Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Избор на компактен фотоапарат (сапунерка)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #1

    Избор на компактен фотоапарат (сапунерка)

    Трябва ми за подарък фотоапарат възможно най-компактен като размери.Да има:
    - 3х оптичен зуум (всички имат като гледам)
    - да е презареждаема батерия (не е задължително)
    - да снима видео 640х480#30 кадъра
    - до 300лв.

    Както казах за подарък е и човека не е наясно с настройки и прочие, да снима прилично на АУТО
    Ако предложите нещо няма да се разсърдя.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #2

    Re: Избор на сапунерка

    Nikon Coolpix L11, Samsung S850, Sony W55

    http://technomarket.bg/products2.php...3&grupaswe=013

  4. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #3

    Re: Избор на сапунерка

    Canon PowerShot A560 + подарък 1GB SD карта - 289.00 лв. с ДДС. Получаваш "бонус" CHDK.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #4

    Re: Избор на сапунерка

    Никона и Канона си заслужават, Сонито ... много са му скъпи картите, пък и още не мога да ги възприема тез фотоапарати, макар че имат модели с оптика на Карл Цайс.
    Самсунга - хич недей се замисля дори за вероятност да го купиш, макар че няма да се ядосваш ти после.....
    Не дай си боже се натъкнеш на Ейч Пи - никога недей дори да си помисляш.
    Пентакс не са лоши но бих предпочел НИКОН или Канон - ще се убедиш когато направиш първите снимки на закрито и сравниш.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #5

    Re: Избор на сапунерка


  7. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #6

    Re: Избор на сапунерка

    Единия от апаратите ми е А510. Снима страхотно за мегапикселите си, но е много бавен.Мисля, че беше с DIGIC I процесор.
    Kакто и да е.
    От изброените Канона и Панасоника не спадат в категорията компактни.Sony-то обаче влиза, че и rechargeable батерия има.
    Samsung S850 също е обемист, S85 е по-малък на пръв поглед.А и са нови модели.
    Други предложения ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #7

    Re: Избор на сапунерка

    Аз пък мисля,че Samsung S850 е може би най-добрият от изброените тук и е компактен размерите му са 104 x 63.6 x 24.8 мм, така, че само на пръв поглед изглежда обемист. По принцип няма спор,че Никон и Канон са лидери, но защо казвам,че Самсунг С850 в случая е по-добър. Ами защото CCD матрицата му е най-голяма - тя е 1/1.8", докато на всички останали е по-малка - 1/2,5", а по-големият сензор означава по-малко шум при снимките. Освен това този Самсунг снима клипове дори на по-голяма резолюция от 640х480(но само на 640х480 е 30 кадъра) и не на последно място - всички останали изброени фотоапарати нямат стабилизатор, а Самсунга има стабилизатор. Вярно,че не е оптичен, а е цифров(Advanced Shake Reduction), но все пак е по-добре от нищо. Забравих да добавя,че С850 ползва 5х оптичен зуум Освен това има възможност и за ръчни настройки, макар,че ти каза, че това не е от значение. И така според мен до 300 лв това е най-доброто пък решението си е твое. Може някъде да излезне и нещо по-добро на промоция.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #8

    Re: Избор на сапунерка

    Не съм специалист наистина, но и аз все се подлъгвам по технически описания. Истината е, че ако вземеш Никон или Канон от същата категория като Самсунг, то първите два ще бъдат по-скъпи.Но.... дори и на хартия да са по - "слаби" изглежда начина по който обработват самата снимка при тях е съвсем различен и това прави огромната разлика при осветеност, контраст, възприемане на цветовете и др. Аз и самсунг си бях купил и Ейч Пи - дървета! Още ме боли душата че тогава не купих малко по-скъп. За панасоника нищо не мога да кажа - баджанака има такъв, но бих го категоризирал повече като средно качество на снимката.
    Разликата си проличава в много от случаите едва като свалиш снимката на компютър. А аз пък съм от тези дето ще побръкнат тук-там филтри, това онова осветеност, нива , пр. през Фотошоп-а за да стане снимката по-годна за вадене, пък и да ми хареса повече и тогава вече наистина правя разлика.
    Сега за твоите нужди - ти си решаваш, само ти си знаеш
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09034747
    Ей тоз олимпус не е зле - http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09027619
    Можеш да го намериш сигурно и на по-ниска цена. Недостатък му е скъпата ХД карта.

    Иначе не знам защо ти трябва презареждаемата батерия - като идеш някъде и ти трябва повечко енергия за повечко снимки и ти се изхаби Ли-лон-а какво правим? Закачаме кабела. А с АА батерии купуваш 2300 мАч 4 батерии със зарядно, може да си вземеш и повечко батерии при нужда и само вадиш старите и слагаш новите - решаваш проблема изцяло. Е, трябват още 20 лв за зарядно плюс батерии, но си струва за идеята. Пък и като се прецакат батериите купуваш само тях, зарядното ще си работи така или иначе. Аз бих дал препоръка да се ръснеш дори 50 лв за бързо зарядно, дето зарежда за 15 мин. батериите , но от теб си зависи.
    Хабер си нямам за какво са ти тез клипове. Какъвто и апарат да вземеш той си остава фотоапарат за снимки и ще остане на светлинни години като качество от това на камерите. Клиповете му ще са размазани и пр. Има нещо което не осъзнаваш - апарата не предлага кой знае какви опции в режим снимане на клипове, макар на хартия да изглежда добре. По същата причина и нито една камера не може да дойде дори близо като качество на снимките до това на фотоапарата, пък била тя и от по-скъпите модели.
    Не те съветвам да избираш само по хартиени характеристики. Иди в техномаркета направи по 2 снимки в режим Ауто с всеки от апаратите и помоли да ти ги свалят на техен монитор, ако въобще се съгласят, - е те тогава ще видиш за какво става въпрос.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #9

    Re: Избор на сапунерка

    Panasonic или Canon в този клас
    Другите има още какво да учат в правенето на фотоапарати.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #10

    Re: Избор на сапунерка

    Samsung поне преди време бяха големи дървета, сега новите модели не знам как са.Но този S850 блазни с по-голмата си матрица.
    ЗА съжаление варианта с пробването в техномаркет не става, а и не знам другаде да ми дадат да ги пробвам (Стара Загора).
    Затова разчитам на мнения от потребители.
    За батериите сте прави, затова и писах, че не е задължително.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #11

    Re: Избор на сапунерка

    Снимано с канон 710:

    [img width=800 height=600]http://fishbg.org/fori/picKLE-cache/Nqkyde%20na%20yug/IMG_3673_1024.jpg[/img]

    [img width=800 height=600]http://fishbg.org/fori/picKLE-cache/Nqkyde%20na%20yug/IMG_3611_1024.jpg[/img]

    [img width=800 height=600]http://images23.snimka.bg/005174710-big.jpg[/img]

    В момента 530ките вадят горедолу такова качество. По снимките не е пипано нищо, освен че са смалени.
    От там насетне се гледат аксесоарите и цените на сторидж картите. Като последното май не е много определящо, защото 4Г карта за 3 седмици обиколки по страната и яко щракане не успях да я напълня и до половината.

  14.  
     
  15. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #12

    Re: Избор на сапунерка

    Цитат Първоначално публикувано от lightmaster
    Трябва ми за подарък фотоапарат възможно най-компактен като размери.Да има:
    - 3х оптичен зуум (всички имат като гледам)
    - да е презареждаема батерия (не е задължително)
    - да снима видео 640х480#30 кадъра
    - до 300лв.

    Както казах за подарък е и човека не е наясно с настройки и прочие, да снима прилично на АУТО
    Ако предложите нещо няма да се разсърдя.
    Онзи ден си взех Nikon Coolpix L16 от Photosynthesis (Sky city), за сапунерка е супер а и в момента е в промоция - 239лв. + подарък 1ГБ карта.

    Ето инфо за фотоапарата:
    http://www.dpreview.com/reviews/spec...ikon_cpl16.asp
    Ето магазина:
    http://www.photosynthesis.bg/?promocat=2

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #13

    Re: Избор на сапунерка

    lightmaster има теми във форума по въпроса за сапунерките.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #14

    Re: Избор на сапунерка

    Теми има, знам как да ползвам търсачката, но моделите се менят постнояно
    Все пак се насочих горе-долу.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #15

    Re: Избор на сапунерка

    OFF Topic !

    Въпреки, че заглавието на темата е красноречиво, си мисля, че не искаш да купиш компактна сапунерка в искинския смисъл на думата . Но пък с разсъжденията си показваш обратното ?!
    Ако наистина ще правиш подарък фотоапарат - купи Канон, ако искаш сапунерки разходи се до някой китайски магазин и си купи за 50 ст. Ще ти предложат и различни цветове и размери, за всякакъв вид сапун !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на сапунерка
    От yoyo1 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 34
    Последно: 09-02-15, 09:05
  2. Избор на компактен безогледален фотоапарат
    От sasho1999 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 04-04-14, 09:27
  3. Избор на компактен фотоапарат до 400 лв?
    От HyBRiD-X във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 15
    Последно: 16-03-13, 11:50
  4. Избор на компактен цифров фотоапарат!
    От g_velev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 27-03-12, 15:33
  5. Дайте съвет за компактен фотоапарат 200-300 лв
    От BEDO във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 18-06-09, 20:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе