Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 79
Like Tree6Одобрявам

Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Преди време си бях плащал билети за самолет към WizzAir на гише в банка ДСК, където е и сметката на Wizz.
    Днес пак ми се наложи. Оказа се, че по случай кризата любимата банка е въвела такса за всеки превод от физическо лице към фирма, която има сметка в банката.
    Таксата не е голяма, но в никакъв случай не е и малка 2.5лв. За какво се взимат по дяволите тези пари??? Отиваш на крака в банката, в която е сметката, даваш пари в брой и видиш ли такса от 250 стотинки!
    Тарифата си седи на видно място на страницата на банката и на никой не му пука.
    Видях и друга безумна такса, която ще докара около 15 милиона на тези мошенници!!!

    Превод по сметка на МВР за заплащане на таксите за издаване на нови лични документи - 2.5лева!!!
    Смятайте колко човека трябва да си извадят нови документи и ги умножете по 2.5лв!!!
    Това си е направо престъпление и се върши явно без никакво отношение от органите, които уж трябва да ни защитават. Скапана държава.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Сега видях, че за МВР не можеш да ги пипнеш като че ли.
    Сметката на МВР не би следвало да е в ДСК, а в друга банка, така че... таксата може да е висока.
    Но продължавам да се удивлявам на наглостта да взимат 2.5лева за вноска на каса по сметка на фирма, която е в тяхната банка.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    не разбирам - искаш държавата да те пази от банките!?

    че те банките притежават държавата...

  5. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #4

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Има и друго. Примерно имаш 15000 лева по сметка в тази банка и решиш да си ги изтеглиш, дължиш по 4,50 лв на 1000, или минимум 15лв такса броене. Е това вече ме уби. Имаш "право" да теглиш, своите средства в брой, без такса броене, само 2000 лева. Наложи се пет поредни дни да ходя до ДСК банк, за да изтегля 10000 лева, без да им оставя 45 лева.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    не разбирам - искаш държавата да те пази от банките!?

    че те банките притежават държавата...
    Не естествено, не искам и затова пускам тема да се оплача, вместо да го направя пред съответния държавен орган.
    Освен това, съждението ти е напълно погрешно. Няма никакво значение дали банките притежават държавата или не.
    Аз не говоря за всички банки, а за конкретна. В Пощенска банка например, която ползвам най-често и в която имам сметка, такса за вноска на малка сума на каса няма! А в ДСК има и то огромна. Тоест, тук не говорим за масова практика на всички банки, срещу която е безмислено да се бориш.
    Напротив, става дума за единици, които трупат милиони СиБанк, сега както се оказа и ДСК, може да има и други.
    Това си е измама откъдето и да го погледнеш - от гледна точка на потребител, от гледна точка на друга банка, която няма такава такса, от гледна точка на държавата. И да, смятам, че някой трябва да обърне внимание...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    А в ДСК някой опитвла ли е да си закрие сметка , ако е открита в друг град ?

  8.  
     
  9. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #7

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Те банковите безумия нямат край
    1. Преди 4 години си купувам кола, на лизинг, от Райфайзен Лизинг. Оправяме документи, и слизам от втория етаж на първия, където е Райфайзен Банк (реално и двете дружества са на един собственик), да внеса парите за началната вноска - около 10000лв. Прибират парите, и ме сюрпризират с 10 лева такса. Не са проблем 10-те лева, ама "леко" тъпо ми се струва да им дължа такса за това, че им давам пари.
    2. Миналата година купувам друга кола, и отивам в Уникредит Булбанк да внеса парите за застраховката (сметката на застрахователя е в същата банка). И протича следния разговор:
    - Сметката Ваша ли е?
    - Не.
    - Дължите такса ХХХ лева (не помня вече колко бяха).
    - Защо?
    - Такава е политиката на банката.
    - Добре, а каква е логиката за такава такса?
    - Ами такава е политиката на банката.
    - Политиката я разбрах, ама логиката каква е?
    - Ами такава е политиката на банката.
    И тук приключих с въпросите

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Цитат Първоначално публикувано от fbr
    Има и друго. Примерно имаш 15000 лева по сметка в тази банка и решиш да си ги изтеглиш, дължиш по 4,50 лв на 1000, или минимум 15лв такса броене. Е това вече ме уби. Имаш "право" да теглиш, своите средства в брой, без такса броене, само 2000 лева. Наложи се пет поредни дни да ходя до ДСК банк, за да изтегля 10000 лева, без да им оставя 45 лева.
    Тази "далавера" я правих миналата година с Пощенска банка.
    Уникред са друг тип малоумници. Захранвам картата на сина ми с пари всеки месец / учи в София/ и опа попълвай декларация всеки път за роднинска връзка . Абе то не трябва да съ тъп, ами тряба да си малоумен на N та степен за да не видиш роднинска връзка във фамилията и бащиното име, освен това имат и данни с ЕГН тата, адреса и т.н.
    Ако не се попълни декларацията - има такси - а защо бе нали се вижда фамилиите, - такава е политиката на банката.

    @FearMe Това същото пък го имам с ОББ от 2007 г

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    една позната ми разказа подобен абсурд:

    искат й 25 лв такса за обслужване на карта, която тя е наредила да бъде закрита преди 6 месеца, но те не са я закрили, защото по нея имало надвнесени 3 стотинки. те не са я уведомили, че ги има тези 3 стотинки и съответно сега тя има в + 3 стотинки, а в - 25 лв

  12. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #10

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    От този месец има и такса в ЦКБ, ако нетитуляр внася пари на каса в сметка на друг човек.
    Отидох да внеса 180 лева в клон на ЦКБ на името на брат ми по един негов кредит. Тогава ми начислиха тези 2.5 лева такса. Ако сам си ги бил внесъл, нямало такса....... не разбрах логиката, но платих

  13. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #11

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Няма логика, има политика

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #12

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    След държавата банките са другите най-големи престъпници. По-големи са дори и от монополистите. Такса тука, такса там. Важно е гушката да е пълна.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #13

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Аз и жена ми имаме задължения към три банки:
    - Райфайзен: Потребителски кредит. 1,5лв такса паричен превод по сметка(моя при това, не чужда) всеки месец + застраховка живот(задължителна ?!?!?!) - еднократно 50 лв. Безумие!
    - Уникредит: Потребителски кредит. Няма няма такса превод, няма и застраховки, но пак си има врътки. Ако решим да погасим кредита, в срок по-кратък от фиксирания в договора, няма наказателни лихви, но...при внасяне на сума, по-голяма от дължимата по месечната вноска по кредита, се пише молба и се плаща такса в размер на 15лв при всяко такова допълнително плащане. Хитреци! Няма наказателна лихва, но пак дерат кожи с разни такси, за да си вземат своето.
    - Прокредит: Енергийна ефективност. Този вид кредити се водят "Жилищни"(не знам защо). След като ме одобриха, инспекторката ми се обади да подпишем документите. Предварително бяхме обсъдили всички такси, нужни документи, начин на плащане и т.н. Имам картова сметка там, понеже заплатата ми минава през тази банка. Бях неприятно сюрпризиран, че трябва да плащам 4 лв месечна такса за обслужване на картова сметка, а до този момент таксата беше 5 лв годишно. И не ми го казаха предварително, въпреки, че изрично питах за всички такси и удръжки. На въпроса ми "Защо?" ми беше отговорено, че това е стандартна процедура при кредитоискатели, получили кредит от банката. Да, ама, 24 месеца(срока на погасяване) х 4лв са си близо 100 лв. И то за нищо!

    П.П. Имам усещането, че тази тема ще стане една от най-посещаваните във форума

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    13
    #14

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Пиреос искат 5 лв. за внасяне по чужда сметка и 1,5лв. за внасяне по чужда сметка, но ако и вносителят има сметка в същата банка. Ако служител иска да внесе пари във фирмената сметка, можело да бъде безплатно, но трябва да докаже, че е служител точно на тази компания (защото, видите ли, светът е пълен с хора, които си умират да правят захранвания към чужди банкови сметки!). Значи, тръгвам към банката с трудовия договор под мишница...
    Mega одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #15

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Картели - какво му е чудното ?
    Теглиш ли заем - все едно си се оженил за банката

    ПП. От някой трябва да вземат та да покрият и лошите кредите - а те не са на случайни хора .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 04-02-14, 11:49
  2. 5 банки дават кредити за монтаж на климатици с COP над 4..
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 20-05-13, 21:57
  3. Отговори: 32
    Последно: 29-06-11, 15:21
  4. За Google и другите от класа на всезнаещите
    От mitkko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 05-02-05, 00:43
  5. Отговори: 6
    Последно: 31-08-02, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе