Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree1Одобрявам

Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    141
    #1

    Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Здравейте.
    Тези дни ще купувам телевизор и съм се спрял на следните 4 модела
    :

    http://www.technopolis.bg/b2c/details/16034/P11090104/Televizor-SONY-KDL-42W829-3D-LED


    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...40H6670-3D-LED

    http://www.technopolis.bg/b2c/details/15217/P11090104/Televizor-LG-42LB671V-3D-LED


    http://www.technopolis.bg/b2c/details/15430/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-42AS650-3D-LED


    Бюджета ми до 1400 лв, отворен съм и за другите предложения.
    Държа телевизора да е LED, ще се гледа цифрова кабелна телевизия с HD канали и HD и 3D филми.
    Благодаря Ви за отделеното време.
    Този пост е редактиран от joni81; 13-06-14 в 13:04.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    6
    #2

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Защо не помислиш и за Филипс. Смятам че в качество на образа за момента предават най-добре. Ето този модел примерно:
    Видях го на промо в Зора за 1498 лв с 5 годишна гаранция

    ТВ LED LCD Philips 42PFS7109



    • Вид: LED LCD
    • Размер на екрана (inch): 42
    • Размер на екрана (см): 107
    • Резолюция: 1920X1080 FULL HD
    • 3D технология: Да
    • Цифров тунер: DVB-T/C/S MPEG4
    • Wi-Fi: Вграден
    • 600Hz PMR
    • Micro Dimming Pro
    • Pixel Precise HD
    • Ambilight-двустранен
    • Dual Core-процесор
    • 1.1 sound system
    • Keyboard RC
    • Passive 3D, 4x goggles


    Амбилайта е уникално красива гледка особено на тъмно
    Този пост е редактиран от Nerazur5; 13-06-14 в 15:31.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #3

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Здравейте и аз от известно време се оглеждам, та понеже днес най-накрая спазарих стария телевизор, ще трябва довечера да купя по-нов.
    След ровене по сайтове се спрях май на същите модели, посочени по-горе (още повече в момента имат и удължена гаранция 5 години):
    PANASONIC TX-42AS650
    SONY KDL-42W829
    PANASONIC TX-42AS650
    LG 42LB671V

    LG ми беше фаворит като есктри, цена, промоция и т.н. но изглежда има някакви проблеми с качеството на картината. Та ако може някой от разбиращите във форума да класира моделите, кой с какво превъзхожда другите ? До момента бях със Сони, на който единственият проблем е, че не може да възпоизвежда много формати на филми та използвах DLNA за тази цел.
    Благодаря предварително.

  5. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #4

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Според мен, фаворита трябва да ти е Panasonic 42AS650.
    Sony-то не е със 100Hz панел, иначе не е лош модел.

    Бих избягвал LG, точно заради масовите проблеми с качеството на картината.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    2
    #5

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Цитат Първоначално публикувано от joni81 Виж публикацията
    Здравейте.
    Тези дни ще купувам телевизор и съм се спрял на следните 4 модела
    :

    http://www.technopolis.bg/b2c/details/16034/P11090104/Televizor-SONY-KDL-42W829-3D-LED


    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...40H6670-3D-LED

    http://www.technopolis.bg/b2c/details/15217/P11090104/Televizor-LG-42LB671V-3D-LED


    http://www.technopolis.bg/b2c/details/15430/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-42AS650-3D-LED


    Бюджета ми до 1400 лв, отворен съм и за другите предложения.
    Държа телевизора да е LED, ще се гледа цифрова кабелна телевизия с HD канали и HD и 3D филми.
    Благодаря Ви за отделеното време.
    Аз съм в подобна дилема, така че ще се радвам да споделиш кой ТВ избра
    Аз се колебая между TX-42AS650 и LG 4LB730V

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    7
    #6

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Здравейте,
    и аз се колебая за PANASONIC TX-42AS650
    с молба за мнения?

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #7

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    От темата за Panasonic:

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post684369

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    7
    #8

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Здравейте!
    Дайте мнение за телевизор 40/42 инча за около 1000лв. или малко над тая сума.
    Спрял съм се на марките LG и Samsung
    Примерно този LG 42LB730V
    Дайте мнения и отзиви за избора ми и препоръчайте някой Samsung, а защо не и някоя друга марка.

    ПП. Май предпочитам Samsung пред LG и съм се спрял на следните:
    http://www.technomarket.bg/products/...ung-ue-40h6500
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...40H6400-3D-LED
    Този пост е редактиран от bor1968; 03-09-14 в 21:22.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #9

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Здравейте,
    Моето мнение е че LG предлагат най-добро съотношение функционалност-цена. Аз се спрях на модела 42LB671V. Макар да се сблъсках с дефектна матрица за която описвам тук: LINK
    моето мнение е че следните моменти не са за подценяване при LG и по-конкретно средния клас като 670/671.
    1. IPS матрица - ред предимства пред останалите, като много точно пресъздаване на цветовете, доста широк ъгъл на гледане при който се запазва това точно пресъздаване, не на последно място начина по който реагира "мъртъв" пиксел, а именно остава черен, а не променя цвета си или да остава бял, което е доста по дразнещо и се забелязва повече. Е има и недостатъци, като малко по малко бързодействие, но това при 100 херцова матрица с които са оборудвани тези телевизори, доколкото успях да се информирам, не е проблем според мен.
    2. Така наречената бордлес (без рамка на панела) прави телевизора много елегантен и при гледане на 3Д усещането е много приятно, понеже не се вижда (на тъмно) отражение на светлина от екрана в заобикалящ борд. Аз лично останах с усещането че филма се проектира във въздуха...с две думи нама рамка, която създава усещане за ограничаване на картината. От друга страна матрицата е по-незащитена особено по ръбовете, но всичко крие своите плюсове и минуси.
    3. Лично на мен много ми допадна работата с операционната система. Недостатък е че е малко забавена реакцията, но с това се свиква. Тук никой не споменава колко ядра има процесора и на каква тактова честота са, така че лично аз не бях с очаквания да работя като с компютър. Имам впечатления и от няколко други ТВ-та сред които и Сони и Тошиба и не бях възхитен от тяхното бързодействие, макар и без ОС. Не мога да цитирам точни модели.
    4. От четене по форуми стигнах до извода, че Самсунг, Сони и Тошиба имат много по-малко заложени кодеци, разбира се това може би се коригира с ъпдейти...а и по отношение на субтитрите отново LG поддържал най-много формати. Не мога да цитирам какви, пусках txt, srt и sub и работеха. Недостатък е че всеки път трябва да смените кодовата таблица при стартиране на нов филм иначе тръгват на маймуница. Още нещо - ако гледате филм директно от харда на компютъра свързан в мрежа не се зареждат субтитри,поне аз не упях да подкарам, иначе от флашка или хард включени в тв-то няма проблеми.
    5. Пасивна 3Д технология, която не изморява и не виждате трепкане както при Самсунг например. Лично на мен след 2-рата минута с активните очила на Самсунг започва да ми се вие свят и да ми се гади. На жена ми също. На детето не бих сложил активни очила. Пробвайте ги първо и тогава купувайте активен 3Д. С пасивната няма проблеми. Гледах Сони 49-ка (не знам модела), 3Д-то е с много по ограничен страничен ъгъл отколкото при LG LB671. LG има много добро 3Д и страхотна конверсия от 2Д в 3Д. Лично аз се впечатлих след като преминах в режим на ръчна настройка на 3Д-то. За истинските 3Д филми няма никава забележка.
    6. Екстрите като Dual View, WiDi, Local Dimming и магиите за подобряване на изображението са добре дошли. Magic remote е страхотно. Видях че и Самсунг го имат, така че едва ли е уникална екстра, но е много удобно. За Сони не знам да имат, но пък на всеки Смарт може да се включи клавиатура и мишка (безжични) ако не ви е удобно с Magic remote.
    7. Наличие на сателитен тунер. За жалост не може да се ползва с Булсатком, но за феновете на футбола е страхотно, че могат да си вържат чинийка и да си гледат ал-джазирите и т.н.
    8. Не на последно място е и звукът. От четене в нета се бях подготвил, купувайки среден клас ТВ да не разчитам на особено добър звук. Следс като чух как се справя lb671 се учудих. Звукът е с добра динамика, има отчетлив бас, и с високите честоти се справя добре, е като за телевизор разбира се. Който иска повече - външен сауд бар. За ТВ обаче звука е супер, най-вече ако си пуснеш еквалайзера и го нагласиш както трябва.
    9. Дизайн - може би най субективната част...на мен ми допада много липсата на рамка, красивите и дискретни странични стойки(крачета), по принцип не харесвам онези кръгли, квадратни, стъклени и т.н. големи средни стойки. Изчистен от всякакви детайли...елегантен.
    Това са нещата които ме накараха да се спра на LG и на конкретния модел.
    И накрая ако мога да си намеря с добре работеща матрица ще е супер .
    Относно проблема с подсветката и по-тъмните ъгли, да, има затъмняване в ъглите, но моите впечатления са, че го има и на Сони и на Самсунг. Тези модели (не мога да ги цитирам) които разглеждах в ценовата категория до 1200 лв. всички с директна лед подсветка имаха този проблем. На мен лично не ми прави впечатление когато гледам телевизия или филм. Донякъде с този проблем се справя и локалното затъмняване. На по-взискателните клиенти това вероятно ще им прави впечатление, най вече ако се гледа футбол. Но, ако аз гледах футбол това нямаше да ми развали удоволствието от гледането. За да съм честен, ако не бях прочел за проблема, нямаше да му обърна внимание.
    Ако се спрете на 42LB671 бъдете нащрек за проблема с матрицата, който съм описал. Моля пишете за Вашите впечатления и за направения избор.
    Успех!
    Този пост е редактиран от detronik; 06-09-14 в 22:19.
    mazev одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    7
    #10

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    detronik, благодаря за подробното описаните впечатления.
    Аз също първоначално се бях насочил към LG-то, но в последствие като се поразрових, чета доста мнения за проблеми с LG. Някой бе написал, че като си занесъл LG-то за ремонт и имало доста от марката в сервиза и коментара на телевизионния техник не бил ласкав за тях.
    Затова в последствие като, че се преориентирам към
    Самсунг.
    Ще помисля още известно време преди да взема нещо.
    А през това време всяко мнение ще е добре дошло и се надявам да ми помогнете в избора.


  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #11

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Здравейте отново,
    Днес ходих в ТП да поразгледам какво се предлага и в ценовия диапазон до 1400 попаднах на вече коментираните:
    Сони KDL-42W829;
    Панасоник TX-L42ET60E;
    Панасоник TX-42AS650.
    В интерес на истината пуснато беше само Сони-то и набрах впечатления за него. Понеже нямам с какво друго да сравня ще го направя спрямо LG 42LB671 до който имах възмпожност да се докосна за малко. На първо място много добро изображение на Сони в 2Д режим. Конрастно, остро и с добро пресъздаване на цветовете. При LG картината е малко по-мека. На мен и двата варианта ми харесват. При 3Д обаче Сони определено отстъпва доооста назад пред LG-то. Първо, при LG дори телевизора да е под или над нивото на очите 3D изображението е добро. При Сони задължително трябва да гледаш на нивото на екрана, за да не се размазва 3Д изображението. С две думи вертикалния ъгъл на Сони е много по-ограничен от този на LG. Второ, Сони-то няма настройки на 3Д картината, като дълбочина, ъгъл на подаване на двете части на 3Д изображенията, ръчна настойка. Не става и конверсията от 2Д в 3Д. Трябва да призная че LG са се справили мнооого добре в това отношение. В LG-то 2Д изображенията в 3Д режим са многопластови и си с усещане за 3Д почти близко до реалното 3Д. Относно очилата на Сони, да, те са с много добър дизайн, удобни и не затъмняват много. При LG не са се старали много с очилата, но те така или иначе са евтини и който иска може да си ги смени. Сони нямат Magic remote control, а то според мен е доста удобно. Всъщност При Сони може да си купиш някакво дистанционно с тъчпад, което май никак не се доближава до Magic remote. При LG може да се включи клавиатура и мишка. При Сони може само мишка. И при двата може да се управлява със смартфон.
    Относно начина на организация на менютата и бързодействие при боравене с тях, Очаквах от Сони повече. Истина е че LG-то е малко тромаво и се бави, но и Сони го прави. Вярно няма ги цветните точици, които се гонят при LG, но пък натискаш битона, ТВ-то реагира и после за малко замръзва и после пак продължава. При това положение май е по-добре да се гонят цветните точици, поне знаеш че прави нещо. Интересно ми беше как е звука, но така и не можах да го чуя при Сони-то. Нямаха тест на звука. Дизайна е добър, макар да не харесвам този тип стойка, това си е мой проблем Все пак аз лично много повече харесвам bordless дизайна на LG. Приложенията които предлага Сони в смарт склада са много повече и разнообразни спрямо LG, но да не забравяме че LG Store работи едва от няколко месеца. Преминаването от меню в меню при Сони е плавно, но стандартно. Няма усешане за допир до нещо "живо". Плъзга се наляво, надясно... При LG работата е съвсем друга. Оставаш с усещането, че екрана е жив, има ефект на ластика, атрактивно преминаване от меню в меню, чувстваш че работиш с ОС от ново поколение. Само да беше малко по-бързичък...но няма пълно щастие. Сони няма WiDi, не открих функция връщане назад, няма dual view - минус за геймърите.
    За панасониците само мога да кажа, че дизайна е по-дървен от LG и Sony. Не може да се вкючи мишка, може да се включи клавиатура. Прочетох отгоре-отгоре инструкциите за експлоатация на понасониците и останах с убеждението, че ще са ми необходими месеци да свикна с всичко което може да се прави на ТВ-то и то само с дистанционното...всичко изглежда много сложно. Въпреки това има всякакви настройки, които може да прави потребителя. При LG потребителя няма достъп до голяма част от това което позволява панасоник. За Сони не мога да кажа. Нямам впечатления от смарт функционалността на панасониците. Не намерих и нищо по въпроса в ревютата. Интересно ми е как би работил с youtube, дали има панасоник стор или нещо от рода...ако някой знае нека сподели. Накрая: Панасоник е с матрица LG, Sony е с някаква тайванска, както се изрази консултанта от Сони. И нямаше как да не тествам изложената бройка на LG 42LB670...нищо изненадващо, проблема със залепването на изображението го имаше.
    Така като си чета мнението...звуча като рекламен агент на LG. За жалост нямам LG телевизор и все още не зная какъв да си взема.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #12

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Пич,твоят телевизор още не е измислен...........

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #13

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Абе той е измислен, ама е недомислен. Аз затова си ги купих и ако нямаше проблем нямаше да го върна.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    16
    #14

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Моля за мнение за телевизор Филипс 40PUS6809/12
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-09-14 в 12:11.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,482
    #15

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Спрял си се на стартово ниво Ultra HD модел, който е силно орязан. А темата е за 3D....
    PUS6809 е едно ниво надолу под PUS7809. Също като PUS7809, PUS6809 използва Edge LED подсветка(в долната част), но този път със стандартен Micro Dimming(софтуерен) за разлика от 7809 който е с Micro Dimming Pro - не че има голяма разлика. Видеопанелът е матов VA 50Hz на Innolux (с активно 3D) който има 3-4 пъти по-висок контраст за разлика от този на PUS7809 който ползва IPS.
    Philips 6800 series 40PUS6809/12 - Ултратънък Smart 4K Ultra HD LED телевизор
    ако ще го ползваш за гледане на 3D и 2D видео в HD, SD резолюция - няма проблем, но е неподходящ за UltraHD сигнал - заради интерфейса.
    Има 3 броя HDMI 1.4 които го ограничават до 2160p с 24 Hz, 25 Hz и 30 Hz.

    Минуси
    No HDMI 2.0
    No HEVC
    HDMI 1.4 support4К only (24Hz, 25Hz, 30Hz).
    Software flaws.
    Poor audio quality.
    Lack of UHD sources. The definition is under-exploited (by default really attributable to the TV).
    Glossy screen sensitive to glare.
    Resolution of 2 divided by the 3D image.
    Shadows bites, loss of detail.
    50Hz panel
    Ето ти едно ревю на 55PUS7809
    http://www.digitalversus.com/tv-tele...ml#full-review
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-09-14 в 12:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на телевизор над 40 инча
    От givan във форум Телевизори
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-14, 12:17
  2. Избор на 39 инча телевизор
    От PinkPanther във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 26-06-13, 22:53
  3. Избор на телевизор 40 -42 инча ?
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-01-13, 17:52
  4. Избор на телевизор 40 -42 инча ?
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-11-12, 17:31
  5. Избор на телевизор 40 инча
    От novkov във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 13-10-11, 17:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе