Резултати от 1 до 11 от общо 11

USB mass storage device проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #1

    USB mass storage device проблем

    Имам една флаш карта СОНИ пише, че е. Днес след обед я взех качих и два филма и като я извадих след това постоянно почна да ми прави проблеми т.т изписва ми Please insert disk into a drive моля ви помогнете или ми дайте идея как да се оправи това, ще се побъркам направо..
    Ако някой има по специален софтуер за тях или нещо подобно да казва.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: USB mass storage device проблем

    Гледам че хората мълчат, явно не са се борили достатъчно.
    Е пред мен си лежи едно Сони 1ГБ с подобни симптоми.
    Аз не успях да направя нищо повече по въпроса, върпеки че даже го разглобих. Обаче изчетох доста неща.
    Едно тях е, следното:
    Десен бутон на MyComputer>Manage>DiskManagement - от там на името на Флаш устройството, правиш му нов партишън и го форматираш.
    При мен не стана, но доста хора твърдят че им е помогнало.
    Успех!!!

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re: USB mass storage device проблем

    Мда ама не виж прикачения файл. Не ми дава да създам партишън .. нещо се е бъгнала много зверски. Сега и аз си мисля за разглобяване.

    [attachment deleted by admin]

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: USB mass storage device проблем

    Като го разглобиш, от едната страна, дето е чипа за управление на USB-to има едно животно, стабилизатор на 3.5В, премери да видиш дали там излизат щото ако се е сдухало, няма да подава захранване на паметта и ако е хвръкнало - все едно я няма.
    Лошото е че при мен е читав, ама нататък не съм мерил, че ми писна. Ама ще го боря де.
    Иначе досущ същите са симтомите, един приятел ми го хариза, и той с обяснението - от офиса го занесох в къщи, копирах едни филми и после не работеше
    Интересно е че на Флашката пише 4GB, а чипа който е за управление на паметта поддържа 4 ама МегаБИТА, демек излиза че би трябвало да е 512КБайта таз памет.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #5

    Re: USB mass storage device проблем

    Явно Sony имат този проблем, защото при мен имам едно такова 8GB устройство за ремонт. В един форум намерих* това :
    Here's how to do it on WinXP:

    1. Unplug the Microvault

    2. Download the following file...
    http://tech.prolific.com.tw/visitor...sp?fid=27979548

    http://www.stormblue.co.kr/download/EzRecover.exe

    This is the Prolific "PL-2515 USB 2.0 Portable USB Flash Controller EZRecovery Tool" There are other files on this site, but this is the one that fixes the problem.

    3. Run the file and install the software (note this also installs the drivers that allow the 'Dead' microvault to be recognised as a 'security device'.

    4. Plug in the microvault. (XP recognises it as a security device and installs the appropriate drivers)

    5. Run the Ez-Recover program. (it should then recognise the size of your device, though it will think it is a 'prolific' one.

    6.Ensure that you are prepared for the machine to RESET itself before you Hit the 'Recover button'.

    7. Whilst the machine reboots, un-plug the microvault

    8. When the machine is up and running, insert the microvault. (the machine should recognise it as a USB device and will load the USB drivers, as normal). In my case the original data was also left intact!

    [size=14px]Обаче при мен това не стна.[/size]
    Така че решение на въпроса се търси!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: USB mass storage device проблем

    Пробвай да я форматнеш на апарата ( мисля че има такава функция )
    ако пак ти даде проблем и е гаранционна - знаеш какво да направиш

    иначе колегата ми си купи Sandisk и от тогава казва че няма проблеми

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Re: USB mass storage device проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Пробвай да я форматнеш на апарата ( мисля че има такава функция )
    ако пак ти даде проблем и е гаранционна - знаеш какво да направиш

    иначе колегата ми си купи Sandisk и от тогава казва че няма проблеми
    какъв апарат тя е сие интегре със контролера т.е. е усб фласх дриже или не знам точно как се води. Гаранция - францияя, купена е от китай и се сети дали нещо дават тия там

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: USB mass storage device проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Пробвай да я форматнеш на апарата ( мисля че има такава функция )...
    Mr.TECHNO, избягвам да се заяждам във форуми, ама да се напиеш още на обяд - не е хубава работа, дори и да има повод човек, ако ли пък
    причина за постинга ти не е алкохола, тогава
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    иначе колегата ми си купи Sandisk и от тогава казва че няма проблеми
    помоли безпроблемният ти колега да ти купи едни очила, или да ти свали разделителната способност на монитора, щото явно ти бягат буквите.
    Говорим и нищим тук явно едни и същи модели еФтини китайски USB FLASH памети, ти - чел, недочел, разбрал недоразбрал си седнал да ръсиш мозък.
    ----------------------------------
    @glarus:
    утре ще ида при един приятел дето има поялник за топъл въздух, да понагреем системката, може пък нещо спойките да са дефектни, щото като ги гледам - все едно
    ученик 3-ти клас, първият срок ги е правил. Дано да стане.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #9

    Re: USB mass storage device проблем

    Така и аз разглобих машинката Сони Micro Vault 2.0 8G. USB flash контролерът ми е на фирмата iCreate i5062-ZD, a стабилизаторчето е ET5201C-3.3V SOT89. Ами указа се че при мен е заминал стабилизатора, т.е в изхода му липсват тези 3.3V, при напрежение на входа 5V.

    Това води до друг въпрос с какво може да се смени този стабилизатор, което да е налично на нашият пазар?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: USB mass storage device проблем



    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Mr.TECHNO, избягвам да се заяждам във форуми, ама да се напиеш още на обяд - не е хубава работа, дори и да има повод човек, ако ли пък
    причина за постинга ти не е алкохола, тогавапомоли безпроблемният ти колега да ти купи едни очила, или да ти свали разделителната способност на монитора, щото явно ти бягат буквите.
    Говорим и нищим тук* явно едни и същи модели еФтини китайски USB FLASH памети, ти - чел, недочел, разбрал недоразбрал си седнал да ръсиш мозък.
    ----------------------------------
    @Black Adder, така написано "флаш карта СОНИ" определено разбирам че не е USB flash* а карта за фотоапарат!!!
    по въпроса за пиенето - пия само вечер , никога през деня .
    Както и да е благодаря за разясненията - ще ги имам в предвид . ( особено за очилата )

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #11

    Re: USB mass storage device проблем

    http://www.futurel.bg/index.php

    ICA-FS8853-33CL LDO +3.3V 0.3A SOT89, FTS

    Това виждам, че имат на склад

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Nokia 225 - USB Mass Storage проблем
    От denyo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 11
    Последно: 02-04-15, 10:15
  2. The device, \Device\Harddisk0\D, has a bad block.
    От Rick във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-10, 19:18
  3. Mass Effect излезе...
    От DarkRose във форум ИГРИ
    Отговори: 7
    Последно: 05-08-08, 13:49
  4. "Device manager fails to load" проблем при WINXP?
    От g_velev във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 31-03-05, 11:45
  5. Проблем с Mass Downloader
    От Tyna във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-02-05, 19:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе