Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35
Like Tree3Одобрявам

Избор на сапунерка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #1

    Избор на сапунерка

    Както личи от заглавието търся сапунерка за жена ми лесна за употреба, лека, що годе тънка /предната беше Canon ixus 50/ и до 250лв. Разгледах IXUSите / излезлите след 150 със стабилизатор/, но малко ме дразни че нямат Бг.меню.
    Нещо друго в този ценови сегмент ще ми препоръчате ли, или направо да вземам конкретен модел от серията Ixus, че и аз не съм голям спец.
    пп Колко голяма ще е разликата ако и взема едно lenovo s850 вместо фотоапарат, или няма място за сравнение?

    Благодаря ви
    Този пост е редактиран от yoyo1; 09-10-14 в 05:45.

  2.  
     
  3. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #2

    Отговор: Избор на сапунерка

    Аз все още не съм виждал телефон от класа на това Леново, чиито снимки поне малко да се доближават до тези на IXUS.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #3

    Отговор: Избор на сапунерка


  5. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #4

    Отговор: Избор на сапунерка

    За мен IXUS-а е добър избор. Например този - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IXUS-265-BLACK

    С отстъпката ще се вместиш точно в бюджета.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #5

    Отговор: Избор на сапунерка

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija Виж публикацията
    Аз все още не съм виждал телефон от класа на това Леново, чиито снимки поне малко да се доближават до тези на IXUS.
    Пробвам 2в1

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    За мен IXUS-а е добър избор. Например този - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IXUS-265-BLACK

    С отстъпката ще се вместиш точно в бюджета.
    Май пак ще е IXUS. Може ли да ми кажеш има ли голяма разлика от IXUS 150 и IXUS 265 / с две думи и без термини/

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    С тази пластмаса няма да доживее Нова година.

    пп нещо размених реда на постовете и не мога да го оправя.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: Избор на сапунерка

    Като изключиш няклкото модела камерофони, реално няма как да сравняваш апарат с телефон, дори само заради оптичното увеличение. Така, че ако искаш що годе добри снимки ти трябва нещо в оптичен зуум. Снимките от телефон стават колкото да запечаташ нещо на бързо и в идеални условия (да си на 2, 3 метра от човека).
    Като изключим ixus на канон, другите добри апарати от този тип са на панасоник.

    П.С. относно пластмасата, апарата трябва да се пази много. Ако го изтървеш пластмасата ще ти е най-малкия проблем [emoji2]

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #7

    Отговор: Избор на сапунерка

    Цитат Първоначално публикувано от yoyo1 Виж публикацията
    Май пак ще е IXUS. Може ли да ми кажеш има ли голяма разлика от IXUS 150 и IXUS 265 / с две думи и без термини/
    Това което ще те заинтересува:
    Увеличение - 8x оптично срещу 12x за 265-цата (можеш да приближаваш повече).
    Видео - 720p/25fps срещу 1080p/30fps (по-качествено видеозаснемане с по-висока резолюция).

    Отделно светочувствителността му е по-висока и дисплеят му е малко по-голям и с по-висока резолюция.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Отговор: Избор на сапунерка


  11. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #9

    Отговор: Избор на сапунерка

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Като изключиш няклкото модела камерофони, реално няма как да сравняваш апарат с телефон, дори само заради оптичното увеличение. Така, че ако искаш що годе добри снимки ти трябва нещо в оптичен зуум. Снимките от телефон стават колкото да запечаташ нещо на бързо и в идеални условия (да си на 2, 3 метра от човека).
    Като изключим ixus на канон, другите добри апарати от този тип са на панасоник.

    П.С. относно пластмасата, апарата трябва да се пази много. Ако го изтървеш пластмасата ще ти е най-малкия проблем [emoji2]
    Към Панасоник съм резервиран много. През годините които ползвахме Ixus-а около нас си "отидоха " 3 броя Панасоника

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    Това което ще те заинтересува:
    Увеличение - 8x оптично срещу 12x за 265-цата (можеш да приближаваш повече).
    Видео - 720p/25fps срещу 1080p/30fps (по-качествено видеозаснемане с по-висока резолюция).

    Отделно светочувствителността му е по-висока и дисплеят му е малко по-голям и с по-висока резолюция.
    Явно ще е 265, но много ме е яд защо не слагат Бг. меню.

    Благодаря ви на всички.

    пп каква карта да купя, че старата ще е малка ? Примерно 10клас 8/16гб.
    Този пост е редактиран от yoyo1; 11-10-14 в 02:09.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Отговор: Избор на сапунерка

    Цитат Първоначално публикувано от yoyo1 Виж публикацията
    Към Панасоник съм резервиран много. През годините които ползвахме Ixus-а около нас си "отидоха " 3 броя Панасоника



    Явно ще е 265, но много ме е яд защо не слагат Бг. меню.

    Благодаря ви на всички.

    пп каква карта да купя, че старата ще е малка ? Примерно 10клас 8/16гб.
    Какво значи че са си отишли 3 панасоника?
    Аз имам панасоник на 2 години и съм много доволен. Между другото избирах точно межди IXUS и него и не съжалявам за избора си [emoji2]
    Та софтуерно или от към електроника, не виждам как може апарат на панасоник да замине(канон не си правят сами електрониката). Ако става въпрос за физическа повреда, както казах по-горе, малък е шанса апарат да оцелее при изпускане, ако ще да му е титаниев корпуса, ако се изпусне с отворен обектив, щетите клонят към 100%

    Относно картата. Ако сега трябва да взимам бих взел 32ГБ клас 10. Сегашната ми е 16гб и в пълна на горе.
    30 минутно видео на панасоника е 1,5 гб.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Отговор: Избор на сапунерка

    Виж и това http://snapsort.com/compare/Canon-IX...onic-Lumix-SZ8

    Технически предимствата принципно са за канона ама...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #12

    Отговор: Избор на сапунерка

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Какво значи че са си отишли 3 панасоника?
    Двата панасоника хванаха една и съща болест. Някакви вертикални черти при снимане / или ивици/. Може самата партида да е била нещо кофти /и двата бяха един и същ модел/, но като видиш нещо такова ти се набива в главата и край.
    До преди година си пийвах сливова ракия до като се запознах с един пич, който ми каза че сливовата имала кофти дъх. От тогава да съм пил един-два пъти.

    пп преди карах с карта 512мб сега с 32гб. а след време...

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Отговор: Избор на сапунерка

    Цитат Първоначално публикувано от yoyo1 Виж публикацията
    Двата панасоника хванаха една и съща болест. Някакви вертикални черти при снимане / или ивици/. Може самата партида да е била нещо кофти /и двата бяха един и същ модел/, но като видиш нещо такова ти се набива в главата и край.
    До преди година си пийвах сливова ракия до като се запознах с един пич, който ми каза че сливовата имала кофти дъх. От тогава да съм пил един-два пъти.

    пп преди карах с карта 512мб сега с 32гб. а след време...
    Ако е фабричен дефект. Трябва или да ти го сменят или да го ремонтират. Ако е повреда пак същото в рамките на гаранцията. Ако проблема е софтуерен, се оправя с ъпдеит на фирмуера...
    Няма гаранция, че канона не може да му се случи подобно нещо. Общо взето апарат се избира по спецификации и начина по които снима. За всичко останало разчиташ на гаранцията...

    П.С. както казах моя панасоник за 30 мин видео харчи 1.5гб. 1 снимка на 16мп е около 6 мб. С 512мб много трудна работа [emoji2]

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #14

    Отговор: Избор на сапунерка

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Ако става въпрос за физическа повреда, както казах по-горе, малък е шанса апарат да оцелее при изпускане, ако ще да му е титаниев корпуса, ако се изпусне с отворен обектив, щетите клонят към 100%
    Преди 4г. Sony DSC-H10 падна от около метър височина върху теракот с отворен обектив и светкавица. Нищо не пострада от падането, само се счупиха щифтчетата на страничната капачка на AV и USB кабела . Месец Април тази година падна върху асфалт от около 50-60см. височина в изключено състояние, съвсем леко се ожули единия ъгъл на апарата . До ден днешен вече повече от 8г. си работи и прави доста прилични снимки. Но корпусът му е от много качествена и солидна пластмаса, като тези на DSLR апаратите и е произведен в Япония. Та, не всички апарати биха се споминали след падане върху твърда повърхност.

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #15

    Отговор: Избор на сапунерка

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Преди 4г. Sony DSC-H10 падна от около метър височина върху теракот с отворен обектив и светкавица. Нищо не пострада от падането, само се счупиха щифтчетата на страничната капачка на AV и USB кабела . Месец Април тази година падна върху асфалт от около 50-60см. височина в изключено състояние, съвсем леко се ожули единия ъгъл на апарата . До ден днешен вече повече от 8г. си работи и прави доста прилични снимки. Но корпусът му е от много качествена и солидна пластмаса, като тези на DSLR апаратите и е произведен в Япония. Та, не всички апарати биха се споминали след падане върху твърда повърхност.
    Според мен си късметлия. Ако при падане в работещо съсъстояние(отворен обектив) се удари обектива дали странично или фронтално, в наи добрия случаи ще блокира обектива.
    Когато е затворен е по-защитен, но както казах има толкова много стъклария по апаратите, че няма гаранция.
    Примерно ако падне с дисплея надолу, от метър на плочки, гарнция дисплея ще замине...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на сапунерка с бюджет 330-350 лева
    От dechev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 14-11-13, 17:14
  2. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  3. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:49
  4. Избор на компактен фотоапарат (сапунерка)
    От lightmaster във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 18-04-08, 00:28
  5. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе