Резултати от 1 до 7 от общо 7

Избор на горелка за пилети

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #1

    Избор на горелка за пилети

    Здравейте имам локално парно с котел на въглища (Viadrus U22 34КW, но едва ли се използва цели я му капаците, тъй като в повечето случай се отопляват 3 стай ) който мисля да преустроя на пилети, за това молбата ми е към някой с повечко опит да ми препоръча каква горелка да си взема, или направо към кой да се обърна да дойде да ми я монтира. Къщата се намира в Златоград само като информация.
    Ерато ми предложиха тяхната горелка GP25 4 поколение цена с монтаж около 2200лв , но бих желал да чуя и други мнения, тъй като съм малко резервирам към тях.


    Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Избор на горелка за пилети

    Към Ерато ли си резервиран или към техен дистрибутор в района? Третото поколение също не е лоша, всъщност и второто си заслужава цената. Тази цена, която са ти дали предполагам не включва нова вратичка, а изрязване на старата? Само Ерато ще ти предложат чугунени плочи - те са задължителни, защото удължават пътя на изгорелите газове и подобряват топлообмена. Стайният термостат също е задължителен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #3

    Re:Избор на горелка за пилети

    Да цената е без вратичка, резервирам съм към техните представители и поточно в Кърджали, тъй като те ми правиха преди време инсталацията и са абсолютни мърлячи, въпреки че беше преди много години , но не вярвам нещата да са се променили.
    За това някой ако има някакви впечатления ще съм му благодарен ако ги сподели.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Избор на горелка за пилети

    Сигурно има и други дистрибутори в Кърджали - обади се в Ерато (Хасково) и питай за други фирми. Иначе аз скоро слагах четвърто поколение, мога да дам и снимки

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #5

    Re:Избор на горелка за пилети

    Благодаря ти за отговора, още се колебая между тази горелка на ерато IV поколение и IVG. На теб какви са ти впечатленията за ератовката щoм си я монтирал и дали е подходяща за виадрус U22 34Kw.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re:Избор на горелка за пилети

    Доколкото знам единствено Ерато ще ти предложат чугунени плочи за Виадруса, които подобряват топлообмена и повишават КПД. Ей я горелката в действие:


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #7

    Re:Избор на горелка за пилети

    Благодаря ти за отговора, и за снимката, освен ерато и други фирми монтират разни плочи или елементи с цел повишаване на КПД. На комшията една софийска фирма на същия котел е монтирала горелка фероли, като на горната вратичка е поставила един отражател т.е една метална плоча която не позволява топлината направо да бяга през комина. Въпреки че той е доволен и е нямал проблеми, аз все си миля че тази на ерато IV e по-добра поне на мен на външен вид ми изглежда по добре, особено на твоята снимка.
    Някъде четох, че новото поколение на ерато има възможност в зависимост от вида на котела да се определя режима на работа на горелката,(т.е заложено е софтуерно) ти да ли си запознат с това, и да ли за виадрусите го има?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. пелетна горелка
    От warm във форум Отопление
    Отговори: 64
    Последно: 24-09-19, 11:47
  2. ПОМОЩ за избор на ГОРЕЛКА на ПЕЛЕТИ
    От GuGoMaNoV във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 04-07-19, 21:27
  3. Пелетен котел в комплект с горелка
    От Nedelcho D. Nedelchev във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 20-03-15, 23:23
  4. Котел и горелка TORCH
    От Nedelcho D. Nedelchev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 10-12-14, 21:08
  5. Продавам нафтова горелка Ламборджини
    От vanko68 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-08-10, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе