Страница 1 от 102 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1528
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Втора употреба климатици - част 2

    Тук е мястото, в което да обсъждате всичко, свързано с климатиците втора употреба.

    Тази тема е продължение на Втора употреба климатици
    Препоръчвам ви да прегледата старата тема - има много полезна информация в нея.




  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Днес, в неделя - 12.12.2010 г., сутринта отидох на вилата.Външната беше към -5, -6, вътре в помещението, където е ТОШО ЯПОНСКИ под 15 градуса, не знам колко точно.Пуснах ТОШО да топли, настроих го на 30 градуса.5 минути си прави диагностики и се наканваше да тръгне.Тръгна бавно и полека и след 5 минути се развъртя.След още около 5 минути от него излизаше такава чудовищна топлина, че направо се уплаших да не се стопи.Турбината беше настроена на АУТО и като загря топлообменника вътре, работеше на МАКС.Външното тяло, въпреки ,че работеше на пълна мощност, не се чуваше, когато прозореца е затворен.Чак когато го отворих, се чу компресора.В помещението, което е 32 квадрата, но с двускатен таван, около 50-55 кубика някъде, за 10 минути, след като заработи на пълна мощност, температурата се отвърна, след още 10-15 вътре стана горещо.Започнах да намалям температурата и машината започна да сваля мощността след като намалих до 23 градуса.Не съм мерил точните градуси, защото имах друга работа, но това чудовище развива такава топлинна мощност, че под него не се стои.Дори се оказа ,че напрежението е точно 220 волта, мерено пред 30-ина минути за около 4 часов период.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Ето го ТОШО ЯПОНСКИ -
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Оше малко
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Re:Втора употреба климатици - част 2



    Uploaded with ImageShack.us

    Това е снимка на външното тяло на новата ми стара Тошиба, температурата е -9*, а скоростта на затвора на фотоапарата е 1/60 сек. вътре температурата е 23*С стаята е 25 кв. м. компресора работи. Разбрахте к`ъв ми е намека

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #6

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Вярваме ти,че работи, макар ясно да се виждат лопатките,без да си дават зор.Това трябва да е PDRа от вилата-пак 28ца?Японската сила в Български условия.

    п.п.BLUE1 имаш ли таблица как се държат LDRa и PDRa,понеже ти са 28ци и двата при -10°C и -15°C-демек,колко мощност им остава-интересно ми стана,за две години отстояние м/у моделите,с колко е дръпнал напред(ако изобщо е)по новият модел?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #7

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Модела RAS-285PDR при -15°C въшна температура има отоплителна мощност от 4.9 kW, RAS-285LDR при същата външна температура отдава 4.8 KW. Тези стойности са измервани по параметри определини от JIS (Japanese Industrial Standards) - температура в помещевието 20° С, външна температура -15°С (на сух термометър ± 1К), температура на излъчване -16°C ± 0.8К и относителна влажност 20÷60% ±10%;
    За незнаещите, ето това е логото на Japanese Industrial Standards:
    На който му се чете, мога да му предоставя Final Report by Air Conditioner Criteria Standard Subcommittee, Energy Efficiency Standards Subcommittee of the Advisory Committee on Energy на Japanese Industrial Standards Committee. Интересно четиво, за тези които се интересуват от тези неща.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #8

    Re:Втора употреба климатици - част 2



    Mоля ,
    изпрати ми го !

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    леглото ти ми напомня на арестантския нар в казармата
    Това легло е сгъваемо и синковеца ми го ползваше лятото да си почива - аз работя, той ме гледа.Още не съм качил мебели, и затова още си стои там.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #10

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Много добре схванахме намека за апарата и колко айляшки я кара ПДРката.Завидях ти още като Александърс сложи първите снимки,ама си премълчах.Но сега с апарата искаш да се пръснем от завис-е,получи се.Със здраве и дълго да го ползваш!

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Стига бе, никакъв намек не съм правил .Тези снимки са от тази неделя, от монтажа не бях ходил на вилата.Сашо си снима монтажа за него, снимките които пусна, са негови.Моя апарат е лентов, в понеделник ги проявих и ги качиха на диск и тогава ги пуснах.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #12

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    edi1, johny01 говори за снимката на BLUE1...За неговата PDR-ка...Чез снимката иска да покаже, че при отрицателни температури, машината не си дава зор и перката на агрегата се върти бавничко, бавничко....а вътре е топличко, топличко.....

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    А, съжалявам, помислих, че с мойто апаратче се майтапи. Горкото е на 15 години , още не съм си купил цифров, чакам го да предаде богу дух.

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #14

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Благодарско Сашо,но ако имаш и консумацията при това топлоотдаване,а и от там копа ,как се движи надолу. BLUE1 не отговаря...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #15

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Ами аз съм го писал някъде копа на LDR при -15*С по документи беше 2.65.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 102 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: Днес, 08:32
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе