Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Мнения за пренарязани гуми.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #16

    Re:Мнения за пренарязани гуми.

    Цитат Първоначално публикувано от iwan33
    Колата е Тойота Корола, гумите са по 15лв. за бр.
    Kris11 е прав, навсякъде (с малки изключения) ми беше казано, че не стават. Темата може да се заключи.
    Нямам нищо против теб. Писанията ми са от опит. Преди карах много бързо /някои знаят/. При такива скорости и най-малкото камъче довежда до пръскане на гума.Пръскал съм задна лява с 220 км/ч - знам каков изживяване е.От времето , когато крах бърза кола минаха 5г. Пътищата станаха много по-зле, дори и в градски условия.
    Дори и в градски условия може да се пръсне изведнъж гума, а ако е преди пешеходна пътека, а ако налетиш на някоя скъпа" джипка" - ще ти скъсат задника от плащане. Ще икономисаш 30 лв от някакви кирливи гуми и ще имаш невероятната възможност да налетиш да плащаш за щети в стотици пъти повече. Помисли си малко реално.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #17

    Re:Мнения за пренарязани гуми.

    Ако пренарязването на гуми се криминализира това ще е мъдър ход.

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #18

    Re:Мнения за пренарязани гуми.

    На мен ми е чудно, колко време е нужно да се пренарежат две гуми, че да оправдаят 30 лева.

  5. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #19

    Re:Мнения за пренарязани гуми.

    Аз лично съм виждал какво става при управление на МПС /в което бях пътник/ с такива гуми и то монтирани на задната ос - бягай далеч, колко пари си дал толкова, не управлявай и не преотстъпвай на никого автомобила дакато не ге демонтираш.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #20

    Re:Мнения за пренарязани гуми.

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    На мен ми е чудно, колко време е нужно да се пренарежат две гуми, че да оправдаят 30 лева.
    Виждал съм пренарязани гуми на тир - там се оправдават 300-400лв

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #21

    Re:Мнения за пренарязани гуми.

    @badr
    а намлатените коли, влизането в къщи и смазаните хора, как се оправдават после?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #22

    Re:Мнения за пренарязани гуми.

    Аз затова искам това деяние да се криминализира.
    Да сложат 5г. ефективна присъда на всеки който кара с такива гуми и конфискация на пр.средство.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Re:Мнения за пренарязани гуми.

    Петьо , то тогава няма да остане кьорав тир-аджия на пътя

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #24

    Re:Мнения за пренарязани гуми.

    ема то това нещо се практикува явно, само в бг, в бг съм виждал да се продават гуми на старо, което много ме учуди просто!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #25

    Re:Мнения за пренарязани гуми.

    Операцията по пренарязване представлява отстраняване на част от съществуващия каучуков слой с цел увеличаване дълбчината на протектора.
    За тази цел, при проектирането на някои гуми е заложен допълнителен подпротекторен каучуков слой, с цел увеличаване дълбочината на протектора.
    Пренарязването не застрашава здравината или устойчивостта на гумата.
    Пренарязването позволява да се увеличи значително и безопасно сцеплението на гумата. Извършването на пренарязване се извършва при остатъчна дълбочина на протектора от 2 до 4мм.
    Чрез пренарязването се постигат отново изразени ръбове на каналите и дълбочина на протектора от 6 до 8 мм, което е еквивалент на наполовина износен протектор.
    Здравината и сигурноста на гумата не са застрашени, ако пренарязването е извършено съгласно препоръките на производителя на гуми.
    След извършване на пренарязването се получава средно 20-25% допълнителен пробег.

    Информацията е от тук http://diana-ltd.com/index.php/pages/useful

    От информацията не става ясно кои гуми могат да се пренарязват (леки, тежкотоварни, марка...) Трябват и препоръки от производител (демек инструмент и метод за пренарязване).
    Според мен виждат ли се конци, оплетка телове, гумата става опасна... Не знаеш кога и как ще те подведе! Виж за каруца (магаре, кон) стават

    Аз лично когато имам възможност купувам нови гуми, все пак возя себе си малкия човек и каката.
    По автомобилните форуми винаги се намира добри оферти...

  13. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #26

    Re:Мнения за пренарязани гуми.

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Аз затова искам това деяние да се криминализира.
    Да с такива гуми и конфискация на пр.средство.
    Сигурен съм че не си се замислил преди да напишеш това..... ако си го обмислил значи говориш глупости.
    Ти знаеш ли колко са 5 години, и колко народ е това, и как по точно някой ще ми конфискува колата заради гуми.
    Виж строги санкции и проверки и яки глоби на търговците звучи по реално.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #27

    Re:Мнения за пренарязани гуми.

    Когато търговецът продава на потребителя(незвисимо дали е физическо или щридическо лице) -купувач стари "пренарязани" гуми като регенерирани, то е пределно ясно, че това не са регенерирани гуми, а "натъкмени" с цел печалба.Предумишлено се обявява и представя на потенциалните купувачи било чрез обяви, било чрез реклами че се продават регенерирани гуми, а на парактика това са пренарязани.
    В тези случаи е налице умишлено възбуждане и поддържане на заблуждение на купувача с цел извличане на облага, тъй като естествено едни регенерирани гуми струват доста повече от едни "пренарязани" както се изразявате и както някой българо-търгаш си го е съчинил този "термин".Замислете се бихте ли платили една и съща сума за една и съща марка, модел и размер гуми ако едните са пренарязани, а другите са регенерирани.За мен отговора е очеваден-НЕ.Следователно търговеца цели извличане на имуществена облага изразена в пари като нанася имуществена вреда(ощетява) купувача представайки му "пренарязани" гуми за "регенерат"- щета е действителната пазарна разлика в цената между едните(регенерата) и другите(пренарязаните).

    Това престъпление се нарича измама и се наказава съобразно:

    чл. 209. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва за измама с лишаване от свобода от една до шест години.
    от Наказателния кодекс на РБ или по :
    Чл. 232. (1) (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Продавач, който измами купувач при тегленето или меренето на стока или който си служи с неверни мерки и теглилки, се наказва с лишаване от свобода до две години или с пробация.

    (2) Със същото наказание се наказва:

    а) който измами купувач чрез примесване на чужди вещества или влошаване качеството на стоката по друг начин;

    б) който измами клиент относно качеството на стоките, материалите или услугите.

    (3) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) Когато с едно или повече деяния по предходните алинеи е причинена вреда до сто лева, наказанието е глоба от сто до триста лева, налагана по административен ред.

    (4) (Изм. - ДВ, бр. 95 от 1975 г., изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр

    за измама на клиент.То не че има много наказани, но за последните 5 години има.
    В Германия след като въведоха наказателна отговорност за измама на купувач на автомобили и на гуми, и "набутха" няколко Бг тарикатчета на топличко, доста български търгашчета се отказаха от тази си "дейност" и се пренасочиха в други области или просто се върнаха в Бг да въртят тук измами...

  16. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #28

    Re:Мнения за пренарязани гуми.

    браво, личиси кой прелиства често НК.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Продава 4 бр. летни гуми 205/55/16
    От dragozow във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-06-11, 21:23
  2. Продавам евтини гуми
    От roro_5 във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 28-02-11, 11:16
  3. продавам гуми
    От seso във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 07-12-10, 10:29
  4. Автомобилни гуми - означения
    От prt във форум Автомобили
    Отговори: 9
    Последно: 18-03-10, 19:27
  5. Зимните гуми - дефиниция
    От MitkoS във форум Автомобили
    Отговори: 24
    Последно: 25-02-10, 23:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе