтово напрежение при управление и задвижването на шнекове и вентилатоири при пелетните камини и котли също няма аналог в световен мащаб.Това създава безопасна експлоатация особенно при дълговременен срив в електрозахранването.
    Таблицата с цените на енергията от различни топлоносители също е доста заблуждаваща:
    http://zoti.hit.bg/SPESIFIKACIQ/%D1%...B%C8%D6%C0.xls

    А дали да ги отписваш - не знам, ама за себе си твърдят че са третият по големина производител на отоплителна техника - стана ми смешно

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #5

    Re:Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    Благодаря

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #6

    Re:Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Не виждам да са им толкова евтини продуктите, но поне са грозни.
    Направо зададен въпросът е - къде има по-евтини (за пелетни водогрейни котли), защото за момента съм срещал за около 4000лв за мин 10KW и на пръв поглед тези и на мен ми се виждат евтини.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re:Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    Ето един котел, разработен на базата на чешкия котел Дакон, но е само за пелети:
    http://toplomarket.bg/external/produ...rod=2104200300
    Както виждаш цената дори май е по-ниска, а производителят е наистина №1 в Бг.
    Ако искаш универсалност (да гориш и дъглища, и дърва), излиза с около 500лв по-скъпо - тогава взимаш оригинален Дакон (сега Бош) с горелка и комплект за преоборудване.
    Ако пък искаш ти да си №1 и да гориш всякакви евтини пелети и други боклуци, каквито ти паднат без проблеми - ей това е котела:
    http://toplomarket.bg/external/produ...rod=2104200379
    Има си почистващ механизъм, който периодично автоматично почиства горивната камера и не позволява да се натрупват пепел и шлака. И двата модела са показани за сефте на Пловдивския панаир, но не идват от "нищото", а са подобрени модели на по-старо производство.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #8

    Re:Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    Лазаре здравей, Пелеттерма наистина ли е добър , да знам да препоръчвам , 93% кпд изглежда добре .Под добра работа със всякакви буклуци тоест пелети със лошо качество - на какво се дължи ,нещо по добре конструиран , или си почиства устройството за изгаряне без да се задръства .

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Re:Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    Не съм монтирал още, но съм подготвил един хотел точно за такъв котел, понеже няма газ наблизо. Може би ще са 2 в каскада. За тази зима не стана, защото изостанаха довършителните работи. Споделям впечатления от хора в сервиза в Хасково, дори заведох един от тях на обекта да види мястото. Предимствата му са, че не е с присадена горелка, а има почистващ механизъм, който от време на време избутва остатъците от горенето и не позволява да се задръства горивната камера. Точно затова може да гори всичко - евтини пелети, костилки от сливи, череши, дървен чипс - остатък от дървопреработването, семена и всичко което ти дойде на акъла.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #10

    Re:Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    Съгласен съм , даже съм сигурен че новата извънбордова горелка на ерато -Ерамакс ще е с автоматично почистване .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    20
    #11

    Re:Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    Делта1,
    от 10 години съм на чешки пиролизен котел "Атмос" само на дърва. Писна ми всяка година да прехвърлям 18-20 кубика дърва, а и през час два да да влизам в котелното и да го ръчкам.
    Живея в Хасково и малко остана да налапам въдицата за дозиращата им система на пелети, костилки и т.н. Цената и беше над 2000лева плюс 2,5 пъти по-скъпо гориво. Добре ,че седнах с калкулатора да сметна има ли изплащане това чудо. А монтираш ли я си вързан за тях .И се отказах . Пак хамалогия ,а и КПД не е по-голямо от добре изсушени дърва.
    Така че всичко е въпрос на пари. Иначе продуктите им са скъпи - монополисти са на чешките котли. Миналия месец ми изби пусковия кондензатор - 12 лева???

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #12

    Re:Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ето един котел, разработен на базата на чешкия котел Дакон, но е само за пелети:
    http://toplomarket.bg/external/produ...rod=2104200300
    Както виждаш цената дори май е по-ниска, а производителят е наистина №1 в Бг.
    Ако искаш универсалност (да гориш и дъглища, и дърва), излиза с около 500лв по-скъпо - тогава взимаш оригинален Дакон (сега Бош) с горелка и комплект за преоборудване.
    Ако пък искаш ти да си №1 и да гориш всякакви евтини пелети и други боклуци, каквито ти паднат без проблеми - ей това е котела:
    http://toplomarket.bg/external/produ...rod=2104200379
    Има си почистващ механизъм, който периодично автоматично почиства горивната камера и не позволява да се натрупват пепел и шлака. И двата модела са показани за сефте на Пловдивския панаир, но не идват от "нищото", а са подобрени модели на по-старо производство.
    здравей - моля дай моделите защото линковете не се отварят

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #13

    Re:Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    DakonEra - 2744лв
    Peleterm30 V2.0 - 5400лв

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    2
    #14

    Отговор: Re:Мнение за пелетна камина ЗОТИ

    Здравейте, наумих си да си купя пелетна камина, нещо подобно на тази Пелетна камина BURNiT Comfort PD 6 kW, обаче няма никаква информация, от 3 дена ровя из всевъзможни форуми и имам чувството, че никой няма такива камини. Все пак парите не са малко и искам да чуя мнения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. пелетна горелка
    От warm във форум Отопление
    Отговори: 64
    Последно: 24-09-19, 11:47
  2. Съвет за пелетна камина с въздуховоди
    От ЗорницаЗ във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 28-11-14, 17:19
  3. Газова камина
    От new_tv във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 07-07-14, 18:23
  4. КАМИНА с био-гориво
    От Xui40 във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 31-01-11, 23:21
  5. Продавам камина
    От valtazarX във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 06-10-10, 02:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе