Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20
Like Tree1Одобрявам

Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #16

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Здравейте,
    Виждам, че няма активност по темата, но да не отварям нова такава, бих искал да получа повече мнения за тези два телевизора:

    Sony KDL-42W829B

    Panasonic TX-42AS750E

    Държа на пасивна 3Д технология, затова не разглеждам Самсунг. LG също отпада с оглед проблемите, които имах с тях. Филипс също отпадна.
    При мен какви са приоритетите:
    1. Качество на изображението (цветово пресъздаване/рязкост/контраст/да не маже при бързи движения/подсветка).
    2. Добро 3Д, че аз лично съм фен на 3Д-то - кой е с по-добър вертикален ъгъл на гледане на 3Д (тук ако може някой да съпостави с LB671 или подобните на LG, че там 3д-то много ми допадна). Относно 3д-то LG-то можеше да използва няколко "формата" 3д - SBS, Up-Dowun и още 3-4, които не са ми известни, но дали при Сони и Панасоник се поддържат тези неща?
    3. Кой поддържа повече формати за филми и субтитри на вградения плеър? Имат ли настройка на размера на субтиртите, енкодинги, цвят и т.н. LG например няма тъмен кант около буквата и когато фона е бял и субтитрите са бели те не се четат. Държа на плеъра, понеже вкъщи гледаме доста филми, та в тази връзка и наличие на DLNA и как се справят с работата от сървъра (ако някой има впечатлрния де).
    4. Смарт функционалност.
    Тук най-много ще се ползва youtube, vbox, браузъра за новини и това е като цяло. Ако има уеб музикални приложения е предимство.
    5. С кой ТВ се борави по-лесно като цяло. Панасоник идва с тъч дистанционно, Сони предлагат отделно. Сони казаха че може да се включи мишка, но не може клавиатура. Не знам дали има блутут.
    Панасоник има блутут и пише че може да се свърже клавиатура / мишка, а дали може и по USB или само по BT?
    6. Качество на изработката / тип на матрицата / бъгове и други проблеми. За Сони разбрах, че е на Acer матрицата(дали е така и по каква технология е). Панасоник пишат, че е IPS.

    Други разлики, които аз забелязах (или не мога да открия):
    - Сат. тунер - Панасоник-да, Сони-не
    - Локално затъмняване - Панасоник - не, Сони - ??? (не знам с каква подсветка е edge или direct)?
    - Бързодействие / процесор / рам памет ?

    А и може би най-важното, ползвам Булсатком, като сега съм със стар приемник, но ще го сменям с нов HD. Имам познат в Булсат, който каза, че ще ми запази от по-добрите приемници, че имало и смотани, та смятам да пробвам с HD приемника на Bulsat и ако не ми хареса може да сменя и оператора. Тук може варненци да препоръчат някой кабелен, ако има читав във Варна.

    Това е за което се сещам. Моля, кажете вие кой телевизор бихте предпочели и защо.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #17

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Панасоник, но може да погледнеш и AS650.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #18

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Аз първо него гледах, но четох, че има проблеми със субтитрите, накъсвал звука и т. н. та затова реших, че може 75о да е по-читав.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #19

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    Няма гаранция, че по-къпото е по-хубаво.
    Тествай ги на място (AS650 и AS750), като си мисля, че 750 има в повече DVB-S2 тунер. Не вярвам да има някаква разлика в управлението (по-скоро липсата на такова) на субтитрите.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    13
    #20

    Отговор: Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?

    [QUOTE=detronik;697876]Здравейте,
    Виждам, че няма активност по темата, но да не отварям нова такава, бих искал да получа повече мнения за тези два телевизора:

    Sony KDL-42W829B

    Panasonic TX-42AS750E

    ...................................................
    Detronik,
    ако не е тайна какво избра?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Помощ при избор на телевизор над 40 инча
    От givan във форум Телевизори
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-14, 12:17
  2. Избор на 39 инча телевизор
    От PinkPanther във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 26-06-13, 22:53
  3. Избор на телевизор 40 -42 инча ?
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-01-13, 17:52
  4. Избор на телевизор 40 -42 инча ?
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-11-12, 17:31
  5. Избор на телевизор 40 инча
    От novkov във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 13-10-11, 17:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе