Страница 2 от 102 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1528
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #16

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Здравейте! Първо благодарности на всички за перфектния форум и особено за раздел климатична техника, където виждам има доста момчета, които си разбират от работата. Вероятно ще се получи дълъг пост, но откакто се прецаках с един чистокръвен китайски Хайер съм решил преди да купувам климатик да се консултирам с разбиращите тук ! Значи от скоро имам дилема за закупуване на малък климатик главно за отопляване на спалня. Определено след премеждията с Хайера съм решил да купувам втора ръка японец и тук се надявам да ми помогнете вие. Помещението е както казах спалня 13кв. метра с юго-източно изложение с две вътрешни стени, една външна и отворена тераса като прозорци има само към терасата с 5 камерен ПВЦ "Рехау" и изолация на същата стена. Стените са тухла четворка с доста голяма мазилка. Според това, което изчетох из форума си определям около 70-80W необходима топлина за кубик и при 13 кв. метра площ и 2.6м таван стигам до около 2.7-3 KW изход на климатика на топло. Идеята е климатика също и да помага на "Адакса" отсреща в хола като ги дели едно малко коридорче 2 кв. метра въпреки, че конвектора се справя завидно добре. Все пак хола пък ми е вътрешен. С малко дете съм и може и отворено да се държи. От Пазарджик съм и тук няма много избор предвид големината на града. Приемам съвети отностно всичко и понеже видях, че има момчета, които се занимават с тези неща в района на Пловдив ще се радвам ако някой удари рамо не само със съвет, а и с конкретни оферти. Бюджета ми е до 700 лева като мисля това не е толкова зле предвид, че говорим за стая 13 кв. метра и климатик втора ръка, но всеки ще си каже мнението. Преписах няколко модела на климатици, които гледах тук в един магазин и ще ги нахвърлям, за да може който има желание да коментира. Означенията съм преписал от вътрешните тела понеже просто външните ги няма:

    National CS-H25K1-W -720лв.
    Fujutsu AS22HPB-H -630лв. - 2003г.
    Corona COH-225 SU, CSH 222 SU -600лв.
    Sharp AY-M22DBS -700лв.
    Toshiba RAS-225 UV -650лв.
    Sharp AY-F25G -700лв.
    Mitsubishi MSZ-W226KP-W -950лв.
    Това е, което се вписва горе-долу в бюджета ми. Само последния е по-скъп, но все пак кажете какво мислите. Благодаря на всички отзовали се предварително !

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от DjiN
    Здравейте! Първо благодарности на всички за перфектния форум и особено за раздел климатична техника, където виждам има доста момчета, които си разбират от работата. Вероятно ще се получи дълъг пост, но откакто се прецаках с един чистокръвен китайски Хайер съм решил преди да купувам климатик да се консултирам с разбиращите тук ! Значи от скоро имам дилема за закупуване на малък климатик главно за отопляване на спалня. Определено след премеждията с Хайера съм решил да купувам втора ръка японец и тук се надявам да ми помогнете вие. Помещението е както казах спалня 13кв. метра с юго-източно изложение с две вътрешни стени, една външна и отворена тераса като прозорци има само към терасата с 5 камерен ПВЦ "Рехау" и изолация на същата стена. Стените са тухла четворка с доста голяма мазилка. Според това, което изчетох из форума си определям около 70-80W необходима топлина за кубик и при 13 кв. метра площ и 2.6м таван стигам до около 2.7-3 KW изход на климатика на топло. Идеята е климатика също и да помага на "Адакса" отсреща в хола като ги дели едно малко коридорче 2 кв. метра въпреки, че конвектора се справя завидно добре. Все пак хола пък ми е вътрешен. С малко дете съм и може и отворено да се държи. От Пазарджик съм и тук няма много избор предвид големината на града. Приемам съвети отностно всичко и понеже видях, че има момчета, които се занимават с тези неща в района на Пловдив ще се радвам ако някой удари рамо не само със съвет, а и с конкретни оферти. Бюджета ми е до 700 лева като мисля това не е толкова зле предвид, че говорим за стая 13 кв. метра и климатик втора ръка, но всеки ще си каже мнението. Преписах няколко модела на климатици, които гледах тук в един магазин и ще ги нахвърлям, за да може който има желание да коментира. Означенията съм преписал от вътрешните тела понеже просто външните ги няма:

    National CS-H25K1-W -720лв.
    Fujutsu AS22HPB-H -630лв. - 2003г.
    Corona COH-225 SU, CSH 222 SU -600лв.
    Sharp AY-M22DBS -700лв.
    Toshiba RAS-225 UV -650лв.
    Sharp AY-F25G -700лв.
    Mitsubishi MSZ-W226KP-W -950лв.
    Това е, което се вписва горе-долу в бюджета ми. Само последния е по-скъп, но все пак кажете какво мислите. Благодаря на всички отзовали се предварително !
    1.Не си казал и една дума колко искаш/трябва да помага климатика от спалнята на дакса в хола;

    2.колко квадрата е този хол;

    3.каква е желаната от теб температура?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #18

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Обмислял ли си идеята да сложиш Адакса в спалнята а в хола да сложиш климатик?
    Това има следните предимства
    1. В спалнята ще ти е тихо.
    2. В хола ще можеш да вземеш и нещо "по-шумно" но с по голям капацитет (незнам хола колко е голям).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #19

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Значи дилемата ми във връзка с конвектора е по-скоро да не се натоварва като работа, защото си е консуматор. Температури вероятно от порядъка на 20 до 25 градуса ще поддържам. Местата не мога да ги разменя, защото един път нямам място в спалнята за конвектора, който си е без малко 2 метра и втори път, защото както казах хола е вътрешен и монтажа на външно тяло на климатик би бил неудобен да не кажа невъзможен поради ред обстоятелства. А и принципно е топъл и по-голямия проблем ми е затоплянето на спалнята като понякога е ударно. Все пак сме с малко дете.

  6. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #20

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Незнам дали знаеш но моделчетата са повечето на R22 скъпички са според мене

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #21

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Да, наясно съм за R22, но незнам разликата до по-новия фреон от практична гледна точка. Това е, на което попаднах на прима виста в един от магазините тук и затова и искам съветите ви! Също така мисля и икономичността на дадена машина е от голямо значение и това се подразбира.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Смятам, че ще получиш доста по-добри оферти от пловдивска страна . Това, че са на R22, трябва единствено да ти говори за годината на производство... изчакай.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #23

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Изчаквам! Дано си прав !

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #24

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    да отбележа ,че между 20 и 25 градуса има съществена разлика при отопление с климатик,за 25 ще ти трябва преоразмерена машина .. според мен 25 е излишно висока темп. за зимата

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #25

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Да така е! По принцип се държим около 22, но все пак сме с малко дете и е хубаво да има аванс. А и не мисля, че е добра идея да взема нещо, което да е на ръба. Затова при ориентировъчно нужно топлоотделяне 2.5KW ще търся нещо около 3KW. Все пак говорим за 13 м2 юг-югоизток в тухла с доста сносна ПВЦ дограма и реално само една външна стена, която е поне 50см!

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #26

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    здравейте,търся си втора употреба японски климатик с около 4kW отдавана мощност,бихте ли препоръчали свястна фирма в София,да проверя модели и цени.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #27

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Ми....няма. Димели имат магазин на бул. Сливница с 3 климатика вътре. Има една фирма до Мобиком в Младост, при тях повечето са стари машинки:
    http://www.dramaxclima.com/
    Аз прибягнах до колегата Aleksandars преди 3 месеца, човека е от Пловдив и не съжалявам. Daikin-а ми прави от кухнята баня

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #28

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Ако не си ходил до Младост, послушай и мен - Не ходи! Климатиците им са много стари, но за сметка на това - много скъпи ... Отивай към Пловдив... Не се коси - да сега съм купил 11 климатика от там ....

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Моя съвет е да пишеш на Сашо, няма начин да не ти намери нещо подходящо.

  18. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #30

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    +1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 102 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе