Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree1Одобрявам

Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    6
    #1

    Question Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Здравейте,
    предстои ми да слагам ламинат в ново жилище, състоящо се от две стаи-една спалня и още една стая, в която ще се разположат и хол, и кухня и трапезария.
    Попрочетох малко за видовете ламинат и доколко се ориентирах за спалнята е добре да е поне клас АС3/31, а за хола (без кухненската част, където ще има гранитогрес) е добре да е поне клас АС4/32.
    За съжаление не ми се дават много пари за ламинат затова съм се ориентирал в ценовия клас от 12-20лв.
    За още по-голямо мое съжаление нямам представа кои са добрите марки, но гледам че масово в големите строителни хипермаркети се предлагат марките на Кроношпан.
    Например в момента в Бриколаж е на промоция един ламинат, който ми допадна като шарка и е на изключително добра цена от 11,49 лв.
    Клас АС3/31 е и пише, че е произведен в Германия. Марката е Кроно Оригинал и не знам дали това значи Кроношпан?
    Говоря за ламината, който е на заглавната страница на брошурата им:
    https://www.mr-bricolage.bg/broshura...denite-dni.pdf

    Въпросът ми е дали този ламинат е достатъчно качествен за спалнята, така че да не ми създава никакви проблеми в близките 10 години?

    А за хола, където натоварването ще е много по-голямо какво бихте ми препоръчали на цена 15-20 лв? Търся нито много светла, нито много тъмна шарка, по-скоро нещо като натурален или златен дъб.

    Марки, модели, място от където да ги закупя на изгодна цена в Бургас?

    Предварително благодаря за отговорите и съветите!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #2

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Съветвам те да вземеш от грапавите ламинати. Аз такъв сложих в хола, мислех че ще събира болуци но си е ОК. В другите 2 стаи е обикновен ламинат от гладките и пада голямо пързаляне ако не си с чехли. Слагай поне 8мм. Ако искаш "добра марка" и "ниска цена", такова животно няма. Моя в хола е Кроношпански, 26лв/м2... в другите две стаи е някакъв от Баумакс, "Галерия" ли му беше марката не помня, но на снадките самия ламинат имаше и гумички да не прониква вода под него ако случайно полееш. Може да идеш до "Паркетен рай" на бул. Ив. Вазов срещу спирката на 211. Там в цените са включени и подложка, лайсни и ъгли и монтаж и избор имат голям. Иначе освен в големите магазини, може да провериш и в "Паркетен свят" до Технополис, както и на бул. Мария Луиза в дългия блок до градинката в началото към Ив. Вазов

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Благодаря за отговора!
    А какво ще кажете за ламината на Classen ?
    Добър ли е като качество? В сравнение с Кроно Оригинал коя е по-добрата марка?
    Имам възможност да взема клас АС4/32 на Класен на добра цена и просто се притеснявам марката да не е някакъв боклук при ламинатите!

  5. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #4

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Classen е класи над Кроно!

    - - - - - - - - - -

    По добре си вземи клас 32 и 8мм да не е по малко! Клас 31 по принцип е за по ненатоварени помещения/спални/, но моята препоръка е сложи 32 клас да ти е мирна главата! Има няколко добри марки паркет до 20-ина лева - Немските Classen, Tarket, Френски Alsafloor и малко по скъпия Белгийски - Balterio!

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Да, да, на такъв клас се спрях - и за спалнята, и за хола!
    Най-вероятно ще взема един и същ ламинат и за двете помещения. Даже за хола може да избера и 10 мм Classen клас АС4/3, дано си струва!

  7. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #6

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Струва си! Но, посъветвай се с монтажник за дебелината на паркета, за да не режеш вратите после! Трябва да се измери точно - паркет плюс подложка колко ще ти надигне!
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #7

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    В хола , който е комбиниран с кухня и трапезария сложих "Egger Classic 32"(8+2,5)мм / 32 клас 4V който е и устойчив на влага . Цената беше некъде около 29лв за кв.м. , но мисля че си заслужава тъй като досега за 3 години не е мръднал , а жената го пере всяка неделя с парния моп. Пък и в антрето съм със същия и там се влиза с обувките и пак е без проблем.
    Този пост е редактиран от mirandi; 10-02-16 в 00:50.

  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #8

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Egger също е добра марка!

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Тази седмица си получих ламината.
    Eто от тази серия е Adventure 4V, , на цена 14,40 лв. Мисля, че си е попадение за тази цена. Направих малък компромис с цвета, но ще го преживея

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    21
    #10

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Ще слагам ламинат в детската стая и стоя и търся из Интернет, подходящ ламинат, но проблемът е, че не разбирам много от тези неща. Обмислям, дебелина: 7.0 mm/ клас 31/ AC3 мислите ли, че е подходящ за моята цел или трябва да търся друг? Какво точно трябва да гледам, когато търся ламинат?

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #11

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Дебелина, устойчивост на износване. По тези показатели е добър за спалня.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #12

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Малко е висока цената за 7мм. и 31 клас. Иначе за спалня става, ако не се ''щтъка'' много из нея.
    Този пост е редактиран от ruuni9; 13-08-16 в 19:18.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    21
    #13

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Благодаря ви за съветите! Днес го купих, реших и този проблем.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #14

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Здравейте! Темата е стара, но имам нужда от съвет за ламиниран паркет, който ще се поставя в кухня-трапезария. Препоръчаха ми Tarkett серия Estetica 9мм клас 33/АС5 с 4V фаска, обработена с парафин, доколкото разбрах.. Видях на опаковката пише на руски мисля, че е тяхно производство! Проблем ли е това, че не е прозведен В Германия!

    - - - - - - - - - -

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Отговор: Подходящ ламинат за спалня и хол-трапезария

    Цитат Първоначално публикувано от JORO71 Виж публикацията
    Здравейте! Проблем ли е това, че не е прозведен В Германия!
    И кой го произвежда в германия? Натурализиран ариец на име - Мустафа...
    Иначе, Tarkett е добър избор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Телевизор подходящ за PS4
    От LuckyX във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-14, 20:02
  2. Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?
    От denyo във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 38
    Последно: 10-10-14, 00:06
  3. Дебела подложка под ламинат?
    От mooncow във форум Друга битова техника
    Отговори: 12
    Последно: 04-09-08, 15:15
  4. Поставяне на ламинат
    От Malone във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 12
    Последно: 02-07-07, 00:03
  5. ЕВТИНИ маси за трапезария?!?!
    От radop във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-06, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе