Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By stenly

Nokia 225 - USB Mass Storage проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #1

    Nokia 225 - USB Mass Storage проблем

    Искам да чета/записвам по SD картата на тази Nokia 225 както си е в телефона, през USB порта. При свързване с Windows XP SP3 през USB кабел, на дисплея се показват два избора: "само зареждане" и "масова памет". Компютъра казва, че е намерил ново устройство (още преди да съм дал какъвто и да е избор на телефона) с име "Nokia 225 (RM-1012)" но явно това не е стандартното "mass storage" защото не намира драйвер за него (същото XP SP3 си разпознава всякакви флашки и четци за карти, и си работи с тях безупречно).

    След доста ровене в интернет намерих страницата за съпорт на тая "Нокиа" където пише "COMING SOON". Nokia вече не е това което беше от както Микромеките купиха марката. Оказва се, че на някакви супер китайски телефони вече съвсем легало си лепят надписчето "NOKIA". Процесора май е MTK/MediaTek MT6260, а това RM-1012 не разбрах какво е. Както и да е, до драйвер с който мога да стигна до SD картата посредством USB кабел не успях да се докопам. За бекъп на контакти и съобщения само мога да си мечтая, но щом са сложили в менюто опция "масова памет или само зареждане", би трябвало да има поне това. Някакви идеи?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Nokia 225 - USB Mass Storage проблем

    Пробвай да си дръпнеш Nokia Suite с която ще си правиш бекъп на контактите. В нея мисля, че има вградени драйвери които ще ти позволят да ползваш и Mass Storage. Не бързай да обвиняваш Микромеките за малоумието на старата Нокия
    podredko одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #3

    Отговор: Nokia 225 - USB Mass Storage проблем

    Хрумна ми на мен това ама:
    съвместими устройства - ЦЪК
    Nokia Suite е за повечето телефони със Symbian и S40
    Nokia 225 Software release: Series 30+
    да не говорим че компютъра ми не отговаря на хардуерните изисквания

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Nokia 225 - USB Mass Storage проблем

    Оooo извинявай , бях останал с впечатлението , че е S40. Моя грешка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #5

    Отговор: Nokia 225 - USB Mass Storage проблем

    Това е някаква нова серия MediaTek телефони (тип китайчета), с които M$ може би си въобразяват че ще подобрят продажбите на новите си OS (не виждам как някой ще си купи евтин телефон и после заради него ще си смени компютъра). Така като чета по разни форуми, нито Nokia PC Suite ги вижда, нито се разпознават като стандартно mass storage. Виждат се единствено с Win7 и нагоре - ЦЪК . Менюто му е едно правено-недоправено, а камерата му е със смешно качество, баш като на китайски телефон. Дано хората бързо разберат, че NOKIA вече няма, има само надпис, който нищо не означава.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #6

    Отговор: Nokia 225 - USB Mass Storage проблем

    Цитат Първоначално публикувано от denyo Виж публикацията
    Това е някаква нова серия MediaTek телефони (тип китайчета), с които M$ може би си въобразяват че ще подобрят продажбите на новите си OS (не виждам как някой ще си купи евтин телефон и после заради него ще си смени компютъра). Така като чета по разни форуми, нито Nokia PC Suite ги вижда, нито се разпознават като стандартно mass storage. Виждат се единствено с Win7 и нагоре - ЦЪК . Менюто му е едно правено-недоправено, а камерата му е със смешно качество, баш като на китайски телефон. Дано хората бързо разберат, че NOKIA вече няма, има само надпис, който нищо не означава.
    Не знам какво трябва да се очаква за телефон под 90лв, явно не чудеса, т.е. само говорене общо взето. И, вече нокиа няма, вече са майкрософт :-)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #7

    Отговор: Nokia 225 - USB Mass Storage проблем

    Е, аз все още се надявам чудото "достъп до SD картата през USB кабел" да ми се случи някой ден с този телефон. Странно как дъртия ми mp3 плеър го умее това, а телефон с вгредени приложения за туитър и фейсбук не го може. Едва ли е трудно, просто някаква маркетингова простотия е това.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: Nokia 225 - USB Mass Storage проблем

    Поддръжката на ВинХП приключи още миналата година.

    -----------------------------
    Добавено:
    Но, въпреки това мисля, че има начин. Нямам 225, но имам нокиа 130 - според мен са един дол дренки... Закачих го на едно XPSP3 и уж го разпозна като нокиа 130, обаче не се вижда паметта (микро SD картата). Закачам- откачам - нищо не излиза - само прозорчето за инсталация на драйвер, който естествено не може да намери и инсталира. Нооо, това че не знаеш че имаш нещо, не означава че го нямаш.

    1. разчистих всичко инсталирано за нокиа 130 на USB - използвам USBDeview
    http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html
    това при откачен телефон.

    2. Закачих телефона, като се покаже на него избор за зареждане или карта памет - избирам паметта, но до там, НЕ натискаш десния бутон над който пише "готов".

    3. След това от прозореца за инсталиране на драйвера избираш "Yes, this time only", на следващия прозорец - "Install from a list or....." (Advanced) - долното.

    4. На следващия прозорец избираш пак най долното ( Don't searsh, I will choose....)

    5. В следващия прозорец избираш "Storage volumes" - в следваща стъпка има само една възможност - "Generic volume" i след това Next..... - изкарва ти предупреждение че може би това не е точния драивер и те пита да го инсталира или не - избираш - "ДА" (Yes)

    И след това при мен се появи картата памет в уйндоус менажера (с поредна буква). Натиснеш ли десния бутон на телефона над който на екрана пише "Готов" - изчезва - поне на нокиа 130 е така.
    Този пост е редактиран от Pat; 09-03-15 в 18:42.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    1
    #9

    Отговор: Nokia 225 - USB Mass Storage проблем

    Явно не сте наясно с моделите на Nokia. Nokia 220, 225, 108 и сродните са Series 30. Всичките Нокии, които ние си знаем (без 3310 и чернобелите) са Series 40. Symbian-овите са Series 60. Така, че НЕ са китайски А относно драйверите - няма как да има поддръжка на XP, след като телефона е излязъл след спирането на поддръжката на уина. Работи отлично на Win7, 8, ако щеш и 10... Nokia Suite не се поддържа за S30, но дишайте - Mass Storage го има като опция като ръгнете кабела, така че ако сте на Уин7 нямате проблеми с трансферирането на данни. Ако не засича драйвер - значи просто сте на XP. A Pat е обяснил как става засичане от XP. Така, че няма проблеми. Телефончето е супер

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #10

    Отговор: Nokia 225 - USB Mass Storage проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията

    5. В следващия прозорец избираш "Storage volumes" - в следваща стъпка има само една възможност - "Generic volume"
    Благодаря за отзивчивостта, голяма надежда ми даде. Обаче тук при мен има "Unable to find any drivers for this device". Т.е. на мястото където би трябвало да има "Generic volume". Търсих из нета драйвер за "Generic volume" за XP, но не намерих.

    Много ще се радвам да се появи някой, който наистина е наясно какво се случва с тая "Nokia" 225 с МедиаТек процесор и менюта дето сякаш са правени от 10 различни човека (да речем ОК не е винаги на един и същ клавиш, може би идеята е да не се износва) и на която отзад пише "Microsoft Mobile". Иначе, вярно, не е китайска, пише че е правена във Виетнам което май е още по-зле. Наскоро купих за 2.30лв. ако не се лъжа, четец за SD карти който отлично се справя с тая тежка задача, да видя SD картата под XP. Обаче е тъпо всеки път да вадя картата. С какво е по-добър този нов "стандарт" за mass storage, който XP не разбира?

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Отговор: Nokia 225 - USB Mass Storage проблем

    Някъде не правиш нещо както трябва. Този драйвер си е в самия уйндоус - няма нужда да го търсиш другаде. До прозореца със "Generic volume" не трябва да те пита за никакви драйвери - до там ти му казваш какво ще инсталираш ръчно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #12

    Отговор: Nokia 225 - USB Mass Storage проблем

    Много добре те разбирам, за това имах голяма надежда, но поради някаква причина не се получи. Ще търся възможност да пробвам на друг компютър и операционна как ще е. Може XP-то да е нещо скапано, за това му търсих драйвер. Но не знам кога ще мога, понеже телефона го ползва баща ми на село. Такъв му избрали от мобилния оператор, вероятно е подходящ за стари хора.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Някъде не правиш нещо както трябва.


    Жив и здрав да си Пат, от късмет да не се отървеш!
    Вчера нещо май се бях омагьосал, тежък ден на работа. Пробвах тая вечер отново и стана!
    Да добавя нещо от себе си. Значи, след като по описаната от теб процедура се инсталира "Generic volume" и картата се видя, изкочи още един уизард. Там нещо не успя да види "Generic volume" обаче като му дадох "Готово" на телефона, видя такъв и го инсталира, макар и с някаква грешка. Картата изчезна. Извадих и вкарах кабела без да натискам "Готово". Отново се появи уизард на който приложих повторно процедурата. Този път обаче не се появи втори. За сега картата се вижда без грешка, в дивайс мениджъра в Storage Volumes имам един читаво инсталиран и един с удивителна - явно другото нещо дето се вижда не е за тоя драйвер, но важното е, че като го включа си се вижда картата и не ме пита глупости. Сега моя старец ще може да си слуша музичка на воля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 1tb free storage
    От ichkata във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 28-12-13, 00:36
  2. Mass Effect излезе...
    От DarkRose във форум ИГРИ
    Отговори: 7
    Последно: 05-08-08, 13:49
  3. Gmail - mass forward на ВЕЧЕ получени писма ?
    От CrossBlade във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 03-05-06, 23:14
  4. USB mass storage device проблем
    От glarus във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 12-10-05, 12:18
  5. Проблем с Mass Downloader
    От Tyna във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-02-05, 19:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе