Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 79
Like Tree6Одобрявам

Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #16

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Решението е само едно- Не стъпваш в банка. Нали знаете- Който го е страх от такси не ходи в банка.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Решението е само едно- Не стъпваш в банка. Нали знаете- Който го е страх от такси не ходи в банка.
    Това е решението! Оперирам с три банки и гледам максимално да използвам възможностите на електронното банкиране. Таксите са значително по-малки. На живо се появявам в някоя банка само ако требва да си сложа подписа и печата на някакъв документ. Философията на банките е - появиш ли им се, да ти смъкнат поне две кожи. Ако може повече, още по-добре.

  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #18

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Всички са малоумници. Плащам в Алфа по проформа фактура издадена от китайска сметка в долари. Малоумниците вместо да преведат колкото пари трябва и да си вземат тяхната такса от доларовата сметка(има пари), взели таксата от парите на китайците. След три дни китайците с половин уста казват че превода е с 30-ина долара по-малко които не искаха да им плащам(фактурата беше за голяма сума). Като се зарових и почнах да проверявам накрая разбрах и ги нахоках. Тия пък Пощенска си взимат някакви такси с дата два дена напред, гледам салдото и там пише че съм платил такса 6 лв след 2 дена, малоумна работа. Мобилните оператори пък да не говоря за тях.

  5. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #19

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Колеги много добре сте обобщили проблемите с банките! Сигурно има и още много! Аз съм напатил от поне 4-5 различни банки и стигнах до заключението, че всички имат проблеми в един или друг случай! Когато си теглих ипотечния кредит, приятел ме посъветва: "НЕДЕЙ от ДСК", той се беше опарил. Изтеглих от друга банка. Когато дойде време друг приятел да тегли кредит и аз дадох съвет да не тегли от моята банка. Той изтегли от трета, но и там има проблеми, макар и от различен тип. А при първият "изгорял" приятел от ДСК, се случиха най-големите "дивотии". За да получи преференции по кредита си, си беше открил разплащатела сметка, от която си плащаше кабелната ТВ, но след 1 година от банката решават, че трябва да е плащат поне 2 сметки, за да имаш преференции. "Услужливо" уведомяването се извършва по стационарния телефон в работно време, когато клиентът е със сигурност на работа и де факто той остава неуведомен. Добре, че имаше интернет банкиране, та успя да забележи повишаването на вноската му, но си плати 1 месец по-висока вноска, докато успеят да му оправят "проблема". И служителя най-нагло му каза, че няма смисъл да подава оплакване, тъй като обажданията за уведомяване са правени от София и той няма вина, а никой в София няма да бъде наказан!

  6. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #20

    Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    ...
    П.П. Имам усещането, че тази тема ще стане една от най-посещаваните във форума

    Май натам отиват нещата, неопарен няма
    И може би е време да се смени заглавието с по-обобщаващо.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #21

    Re:Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Банка ДСК - такса за издаване на свидетелство за съдимост 5 лв., комисионна за превод - 6 лв. Много ги бива в тегленето на пари на минус за поддръжка на карта и много трудно им се закриват

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #22

    Re:Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Банка ДСК измамници, другите банки също. Както и : Топлофикация, Енергото, ВиК, БТК, Мобилни оператори, Булгартабак, Лукойл ............. Хората отдавна са измислили приказката за лудия и зелника. И тъй като керванът ще продължи да си върви, е повече от ясно че историята няма (за съжаление) щастлив край ЗА НАС.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #23

    Re:Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Мисля, че при всички банки има екипи дето се занимават само с това да измислят "законни" такси и таксички и други хитринки за да одират клиентите си. Аз имам кредитна карта в Райфаизен. Там друга магия... таксата за обслужване не се плаща веднъж в годината, а всеки месец по 2-3 лева. И сега ако не си ползваш много картата, трябва всеки месец да тичаш да им даваш тези 2-3 лева, щото иначе ставаш некоректен платец, па и лихвички си влачат...
    А отделно тези такси са някакво безумие. В белите държави банките дори ти дават пари за да си вземеш карта от тях, камо ли да ти искат такса за обслужване. А уж нямало картелни споразумения.... Ми то аз не знам, дали има бранш в който да няма
    Като започнеш от Банки, през мобилни оператори, енергоразпределители, та чак до хлебопроизводители и тнт...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #24

    Re:Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Цитат Първоначално публикувано от zanzibar
    . Ако служител иска да внесе пари във фирмената сметка, можело да бъде безплатно, но трябва да докаже, че е служител точно на тази компания (защото, видите ли, светът е пълен с хора, които си умират да правят захранвания към чужди банкови сметки!). Значи, тръгвам към банката с трудовия договор под мишница...
    В Уникредит не е баш така. То, ако ставало само с трудов договор ехейй. Преди 2-3 г ми искаха пълномощно от гл.счет или у-ля на фирмата, че може да внасям / захранване на сметка / за де не се минат , ако нямам - такса

    Сега имам онлайн банкиране в Уни, но често ходя да тегля пари / няма още такса/ за заплащане на стока.
    Някои велики фирми не работят с плашане по банков път, а само кеш защото банките им дръпват веднага постъпилите пари по обслужване на кредити и лизинги . Забелявам , че броя на тези фирми от 2г насам нараства.

  12. A40
    A40 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    136
    #25

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Темата е старичка, но банка винаги може да те прекара с нещо, така, че ето и моите 5 ст.
    И аз не знам защо се вързах на думите на служителка в Райфайзенбанк, в клона в Мол Варна, до гробището над циганската махала, че е по-добре да сложа едни 4000 евро на срочен влог, отколкото на някакъв безсрочен. Не ми беше за 20 евро, които щях да спечеля за 3 месеца, ама беше толкова напориста, че чак ме излъга, че ако се наложи да ги тегля по-рано, в никой случай няма да изтегля по-малко от тия 4000 евро, просто ще загубя печалбата от лихва. Та, минаха въпросните 3 месеца, не ми беше зор на падежа да търча да ги тегля и после да ги правя... и аз не знам какво, та отивам седмица по-късно, ама те парите вече били минали пак на срочен, в никой случай да не съм ги теглил сега, а след нови 3 месеца, е в крайна сметка от спечелените 20 евро ми удържаха 21 евро, та след цялата сага малко сложно и с повечко губене на време ми взеха 21 евро, та съм 1 евро назад като цяло от нашите взаимоотношения. Или с други думи казано, дадох 4000 евро а получих 3999 евро. Е, с повечко въображение можеш да смяташ, че си 21 евро назад, ама карай. Ъхъ.
    Ако искате и вие с повечко витки да загубите едно скъпоценно евро- тичайте при тях, а ако не ви се занимава, измислете нещо друго.
    И там, както и навсякъде подсилиха убеждението ми, че от Самуилово време насам сме на 100 слепи по един с едно око, на няколко пъти викаха башбанкерката да дава наставления как точно да се осъществят немного сложни според мен неща, та си постърчах прилично дълго на гишетата, хем че и от едно на друго
    Този пост е редактиран от A40; 22-04-13 в 13:36.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #26

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    От тези депозити смятай 10% данък : на 12 месеца и ще разбереш дали ще получиш или ще "вземеш" Ако ги внесеш за твърде кратко време освен да "изядеш тоягата" друго няма да видиш.Честито "спонсорство" на 10% данък Депозит/ГЕРБ -то разлика няма ... Тоест радвай се че не си загубил повече пари ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #27

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Буркн банк май така стана а 10% са само върху натрупаната сума от депозита а не е примирно в/у 4000 евро . Иначе къде е Киро на кирия ако тези примерно 3% лихва които банката му дава , след това му удържат 10

  16. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #28

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Аз имам 1 смешна сумичка на депозит,ма още миналата година от срочен я направих на безсрочен депозит,само и само да не давам данък на тая държавица,която на мен нищо, освен рестрикции и задължения, не ми е дала.
    Конкретно по темата-става въпрос за Асет Интернешънъл банк,която е толкова велика,че няма банкомати,а само пос терминали във офисите си/населените места,където има техни офиси,се броят на пръстите на 1-та ми ръка/.Бачках във фирма,която плащаше на служителите си със дебитна карта,издадена от тази банка.Оказа се,че не мога да получа хартиена разпечатка за извършените транзакции,щото съм от Пловдив,а картата е издадена от клона им в Кремиковци,София!!!???? Що за малоумщина,в 21 век,където действа комп.система да не могат 1 хартия да ми предоставят.Таксите за теглене от банкомати на другите банки варират от 0,90 лв до 1,00 лв на операция,отделно има такса месечно обслужване/тва за какво е при положение,че 1 справка не могат да ми изкарат/,мин.неснижаем остатък е 5 лв и т.н.Сега идва най-голямата глупост-от 2 месеца не мога да закрия тая сметка/аз подавам заявление в клон,различен от тоя,в който ми е издадена картата/.Излиза,че трябва да ида до София,за да си подам лично заявлението за закриване.Като че ли комп.им система действа само в даденото населено място и отделните системи не са свързани в 1 обща!!!
    justify одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #29

    Re: Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Райфайзен...
    -имате ли монетоброячка
    -да
    -ми тука да внеса 1 буркан спестявания по сметката
    -ами тя неработи

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #30

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Цитат Първоначално публикувано от A40 Виж публикацията
    Темата е старичка, но банка винаги може да те прекара с нещо, така, че ето и моите 5 ст.
    И аз не знам защо се вързах на думите на служителка в Райфайзенбанк, в клона в Мол Варна, до гробището над циганската махала, че е по-добре да сложа едни 4000 евро на срочен влог, отколкото на някакъв безсрочен. Не ми беше за 20 евро, които щях да спечеля за 3 месеца, ама беше толкова напориста, че чак ме излъга, че ако се наложи да ги тегля по-рано, в никой случай няма да изтегля по-малко от тия 4000 евро, просто ще загубя печалбата от лихва. Та, минаха въпросните 3 месеца, не ми беше зор на падежа да търча да ги тегля и после да ги правя... и аз не знам какво, та отивам седмица по-късно, ама те парите вече били минали пак на срочен, в никой случай да не съм ги теглил сега, а след нови 3 месеца, е в крайна сметка от спечелените 20 евро ми удържаха 21 евро, та след цялата сага малко сложно и с повечко губене на време ми взеха 21 евро, та съм 1 евро назад като цяло от нашите взаимоотношения. Или с други думи казано, дадох 4000 евро а получих 3999 евро. Е, с повечко въображение можеш да смяташ, че си 21 евро назад, ама карай. Ъхъ.
    Ако искате и вие с повечко витки да загубите едно скъпоценно евро- тичайте при тях, а ако не ви се занимава, измислете нещо друго.
    И там, както и навсякъде подсилиха убеждението ми, че от Самуилово време насам сме на 100 слепи по един с едно око, на няколко пъти викаха башбанкерката да дава наставления как точно да се осъществят немного сложни според мен неща, та си постърчах прилично дълго на гишетата, хем че и от едно на друго
    Само не разбрах, за какво ти удържаха 21 евра?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 04-02-14, 11:49
  2. 5 банки дават кредити за монтаж на климатици с COP над 4..
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 20-05-13, 21:57
  3. Отговори: 32
    Последно: 29-06-11, 15:21
  4. За Google и другите от класа на всезнаещите
    От mitkko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 05-02-05, 00:43
  5. Отговори: 6
    Последно: 31-08-02, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе