Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34
Like Tree1Одобрявам

Компресори за климатици - цена?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #1

    Компресори за климатици - цена?

    Каква според вас трябва да е цената на компресор за 9,12,18 и 24 ротационен "on-off" на 22,407 или 410 за да има смисъл подмяната?

    П.С. Към администраторите - абе много скачащи, търкалящи се и т.н. пернишки екстри в емотиконите.. Това сериозен сайт не си го позволява!
    Не ви уча, ама тук се очакват мнения от професионалисти...

    За "любознателните" - да, проверявам пазара, защото мисля че могат да дойдат на много по-добра цена от възприетата до момента!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #2

    Re:Компресори за климатици - цена?

    Те винаги са идвали до бг на смешно ниска цена и продавани с 300% печалба. Ако си решил да ставаш Робин Худ в климатичния бизнес - желая ти успех

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #3

    Re:Компресори за климатици - цена?

    Ако поразсъждавам чисто теоретично в цифри ,и то като клиент,мисля,че ако климатика ми 12ка струва 500 лв, бих прежалил едни 200 лв за смяна на компресора + поне 1 г гаранция за това. Оттук излиза,че ако смяната е около 100 лв с фреона,за компресора остават също около 100 лв. В момента най-големите китайчета дървета са 130 лв,от 5 закупени два гръмнаха откъм стъклокерамичните изолатори под клемите.
    Тошиба или Дайкин са над 180-200 лв за фр22 и над 220 за 410.

    P.P - под влиянието на поста на Джони се порових в китайски сайтове и верно се изумих ! Компресор 9ка за 22 се продава за 20 $,а за 410 за 30 $. Условието е да си купиш поне едно пале със стотина броя...

  5. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #4

    Re:Компресори за климатици - цена?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Ако поразсъждавам чисто теоретично в цифри ,и то като клиент,мисля,че ако климатика ми 12ка струва 500 лв, бих прежалил едни 200 лв за смяна на компресора + поне 1 г гаранция за това. Оттук излиза,че ако смяната е около 100 лв с фреона,за компресора остават също около 100 лв. В момента най-големите китайчета дървета са 130 лв,от 5 закупени два гръмнаха откъм стъклокерамичните изолатори под клемите.
    Тошиба или Дайкин са над 180-200 лв за фр22 и над 220 за 410.

    P.P - под влиянието на поста на Джони се порових в китайски сайтове и верно се изумих ! Компресор 9ка за 22 се продава за 20 $,а за 410 за 30 $. Условието е да си купиш поне едно пале със стотина броя...
    Благодаря за наистина професионалните отговори!

    Мисля да направя точно това - да вкарам компресори на нормални цени, но ми трябват мненията на тези, които ги ползват!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #5

    Re:Компресори за климатици - цена?

    Дано не са някакви пръчки само ! Оттам,откъдето купувах тея споменатите дървета,вече крака ми не стъпва. Съдихме се дори ,имам протоколи от независими експертни лаборатории и нищо...
    Те загубиха добър клиент на едро,а аз смених доставчика си.
    Дано при теб не се получи така в стремежа си да докараш нормална цена.

  7. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #6

    Re:Компресори за климатици - цена?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Дано не са някакви пръчки само ! Оттам,откъдето купувах тея споменатите дървета,вече крака ми не стъпва. Съдихме се дори ,имам протоколи от независими експертни лаборатории и нищо...
    Те загубиха добър клиент на едро,а аз смених доставчика си.
    Дано при теб не се получи така в стремежа си да докараш нормална цена.
    Дай очаквани цени, а пък аз ще видя дали мога да ги постигна с количество...

    Знаеш формулата... Трябва да си напълня склада със стока, но ако знам че някой в бизнеса плаща еди колко си за бройка - проблема не е никакъв! Пък и те вода и хляб не искат!

    Въпросът е да стане така, че и ти и клиента да имате интерес от подобни трансформации...

    И говоря само за "on-off"!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #7

    Re:Компресори за климатици - цена?

    Ако за 12ка компресор за фр22 ( или 422) една цена от 100 лв би ми харесала ,по аналогия с цените на самите климатици 9ката компресор би трябвало да е на 80 лв,18ката на 150,а 24ката на 200 лв. За 410 примерно с около 10-20 % нагоре...

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re:Компресори за климатици - цена?

    Тези цени за нови компресори ли са или втора употреба?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #9

    Re:Компресори за климатици - цена?


    Нови,разбира се...Откъде ще внасяш с палетата втора употреба ???

  12. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #10

    Re:Компресори за климатици - цена?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Ако за 12ка компресор за фр22 ( или 422) една цена от 100 лв би ми харесала ,по аналогия с цените на самите климатици 9ката компресор би трябвало да е на 80 лв,18ката на 150,а 24ката на 200 лв. За 410 примерно с около 10-20 % нагоре...
    Напълно изчерпателна информация!

    Благодаря ти!
    Сега е ред на пазарлъците с тия китайски мърди, но се говори за марка и за отговорности!
    Поздрави!

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #11

    Re:Компресори за климатици - цена?

    По въпроса с пазаренето - те вече не приемат пазарлъци.просто ти поставят техните условия и дотам! Ако ти изнася - купуваш,ако не ти изнася - няма търговия.
    Преди няколко год исках да климатизирам голям хотел с около 150 малки климатика и 10на големи каналки. Малките бяха 9ки и 12ки. Китаеца посмъртно не поиска да чуе как в един контейнер ще си играе да реди различни модели и мощности...И така не се разбрахме.Пълнят ти един контейнер с един модел и толкова.
    Там има и разни дребни търговци-прекупвачи,ще ти направят каквото искаш,но цената вече няма да е същата...

  14.  
     
  15. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #12

    Re:Компресори за климатици - цена?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    По въпроса с пазаренето - те вече не приемат пазарлъци.просто ти поставят техните условия и дотам! Ако ти изнася - купуваш,ако не ти изнася - няма търговия.
    Преди няколко год исках да климатизирам голям хотел с около 150 малки климатика и 10на големи каналки. Малките бяха 9ки и 12ки. Китаеца посмъртно не поиска да чуе как в един контейнер ще си играе да реди различни модели и мощности...И така не се разбрахме.Пълнят ти един контейнер с един модел и толкова.
    Там има и разни дребни търговци-прекупвачи,ще ти направят каквото искаш,но цената вече няма да е същата...
    Тези неща са ясни..Те вече не си дават зор за нищо!

    Затова е борбата - да се докара нещо на нормална цена!
    Според теб, кой компресор трябва да е "пилотния" в пробива?
    Говорим за мощност и фреон,за да се рентира пълния склад?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #13

    Re:Компресори за климатици - цена?

    12ка за фр 22...Според мен е най-масов като бройка и съответно като евентуални откази вече.Разбира се,би трябвало да се зарежда с някой от заместителите на фр 22. Така че не е лошо ,ако можеш де,да помислиш и за това - внос на фр 422 или 417.То дет сега нещо ги няма,ами и цените почти двойни спрямо другите фреони...

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Компресори за климатици - цена?

    Нямате ли скаип или ICQ ами четите във форума?

  18. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #15

    Re:Компресори за климатици - цена?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Нямате ли скаип или ICQ ами четите във форума?
    Прав си!
    Просто ми трябваше човек, който е наясно със ситуацията в момента в този бизнес...

    Мисля че въпроса е решен и ще последвам съвета ти, да комуникирам директно, а не "онлайн"!
    Поздрави и темата може да се "терминира", ако толкова ти пречи!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 09-05-12, 20:03
  2. Компресори Matsushita
    От babati във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 15-03-12, 18:48
  3. компресори АСС
    От bonchev във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-11, 23:16
  4. Компресори и мощност?
    От luboivanoff във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 06-03-11, 09:32
  5. Взаимозаменяеми компресори за инверторни климатици
    От dindo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 29-03-09, 02:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе