Резултати от 1 до 6 от общо 6

За Google и другите от класа на всезнаещите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #1

    За Google и другите от класа на всезнаещите

    Имам един въпрос, който ме вълнува напоследък /не зная дали е най-подходящото място тук да го поставя, но не открих по-добро/.

    Та интересува ме дали някой има повече познания относно принципа на работа на уеб търсачките. Не мисля, че някои от тях си правят достъпни кода и алгоритмите, но би било приятно да ме опровергаете (с пример ако би могло [^]).

    Това, което в частност ме интересува е да се използва техника на клъстериране на текст и после да се сравняват произведенията на вектори, съдържащи среден брой попадения за дадена дума. Не зная дали точно по този начин работи или аз така си го представям , така че би било интересно някой с познания да сподели. Или поне да ме насочи за четиво (било уеб или книги). благодарности []

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    За Google и другите от класа на всезнаещите

    Принцип на действие на уеб-търсачките... хмммм... май имах такава книга [електронно издание], ще трябва да погледна в архива...




  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    За Google и другите от класа на всезнаещите

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Имам един въпрос, който ме вълнува напоследък /не зная дали е най-подходящото място тук да го поставя, но не открих по-добро/.

    Та интересува ме дали някой има повече познания относно принципа на работа на уеб търсачките. Не мисля, че някои от тях си правят достъпни кода и алгоритмите, но би било приятно да ме опровергаете (с пример ако би могло [^]).

    Това, което в частност ме интересува е да се използва техника на клъстериране на текст и после да се сравняват произведенията на вектори, съдържащи среден брой попадения за дадена дума. Не зная дали точно по този начин работи или аз така си го представям , така че би било интересно някой с познания да сподели. Или поне да ме насочи за четиво (било уеб или книги). благодарности []



    <div align="right">Originally posted by mitkko - 03/02/2005 : 15:18:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Защо не попиташ някого от екипа на www.google.com

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #4

    За Google и другите от класа на всезнаещите



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Защо не попиташ някого от екипа на www.google.com



    <div align="right">Originally posted by ru-boy - 03/02/2005 : 16:45:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Имаш право. Създателите му, до преди време поддържаха интересен блог, който за съжаление не функционира вече (или поне аз не съм наясно ако е преместен под една или друга форма). Там вероятно беше прекрасно място да поставя такъв въпрос и да ми отговорят в стил а-dummy's-guide. Опасявам се, обаче че директен подход не е подходящ, т.е. ако изпратя писмо на някой от посочените адреси за връзка никога няма да получа отговор. представям си тоновете spam, с които ги засипват ежедневно, та не виждам причина защо да не игнорират и мен. а дори да получа отговор, ще е по сух стандартен шаблон. Просто ми е интересно, ако някой поназнайва нещо в областта.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    32
    #5

    За Google и другите от класа на всезнаещите

    Блогът на Google в момента е на www.google.com/googleblog/. За същия ли става дума?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #6

    За Google и другите от класа на всезнаещите

    @Silvina, старият блог беше на Larry Page и Sergey Brin, съсобственици на Google и беше доста личен - като впечатления, размисли, докато този е някак по-корпоративен и лично според мен малко популистки

    [V]


  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 78
    Последно: 07-12-14, 02:05
  2. Отговори: 0
    Последно: 04-02-14, 11:49
  3. Google се готви за голям удар?(google pack!)
    От hihimor във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 10-01-06, 10:49
  4. Защо не трябва да си купувате G - класа.. :-)
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 29-08-05, 13:56
  5. Отговори: 6
    Последно: 31-08-02, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе