Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Алармена система за автомобил

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    Алармена система за автомобил

    Тая сутрин Жигулката ми осъмна без акумулатор...

    Изчетох какви ли не форуми, дискусии и т.н. и стигнах до извода, че наличието на аларма малко или много спомага за предотвратяването на тия изцепки и в момента пред мене стои изборът: дали да се опитам да си направя алармена система сам или да си купя такава...

    В първия случай ще имам евентуален проблем с намирането на дистанционно устройство (двойката превключвател-дистанционно) за контрол на алармата (ON/OFF). Във втория случай леко ме притеснява предварително дочутата или прочетена сума, с която би се наложило да се разделя. За да не вкарвам излишни предразсъдъци по темата с конкретни цени и т.н., задавам директно въпроса...

    Предвид гореописаното, а и като се има предвид, че не ми трябва аларма с обемен детектор, звуков детектор и не знам си още какво (просто трябва да следи за насилствено отваряне на капаците на двигателя и багажника или на вратите и да вдигне врява; би било добре да има шоков датчик, стига това да не се отрази драстично на цената), според вас по-удачно и по-евтино ли ще излезе да си направя алармата сам или е по-смислено да се изръся за готова такава?

    И при двете алтернативи - моля, препоръчайте магазин/фирма/сервиз, от който да мога да закупя необходимото оборудване (в единия случай - дистанционното управление с приемника, а в другия - самата алармена система).

    Въобще - трябва да опитам да реша частично проблема със сигурността на колата по най-добрият възможен начин на по-ниската възможна цена. Както споменах, става дума за Лада тип Жигула, намираща се в София/Берковица, която няма централни заключвания и такива подобни модернизации...

    Предварително благодаря на всички отзовали се!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #2

    Re: Алармена система за автомобил

    Ако решат и алармата няма да ги спре...за съжаление...ето какво е направил баща ми по този въпрос: в предния капак на ладичката има малко петно което прилича на някаква мръсотия или от този род ала това всъщност е кючалка, която заключва капака...помсили и по този вариант. Другото е да сложиш една мигаща лампичка да спича обирджиите

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #3

    Re: Алармена система за автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    Ако решат и алармата няма да ги спре...за съжаление...ето какво е направил баща ми по този въпрос: в предния капак на ладичката има малко петно което прилича на някаква мръсотия или от този род ала това всъщност е кючалка, която заключва капака...помсили и по този вариант. Другото е да сложиш една мигаща лампичка да спича обирджиите
    Да поясня - на мен ми е ясно, че алармата не е 100%-ов гарант за сигурност.

    Мигащото диодче е елементарно за направа и ще спече гадовете, но ако все пак рекат да се пробват?...

    Въпреки инсталирането на подобна система, ще работя по допълнителното подсигуряване на всички заключващи механизми - това е повече от ясно.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Алармена система за автомобил

    Сигурно това, което ще напиша ще предизвика доста спорове, но ето моята гледна точка относно алармите:
    От тях няма почти никакъв смисъл. Ще попитате защо?
    1. Алармата е пасивно устройство, което трябва да привлече нечие внимание, ако има някакви действия спрямо охранявания обект. Само че, чие внимание? Ако действието се развива през нощта и вие чуете алармата какво? Трябва да сте въоръжени и да сте готови да ползвате оръжието "на месо", за да имате смелостта да отидете срещу двама, трима юнака, въоръжени с щанги. В противен случай най-малко ще ви пребият, а може да стане и по-лошото. Ако чуят съседите, те няма да обърнат внимание, като я приемат за поредната досадна свирка или ако пък видят, че наистина става нещо, няма да посмеят също да се намесят и даже ще се скрият, за да не ги видят крадците, че знае ли се...
    2. Безпричинното задействане на алармите вече е толкова често явление, че по принцип никой не им обръща внимание.
    3. Ако едни крадци са си набелязали да крадат някаква кола, те ще го направят независимо от алармите. Макар и рядко се крадат коли и с GPS проследяване. Ако са кокошкари, които крадат радиа, акумулатори или гуми, те са добре организирани и ловки и действието се развива за 2-3 минути, като не оставят никакво време за адекватна реакция.
    4. На намеса на полицията за предотвратяване на кражбата или за намиране на откраднатото не разчитайте. Самото изречение в районното "Снощи ми разбиха колата и ...." предизвиква само иронични или съжалителни усмивки от дежурните.
    Единственото спасение е в активната защита, но това е друга тема....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #5

    Re: Алармена система за автомобил

    И да и не. Зависи. Съгласен съм, ако говориш за кола "интересна от гледна точка на крадците. Тук става дума за Жигула - не си струва риска, не е скъпа. Така, че "майсторите" в този занаят не се интересуват от нея, а само мангали и наркомани. Е, според мен алармата впечатлява "непрофесионалистите".


    А на това:
    Ако действието се развива през нощта и вие чуете алармата какво?"
    ..ще ти кажа следното: Ми, нищо...аз на 2 пъти съм гонил такива, дето се гласяха да разбиват колата ми. Първият път с една тръба, която ми попадна, вторият път с голи ръце...дори бях бос - не губих време да се обувам. За съжаление и в двата случая не успях да ги спипам, само предпазих собствеността си. После отвориха охраняем паркинг до блока ми и въпросът се реши. Исках да ти кажа, че заради начинът ти на разсъждение "и като чуеш, та кво" сме в това плачевно състояние. Утре може да дойдат у вас и да...да не казвам какво...Ще стоиш и ще гледаш ли!?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Алармена система за автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    За съжаление и в двата случая не успях да ги спипам,
    Добре че те не са те спипали както си бил бос и без гащи

    Иначе по темата
    За апаши сръчни - алармата не помага особено. Поне не стандартните, щото те са ги изучили още преди ти да се сетиш да сия купиш. Виж някое скрито копче, скрито ключе - това е вече хитра работа. Може да не ги спре, но поне да се изпотят

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #7

    Re: Алармена система за автомобил

    Подкрепям идеята за нестандартно решение...от рода ако недай се боже я разбият да става нещо/да се чупи нещо или да е трудно да я разбият (въпреки че материалите от дето ги правят колите са на един шут)...бъди КРЕАТИВЕН ...

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Алармена система за автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    И да и не. Зависи. Съгласен съм, ако говориш за кола "интересна от гледна точка на крадците. Тук става дума за Жигула - не си струва риска, не е скъпа. Така, че "майсторите" в този занаят не се интересуват от нея, а само мангали и наркомани. Е, според мен алармата впечатлява "непрофесионалистите".

    А на това:..ще ти кажа следното: Ми, нищо...аз на 2 пъти съм гонил такива, дето се гласяха да разбиват колата ми. Първият път с една тръба, която ми попадна, вторият път с голи ръце...дори бях бос - не губих време да се обувам. За съжаление и в двата случая не успях да ги спипам, само предпазих собствеността си. После отвориха охраняем паркинг до блока ми и въпросът се реши. Исках да ти кажа, че заради начинът ти на разсъждение "и като чуеш, та кво" сме в това плачевно състояние. Утре може да дойдат у вас и да...да не казвам какво...Ще стоиш и ще гледаш ли!?
    Браво! Ти си нашата гордост! Смел и безрасъден. А не ти ли идва на ума, че ако това са професионалисти, докато дойдеш, те ще са си свършили работата или ако не са, ще избягат за да не бъдат заловени и разкрити. Но ако това са мангали или наркомани, като нищо ще те пречукат, за да не ги разпознаеш утре в районното или просто защото знаят, че няма да бъдат разкрити, ако си аут.
    Казах в предишния пост - бих се намесил само с зареден 9 милиметров в ръката и нагласата да го употребя при първото агресивно движение от тяхна страна. Защото все пак кола мога да си купя, но главите са дефицит по месарниците. Даже и свинска за пача вече трудно се намира.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #9

    Re: Алармена система за автомобил

    Твоя воля. Аз моята собственост си я пазя "безразсъдно", а ти, щом предпочиташ, гледай как те крадат и после разправяй колко хитро си постъпил с бездействието си. Аз бих се почуествал унизен, ако гледам как ме крадат и не правя нищо. Тук не става дума за акумулатор или какъвто и да е предмет, а за чест и достойнство, ако рабираш за какво говоря. Това, че за няколко години са ми гепили 3 акумулатора и съм дал пари за един ремонт на жило, е "капка в морето" в сравнение с останалите разходи по колата за същия период. Нали, не мислиш, че съм гонил айдуците заради 50-100лв!? Ето ти и един разумен аргумент защо не трябва да бездействаш: Ако се научат, че могат да те крадат безнаказано, кражбите ще се превърнат в ежедневие за теб. Типичен пример е ситуацията с управниците ни.

    П.П.

    Това, подчертаното се зачудих дори дали да не го ползвам в профила като мото...


  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #10

    Re: Алармена система за автомобил

    Ghost & Lupus, според мен сте прави и двамата! Т.е. истината е някъде по средата...

    Лично аз не бих седял мирно и гледал как крадат личната ми собственост. Но не бих и налетял с голи ръце. Нямам 9-милиметров, въпреки че не бих се поколебал да използвам подобно нещо при нужда. Но има какви ли не други подръчни "материали", които могат да свършат някаква работа - това не може никой да го отрече. Е, нищо не може да замести оловото, но в крайна сметка не бива да се стои съвсем със скръстени ръце. Има летви, има вериги, има винкели, има бухалки, има газови патлаци, има и курсове по бойни изкуства...


    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Ако се научат, че могат да те крадат безнаказано, кражбите ще се превърнат в ежедневие за теб. Типичен пример е ситуацията с управниците ни.
    А това е едно адски, ама адски вярно твърдение!

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #11

    Re: Алармена система за автомобил


    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    ...
    Ето ти и един разумен аргумент защо не трябва да бездействаш: Ако се научат, че могат да те крадат безнаказано, кражбите ще се превърнат в ежедневие за теб. Типичен пример е ситуацията с управниците ни.

    П.П.

    Това, подчертаното се зачудих дори дали да не го ползвам в профила като мото...
    Не става, много е дълго. Ако преместиш "управниците" от второто изречение като втора дума в първото, ще стане - лошото е, че няма да е съвсем вярно - отдавна се научиха. В смисъл, лошото е, че отдавна е факт, а не изказа на твърдението.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #12

    Re: Алармена система за автомобил



    Дълго!? Как така!?...Какво ще кажеш за сигнатурата под това мнение:

    http://forum.setcom.bg/index.php/top....html#msg37904




  16. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #13

    Re: Алармена система за автомобил


    Цитат Първоначално публикувано от Ghost

    ...
    Какво ще кажеш за сигнатурата под това мнение:
    ...
    Хлъц.

  17. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #14

    Re: Алармена система за автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    Тая сутрин Жигулката ми осъмна без акумулатор...

    Изчетох какви ли не форуми, дискусии и т.н. и стигнах до извода, че наличието на аларма малко или много спомага за предотвратяването на тия изцепки и в момента пред мене стои изборът: дали да се опитам да си направя алармена система сам или да си купя такава...

    В първия случай ще имам евентуален проблем с намирането на дистанционно устройство (двойката превключвател-дистанционно) за контрол на алармата (ON/OFF). Във втория случай леко ме притеснява предварително дочутата или прочетена сума, с която би се наложило да се разделя. За да не вкарвам излишни предразсъдъци по темата с конкретни цени и т.н., задавам директно въпроса...

    Предвид гореописаното, а и като се има предвид, че не ми трябва аларма с обемен детектор, звуков детектор и не знам си още какво (просто трябва да следи за насилствено отваряне на капаците на двигателя и багажника или на вратите и да вдигне врява; би било добре да има шоков датчик, стига това да не се отрази драстично на цената), според вас по-удачно и по-евтино ли ще излезе да си направя алармата сам или е по-смислено да се изръся за готова такава?

    И при двете алтернативи - моля, препоръчайте магазин/фирма/сервиз, от който да мога да закупя необходимото оборудване (в единия случай - дистанционното управление с приемника, а в другия - самата алармена система).

    Въобще - трябва да опитам да реша частично проблема със сигурността на колата по най-добрият възможен начин на по-ниската възможна цена. Както споменах, става дума за Лада тип Жигула, намираща се в София/Берковица, която няма централни заключвания и такива подобни модернизации...

    Предварително благодаря на всички отзовали се!

    Абе човекът пита за аларма, електроника и/или сервиз, а пък вие пак го откарахте на философии и на кой колко му била дълга сигнатурата. Аз знам добър майстор в село Кубратово (до София), ако искаш ще ти дам координати.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #15

    Re: Алармена система за автомобил

    [offtopic]
    Този цитат от изказването на Ghost е на път да се превърне в народна мъдрост
    http://vicove.com/list_vic_open.php?...type=&catid=18
    [/offtopic]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем със домашна алармена система.
    От barona75 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 05-06-13, 09:43
  2. Wireless алармена система
    От active_6 във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-11, 08:39
  3. Продавам алармена система Paradox Spectra 1727
    От Jmandy във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 15-04-10, 17:21
  4. Схема за свързване на алармена система DSC
    От zdravkich във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-09, 10:09
  5. От къде да си купя алармена система?
    От tihonii във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 02-12-09, 00:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе