Резултати от 1 до 13 от общо 13

Поставяне на ламинат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Поставяне на ламинат

    Това, че ми предстои поставяне на ламинат, както и факта, че ще е съвсем малка повърхност [около 6 кватратни метра] ме накара да направя тази тема.
    Въпроса ми е следния:
    Какви инструменти са ми нужни, както и каква е технологията на поставяне на ламината, избягване на фугите, запълването, ако има такива. Включително и подготовката на повърхността преди поставянето. Имам предвид замазки, кече, стиропори, видове, дебелина и т. н.
    При мен условията са неотоплено долно помещение, на практика може да се третира, като външно. Както и лек наклон към канал. Бивш балкон е помещението.

    Ако някой е поставял ламинат и е доволен от работата си, моля да сподели някъкъв алгоритъм.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2

    Re: Поставяне на ламинат.

    Здрасти,купил ли си вече ламината?Питам те защото повечето фирми предлагат безплатен монтаж.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #3

    Re: Поставяне на ламинат.

    Това за безплатния монтаж при някой фирми си е уловка. Някой повишават цената на ламината и слагат безплатен монтаж, а други (ако са малко по-коректни) казват цена с и без безплатен монтаж. Преди седмица взехме ламинат за една малка стая и цената без безплатен монтаж беше 60лв по-ниска.
    Повърхността, на която ще се поставя е добре да бъде изчистена от малки камъчета (по-едър пясък например) защото после започва да се чува пукане от ламината, когато се стъпва (това пукане изчезва след време). Също е добре да няма големи вдлъбнатини на пода. Като започнеш да го поставяш е добре да се започне така, че да се реже само откъм стената (логично е в повечето случаи да е така). Добре е всички парчета на първи ред да са в права линия за да не се получи изкривяване на редовете в последствие. Оставя се 1, 1.5см разстояние от стената. Трябва ти някакво парче дърво и чук за да си помагаш да прибере хубаво фугата. Не е необходимо голямо блъскане с чука, защото може да се нарани ламината.
    Допълнителна изолация на пода не съм правил и не знам както може да се използва.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #4

    Re: Поставяне на ламинат.


    Абе убуу, ама защо в този раздел си слагате ламината

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re: Поставяне на ламинат.

    Според тебе къде трябва да бъде?
    В Linux ли?

    Благодаря на останалите.
    Не, нищо не съм купил още dragozow, това предстои. В местни фирми има ламинат, който така си се продава, с безплатен монтаж. На промоция.
    Скъп ламинат или на по висока цена, на промоция не съм виждал. Промоционален е все е от най евтиния вид.
    Което ме кара да мисля, че или ще е нещо некачествено, или ще е нещо грозно или нефункционално, което никой не купува.
    Може би ме гони параноята, но затова пък първо питам.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #6

    Re: Поставяне на ламинат.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Според тебе къде трябва да бъде?
    В Linux ли?
    ........


    заеби го тоя ламинат.

    тури си едно дюшеме - хем евтино, хем никой няма да се пребие(казваш, че имало наклон помещението) ...



    добавено

    на 6 квадрата става и с фазер - има 2х3 плоскости

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #7

    Re: Поставяне на ламинат.

    Цитат Първоначално публикувано от Zaphod B


    заеби го тоя ламинат.

    тури си едно дюшеме - хем евтино, хем никой няма да се пребие(казваш, че имало наклон помещението) ...



    добавено

    на 6 квадрата става и с фазер - има 2х3 плоскости
    Дюшеме на терасата?

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #8

    Re: Поставяне на ламинат.

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Дюшеме на терасата?
    е какво толкова ?

    едно време чардаците с к'во са били ??

    че и още са си с дюшемета .. - справка рилският манастир примерно ...(2-3-4 века преживял щото..)..


  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Поставяне на ламинат.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Може би ме гони параноята, но затова пък първо питам.
    Malone, мисля че този форум: http://www.napravisam.bg/forum/
    ще ти е доста по-полезен, за това с което си се захванал, от текущия.
    Най-малкото има полезни статии от рода на Монтиране на ламиниран паркет, картинки

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Re: Поставяне на ламинат.

    Malone, зависи от самия ламинат - някои са с новата система за сглобка "клик", при която монтажа е много лесен и дори без лепила. За обикновените(старите) сглобки се ползва специално лепило от типа на С200 - С400, но по-бързодействащо. А най-голямата подробност, без която не става са специални скоби и колани за обтягане - трябва да си набавиш от някой приятел. По ирония на съдбата на мене с такива скоби ми услужи един митничар от Русе!

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Поставяне на ламинат.

    malone, преди 4-5 дена слагах ламинат. преди това преди 2 седмици пак слагах. а преди това миналото лято пак слагах....

    утре в icq ще ти обясня всичко подробно и ясно...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Re: Поставяне на ламинат.

    BlackAdder имаш една ока бира от мене заради линка, сега ще го разгледам подробно.
    FearMe, утре и другиден няма да е, на работа съм, но като се прибера ще те безпокоя, благодаря предварително.

    "Клик" ще бъде естествено, по лесно е ми се струва.
    Lazar-e, напиши в PM името на човека, който ти е услужил, ако не е неудобно разбира се.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #13

    Re: Поставяне на ламинат.

    Имаш РМ. И внимавай с избора! Аз тръгнах по магазините и с месинговия секретен ключ за вкъщи имитирах дамско токче - драсках по ламината за да усетя твърдостта. Върху хубавия ламинат ключа пише като молив, в калпавия - потъва. Под 16лв не можах да намеря хубав. Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Повдигнати ъгълчета на ламинат - защо?
    От denyo във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 38
    Последно: 10-10-14, 00:06
  2. Поставяне на чип на PS2 ?
    От LudZaVrazvane във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 10-11-10, 18:47
  3. Дебела подложка под ламинат?
    От mooncow във форум Друга битова техника
    Отговори: 12
    Последно: 04-09-08, 15:15
  4. закупуване на PS2 и поставяне на чип
    От anchev_ab във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 09-01-08, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе